Макарони в мультиварці: секрети приготування від Євгена Клопотенка

Макарони – це завжди чудовий вибір для швидкої вечері чи обіду, адже потрібно лише зварити їх та додати заправку до смаку. Це може бути або просто соус песто чи томатний, або шматочки будь-якого м’яса, що залишилось відучора, або і просто сир та зелень чи сухі трави. Частіше за все ми варимо їх у каструлі, але якщо є змога, можна зварити макарони у мультиварці. Спойлер: процес практично зовсім не відрізняється від приготування у каструлі, але дам вам кілька простих порад.

Які макарони можна зварити в мультиварці?

Немає ніякої різниці, які види макаронів варити в мультиварці. Ви можете обирати будь-яку форму, що вам подобається або таку, що є в наявності. Лишень з приводу спагеті в мультиварці можуть бути варіанти: все залежить від розміру чаші у вашому девайсі. Якщо чаша невеличка, а вам не хочеться стояти біля неї, щоб чекати, поки спагеті можна буде повністю туди вкласти, я раджу поламати спагеті навпіл, або й на три частини. Тоді ви одразу вкинете їх у воду. У мене чаша достатньо широка, тому я почекав трохи та вклав спагеті за допомогою виделки повністю.

Загальні поради з приготування макаронів у мультиварці

  • Щоб макарони були максимально смачними та більш корисними, а також не розварилися і не злиплися, я раджу обирати для приготування макарони з твердих сортів пшениці.
  • Час приготування макаронів в мультиварці залежить і від сорту, і від режиму мультиварки, тому може коливатися від 7 до 12 хвилин. Почитайте інструкцію на пакованні та зменште час приблизно на 1 хвилину, якщо хочете отримати пасту альденте, тобто трохи тверду всередині. Та майте на увазі, що час дуже залежить від режиму конкретного приладу, тому може варіюватися.
  • Сіль та інші спеції, якщо плануєте їх додавати, всипте на початку приготування, щоб вони віддали свої смаки разом із водою. Я додаю приблизно 10 г солі на 1 л води.
  • Якщо у вашому девайсі немає спеціального режиму, спробуйте скористатися функцією «Плов», «Варіння» чи «Варіння на парі», «Мультикухар».
  • Якщо не знаєте, скільки конкретно додати води, я раджу брати приблизно 1 л води на 100 г сухих макаронів. Висипайте макарони вже у киплячу воду, якщо є такий режим. Також можна зробити інакше: викласти макарони у чашу і залити вже готовим окропом з чайника, приблизно на 2 см вище.
  • Якщо ви хочете приготувати макарони з додатками, тоді попередньо наріжте овочі або м’ясо на шматочки та обсмажте 5-10 хвилин у режимі смаження чи плову. Потім додайте сухі макарони й залийте водою, краще окропом. Змініть режим на «Макарони» чи «Паста» або продовжуйте готувати у режимі плову, вода буде випаровуватися. Через 7-10 хвилин перевірте страву та відрегулюйте час за потреби.

Процес приготування макаронів у мультиварці

Залежно від режимів вашої мультиварки оберіть і спосіб приготування. У моєї є спеціальний режим «Макарони», тому саме ним я і скористався. Розпишу вам кілька кроків приготування:

  1. Мені подобається варити макарони у достатній кількості води, тоді вони не залишаться сирими та не злипнуться. Тому я влив у чашу 2 л води, додав сіль, увімкнув режим «Макарони» та дочекався, доки закипить вода. В моєму випадку на це пішло 8 хвилин.
  2. Коли вода закипіла, мультиварка подає сигнал. Тоді я всипав у чашу спагеті. У мене доволі широка чаша, тому мені легко вдалося вкласти спагеті у всю довжину. Для цього я виделкою опускав макарони нижче і нижче, доки вони повністю не опинилися у воді. Мені знадобилася на це приблизно 1 хвилина. Та повторюся, як не хочете цього робити, просто зламайте спагеті. Для інших видів пасти чекати не доведеться, просто вкидайте у воду і закрийте кришку.
  3. Вода продовжувала кипіти, я варив спагеті 7 хвилин, бо люблю тверду всередині пасту. Орієнтуючись на свій смак та вид пасти, регулюйте час.
  4. Після цього я злив воду та додав до спагеті оливкову олію і трохи соусу песто.

Тож в моєму випадку приготування в мультиварці практично не відрізнялося від приготування в каструлі на плиті. Я сподіваюсь, мої поради допоможуть вам з легкістю приготувати макарони в мультиварці.

Читайте також

Завантаження...