Напевно ви помічали на полицях супермаркетів пакети з тоненькою напівпрозорою локшиною, яка нагадує нитки. Прийшов час познайомитися ближче. Це фунчоза, чи як ще її називають – скляна локшина, що користується неабиякою популярністю в азійській кухні, а останнім часом стала мати попит і серед українців. Власне, це й не дивно, бо готувати її дуже просто, а за смаковими якостями вона не поступається найпопулярнішим гарнірам як то рис та гречка. До того ж варіантів її поєднання з іншими компонентами просто безліч, тому ви можете приготувати страви з неї на будь-який смак.
Що таке фунчоза
Фунчозу виготовлюють з крохмалю бобових культур, а саме бобів мунг, які нам більш відомі як маш. Часто для виробництва фунчози використовують відразу декілька видів крохмалю різних бобових, рідше з додаванням звичайного картопляного крохмалю чи крохмалю солодкої картоплі. До речі з останнього скляну локшину виробляють в окремих країнах Азії. У складі справжньої фунчози не має бути кукурудзяного крохмалю, але деякі недоброчесні виробники використовують його у виробництві, тож перед покупкою уважно вивчіть склад продукту.
Багато людей плутає фунчозу з рисовою локшиною, але це принципово різні продукти. По-перше, рисова локшина робиться з рисового борошна і, відповідно, має зовсім інший смак і харчові властивості, а по-друге, вона не стає прозорою в процесі приготування, на відміну від фунчози, яка завдяки цій властивості й отримала свою назву.
Чим корисна фунчоза
Почнімо з того, що фунчоза не містить глютену, а значить вона ідеально підходить людям, що страждають на її непереносимість чи целіакію.
Окрім цього скляна локшина досить калорійна – у 100 г сухого продукту міститься близько 351 калорія та 86 г вуглеводів, але кількість жиру дорівнює нулю, що робить її чудовим вибором для тих, хто дотримується дієтичного харчування. Також в ній низький вміст натрію і холестерину.
Попри те, що фунчоза має досить низький вміст таких мінералів, як фосфор чи кальцій, порція локшини у 100 г покриває майже 30 % добової норми заліза.
Як готувати фунчозу
Фунчозу можна приготувати двома простими способами, і на кожен ви витратите не більше 10 хвилин. Різні виробники рекомендують різні способи приготування, тож подивіться ці рекомендації на пакованні. В будь-якому разі фунчозу можна варити або запарювати.
Варимо. Закип’ятіть 1 л води, додайте 200 г фунчози та варіть на середньому вогні 5 хвилин, не накриваючи кришкою. Тим часом підготуйте глибоку миску з холодною водою. Відкиньте фунчозу на друшляк, почекайте, щоб стекла рідина, та перекладіть в миску. Залиште на 2 хвилини, щоб зупинити процес приготування. Потім знову відкиньте на друшляк. Таку локшину можна заправити ароматною олією та соєвим соусом. Навіть якщо ви лишите відварену фунчозу на декілька днів у холодильнику ви зможете легко розігріти її на сковороді з невеличкою кількістю води та олії і додати будь-які інші інгредієнти за вашим бажанням.
Запарюємо. В глибоку миску перекладіть 200 г фунчози та залийте 1 л окропу і залиште на 6-8 хвилин, під кришкою. Після відкиньте на друшляк та зачекайте, щоб рідина повністю стекла. Ви можете також замочити фунчозу водою кімнатної температури, але тоді їх потрібно настоюватися приблизно 15 хвилин.
З чим поєднувати фунчозу
Просто відварена фунчоза навряд чи вам сподобається, саме тому її варто подавати із соусами чи іншими інгредієнтами, які доповнять її смак. Найпростіше і, мабуть, найсмачніше поєднання – соєвий соус, кунжутна олія та тертий імбир. Повірте, ви за хвилину з’їсте всю порцію – така вона смачна.
Також фунчоза добре поєднується зі смаженим яйцем, м’ясом, рибою та морепродуктами, консервованим тунцем та грибами, сирими, пасерованими та маринованими овочами, наприклад морквою по-корейськи. І не забувайте про спеції, як-то: перець чилі, коріандр, імбир, мускатний горіх, часник та кунжут. Вони ідеально доповнюють смак скляної локшини.
Фунчоза з креветкою
Це найпопулярніший тайський варіант фунчози. Смак морепродуктів чудово поєднується зі скляною локшиною, насичуючи її смаком і ароматом. Якщо ви ще не їли таку локшину, фунчоза з креветками – чудовий початок. А з панцирів потім можна приготувати суп біск.
Фунчоза з грибами
По-перше, фунчоза з грибами в соєвому соусі – це чудова опція для вегетаріанців, по-друге, вона підкорить серденька навіть найбільш затятих м’ясоїдів. Відтінки смаків соєвого соусу, кунжутної олії та ніжних грибів створюють ідеальне поєднання, котре локшина тільки вигідно підкреслює.
Фунчоза з куркою та овочами
Ну а це така класична класика, котра сподобається всім. Смаки знайомі: це могла би бути паста, рис чи, в розібраному вигляді, картопля. У такому ж виконанні фунчоза з куркою та овочами приємно нагадує Азію, але не зносить з ніг акцентними спеціями та характерними ароматами.
Готувати – це просто!