Дефіцит скасовується: 3 причини, щоб не скуповувати багато солі

Сіль для нас, українців, це щось сакральне, на кшталт цукру, гречки чи сірників. Це ті товари, які є в господарстві будь-якої української родини. Тому часто трапляється так, що через один журналістський сюжет з усіх магазинних полиць товар зникає весь й одразу. Під впливом паніки люди прагнуть зробити великі запаси на майбутнє, що лише провокує створення дефіциту. Ціна товару при цьому, як правило, зростає.

Так вийшло й цього разу. Війна в Україні дісталась промислових потужностей найбільшого в країні виробника солі – комбінату “Артемсіль”. І попри те, що торговельні запаси в супермаркетах лишались доволі великими, шалений попит на сіль зробив своє діло. Сіль зникла за лічені дні, а там де вона лишилась її вартість злетіла майже вдесятеро. В результаті утворився дефіцит солі в Україні. Людей можна зрозуміти, без неї нічого не з’їси, бо буде не смачно і майже не законсервуєш, а сезон вже не за горами. Однак ми впевнені, що робити дуже великі запаси кам’яної солі не варто. Пояснюємо чому.

Світові запаси солі дуже великі

Зникнення солі українського виробництва – прикрий факт, однак великі продавці дуже швидко змінили логістичні ланцюжки і на полицях супермаркетів з’явилась сіль іноземного походження. Так, вона трохи дорожча, у порівнянні зі звичайною ціною української солі, але набагато нижча за ту, яка виникла при ажіотажі. Вона має трохи іншу структуру, ніж кам’яна, до якої ми звикли, але це та сама сіль і вона так само додає їжі смаку.

Насправді, вам потрібно небагато солі

Якщо ви не збираєтесь робити консервацію для всієї родини, вам навряд чи знадобиться багато солі. Рекомендована добова доза споживання солі для дорослої людини складає не більше 5 грамів на день – це 1 чайна ложка. Саме така кількість вважається безпечною для здоров’я. Надмірне споживання солі збільшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, хронічних захворювань нирок та деяких видів раку. Якщо слідувати рекомендаціям, для однієї людини на рік знадобиться трохи менше ніж 2 кг солі. Тож не варто купувати багато солі про запас. Розрахуйте кількість солі, яку споживає у рік ваша родина і купіть лише стільки скільки необхідно.

Перейдіть на споживання йодованої солі

Всі ми розуміємо, що причина зникнення української кам’яної солі – війна. І це дуже прикро. Проте в цьому можна розгледіти трохи позитиву. Не поспішайте обурюватись, бо аргументи на користь цього твердження дуже вагомі. Сіль, яку нам завезли з Європи – майже вся йодована. І це чудово. Річ у тому, що у більшості розвинених країн в магазинах продається лише така. Вживання йодованої солі – найдешевший та найдієвіший спосіб запобігти йододефіциту.

Йодована сіль

В Україні, за даними міжнародної організації ЮНІСЕФ, лише 36 % домогосподарств вживають йодовану сіль і це дуже мало. Йод – надзвичайно важливий мікроелемент, необхідний для розвитку та нормального обміну речовин у дітей та дорослих. Дефіцит йоду у дітей може стати причиною втомлюваності, зниження концентрації уваги. А у дорослих нестача йоду може призвести до погіршення розумових здібностей та втрати продуктивності. Крім цього нестача йоду може призвести до проблем з щитоподібною залозою.

Рекомендована добова доза споживання йоду для дітей від 6 до 12 років становить 120 мікрограмів, а для старших дітей та дорослих – 150 мікрограмів. У вагітних потреба в йоді зростає і становить 250 мікрограмів на день. Отримати таку кількість цього мікроелементу лише з їжі дуже складно, тож вживання йодованої солі стане чудовим способом попередити дефіцит і його наслідки. Крім того, йодована сіль за своїми смаковими якостями ніяк не відрізняється від звичайної.

Відмова від відповідальності. Вся медична інформація, подана у цьому матеріалі, має ознайомчий характер. Якщо ви маєте проблеми зі здоров’ям, особливо з щитоподібною залозою та серцево-судинною системою, проконсультуйтесь з вашим лікарем, щодо вживання звичайної та йодованої солі.

Завантаження...