Через постійні відключення електроенергії, треба мати запасний план, де зберігати харчові продукти. Холодильник не триматиме холод більше ніж добу, тому необхідно шукати холодніше місце. Гарним рішенням в холодну пору року стане балкон. Ми вже розповідали, як зберігати часник та різні овочі, тепер про інші продукти.
Загальні правила для зберігання продуктів на балконі
На балконі нестабільна температура, яка залежить від погодних умов. Продукти можуть то замерзати, то знову відтавати. Цей процес небезпечний розвитком бактерій. Тому спочатку розсортуйте їх. Ті, що швидко псуються, обробіть термічно чи заплануйте з’їсти впродовж доби.
- Для зберігання продуктів підходить балкон, на якому значно холодніше, ніж у квартирі. Оптимально, щоб температура не піднімалася вище 5 °С, але для риби та м’яса бажано – 0-2°С та не залишати більше, ніж на 48 годин, для заморожених – 24 години за тієї ж температури. Кисломолочна продукція зберігається за температури 2-6°С і не більше 36 годин. Овочі та фрукти – від 0-15°С. Залиште градусник, щоб контролювати температуру на балконі.
- На балкон не мають попадати промені сонця. Нехай воно не таке активне в зимовий період, але все ж таки гріє, тому на балконі стає тепліше. Повісьте жалюзі чи вигадайте інший спосіб затемнення. Якщо цю проблему не вирішити, подумайте про те, щоб поставити шафку з дверцятами чи термоящик, у пригоді навіть стане терморюкзак чи сумка. Основне – щоб сонце не нагрівало продукти та вони були захищені від нього.
- Задля збереження продуктів, відчиніть вікно на провітрювання, якщо температура не надто низька на балконі.
- Найкраще упаковувати невеликі обсяги харчових продуктів – окремі шматочки чи порції.
- Стежте за погодою та не залишайте продукти на балконі надовго, особливо, якщо сталося різке потепління.
- Коли сильні морози і є ризик, що продукти замерзнуть, подумайте, як утеплити. Це стосується щонайперше овочів та фруктів. Утеплені ящики – гарний варіант. Також можна добре укутати продукти теплими ряднинами у декілька шарів.
Як продовжити термін зберігання продуктів без холодильника
Риба та м’ясо. За можливості, піддайте ці продукти термічній обробці. А все, що не з’їсте, запакуйте у харчову плівку невеликими порціями і винесіть на балкон. Якщо немає змоги чи потреби приготувати щось із свіжого м’яса та риби, перекладіть продукти в пакет та помістіть в морозильну камеру. Вона триматиме холод ще 48 годин за умов повного заповнення та щільно закритих дверей. Намагайтеся їх часто не відкривати.
Якщо в морозильній камері немає місця, є ще один варіант – заморожену рибу та м’ясо загорніть у фольгу, вкладіть у пакет і зробіть ще два таких шари, щоб зберегти холод, і винесіть на балкон. А на звільнене місце перекладіть свіже. Так у нього є шанс дочекатися увімкнення світла. Ще варіант – засолити м’ясо і те саме зробити з очищеною рибою. Помийте добре продукти, обсушіть паперовим рушником, розкладіть в окремі ємності та засипте сіллю із розрахунку 1 кг солі на 1 кг продукту. А перед приготуванням вимочуйте ці продукти у чистій воді, щоб позбутися зайвої солі. Періодично міняйте воду та готуйте, як ви зазвичай це робите.
Кисломолочні продукти. Знаючи про те, що можливі відключення електроенергії, купуйте сир у вакуумному пакованні. В цьому випадку він довше зберігатиметься за умови, що паковання не пошкоджене. Якщо сир просто в пакеті, добре його загорніть у харчову плівку декілька разів і відправте на балкон. Кисломолочний сир треба використати якнайшвидше, тверді сорти можуть зберігатися довше
Молоко бажано купувати ультрапастеризоване, бо воно добре зберігається і без холодильника. Звичайне пастеризоване прокип’ятіть, щоб позбутися кисломолочних бактерій, які впливають на швидке псування. Перелийте в чисті банки з щільними кришками і вже так виносьте на балкон. Якщо там буде надто морозно і кисломолочні продукти замерзнуть, це суттєво не вплине на їх смакові та зовнішні якості.
Готові страви. Якщо ви приготували щось про запас, зберігайте на балконі у пластикових ємностях з щільними кришками та захищаючи від сонячних променів. Туди ж можна відправити зварений зранку суп чи борщ. Але слідкуйте за температурним режимом.
Перед вживанням оцініть кожен продукт за зовнішними ознаками: запах, колір тощо. Якщо у вас є будь-які сумніви щодо безпечності, краще не їжте.