Максимально просто! Рецепт йогурту в домашніх умовах від Євгена Клопотенка

Якщо ви любите домашній йогурт так само сильно, як я, то ви точно задумувались над тим, як приготувати його вдома. Дехто вважає, що це надто складно, але я запевняю – зробити йогурт в домашніх умовах легше, ніж ви уявляли. Коли ви спробуєте хоч раз, будете довго дивуватися, чому не робили цього раніше.

Домашній йогурт відкриває вам цілу купу можливостей. Можна зробити десерт з йогурту із фруктами, додавати його замість заправки до всіх салатів, використовувати як соус до м’яса чи риби, робити з ним безліч смачних сніданків. До того ж ви завжди будете впевнені у якості йогурту, а на смак він на щабель вищий за магазинний, от побачите. Крім того, із суто практичної точки зору, це набагато економніше, ніж щоразу купляти йогурт.

Прості правила, щоб ваш домашній йогурт точно вийшов

Я хочу, щоб у вас все вийшло ідеально з першого разу. Для цього ви маєте обов’язково дотримуватися кількох простих правил:

  1. Незважаючи на те, яке саме молоко ви використовуєте для приготування, його обов’язково треба закип’ятити. Це потрібно, аби знищити всі мікроорганізми, які можуть спричинити захворювання. Постійно помішуйте молоко чистою ложкою, а також приберіть пінки.
  2. Перед тим, як додавати бактерії до молока, охолодіть його до температури 38-40 градусів. Якщо температура буде вищою, то вони загинуть. Перевірити це можна за допомогою кулінарного термометра, а якщо такого нема, просто капніть трохи за зап’ястя. Якщо молоко не обпікає шкіру, тоді все ок, не має бути дискомфорту. Також майте на увазі, що охолоджувати молоко треба різко. Тому краще за все одразу після закипання поставити каструлю в миску з холодною водою чи льодом.
  3. Весь посуд, який ви будете використовувати для приготування, має бути оброблений окропом для стерилізації.
  4. Обирайте молоко жирністю 3,2-3,5%, менше краще не використовувати. Якщо ви хочете більш жирний йогурт, тоді й молоко беріть жирніше.
  5. Продукт, що сквасився, ні в якому разі не перемішуйте і не збовтуйте, інакше його структура може зруйнуватися і йогурт не вийде.
  6. Якщо ви використовуєте для приготування не закваску, а готовий йогурт з магазину, то відповідально поставтеся до його вибору. У складі мають бути лише корисні бактерії, без стабілізаторів, ароматизаторів та шкідливих наповнювачів.
  7. Пропорції молока та закваски подивіться на етикетці, там має бути все зазначено. Зберігайте готовий йогурт в холодильнику не більше, ніж 5 днів.

Існує багато способів приготування домашнього йогурту, тому кожен може вибрати для себе той, що підходить найбільше. Я розкажу вам про кілька найбільш популярних.

Як зробити йогурт у йогуртниці

Закип’ятіть молоко, охолодіть до 38-40 градусів. У склянку перелийте 3-4 ст. л. цього молока і додайте йогуртову закваску чи 3-4 ст. л. готового натурального йогурту, ретельно перемішайте. Додайте цю суміш у каструлю до молока та ще раз добре все розмішайте, щоб закваска рівномірно розподілилася.

Розлийте молоко із закваскою у ємності з йогуртниці та поставте готуватися у прилад на 8-12 годин. Чим довше він буде визрівати, тим густішою буде консистенція. Потім поставте баночки в холодильник на кілька годин, там йогурт загусне ще більше.

Як зробити йогурт без йогуртниці

Так само потрібно спочатку закип’ятити молоко у каструлі, а потім дати йому охолонути до 38-40 градусів. Перелийте трохи молока в окрему ємність та ретельно розмішайте із закваскою чи кількома ложками натурального йогурту, а потім поверніть у каструлю та ще раз дуже добре перемішайте.

Далі можна скористатися кількома способами:

  • Приготувати йогурт в мультиварці. Для цього розлийте молоко із закваскою по баночках з комплекту або використайте скляні чи керамічні форми для запікання, також можна скористатися і самою чашею. Встановіть режим «Йогурт», якщо такого немає, то «40 градусів». Йогурт має ферментуватися в мультиварці 8-12 годин. Якщо після цього він ще зарідкий, продовжіть час ще на 2-4 години. Потім поставте в холодильник на 5-8 годин, там він ще більше загусне.
  • Приготувати йогурт на плиті. Для цього накрийте каструлю із закваскою кришкою, замотайте фольгою та накрийте кількома рушниками чи пледом. Залиште на 8-12 годин у теплому місці. Після цього розгорніть та поставте в холодильник ще на 5-8 годин.
  • Приготувати йогурт в духовці. Для цього розлийте молоко із закваскою у скляні чи керамічні форми, які щільно закриваються. Поставте їх у велику форму, а форму – в розігріту до 40 градусів духовку. Температура не має бути вищою, інакше може нічого не вийти. Тримайте баночки при постійній температурі 5-7 годин, після чого поставте в холодильник на той самий час.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...