Часник – це той чарівний інгредієнт, який надає стравам особливого вираженого смаку. Саме тому його можна знайти у більшості кухонь світу. Свіжий чи сушений часник додають у соуси, м’ясні та рибні страви, супи, закуски та салати. За правильного приготування часник навіть можна покласти у десерт.
В Україні часник також надзвичайно популярний та дуже часто використовується у приготуванні. У сезон його можна знайти на всіх ятках базарів та полицях супермаркетів. Але що ж робити взимку?
Ви вже знаєте, як зберігати буряк у квартирі, а тепер розберімося з часником. Якщо зробити все правильно, він буде залишатися придатним до використання місяцями. Його можна зберігати у квартирі за кімнатної температури або в холодильнику чи морозильній камері.
Ретельно переберіть головки часнику перед тим, як зберігати. Вони повинні мати легкий аромат, а всі зубчики мають бути твердими. Слід уникати головок із занадто сухим або в’ялим лушпинням, паростками або темними чи гнилими ділянками.
Як зберігати цілий часник?
Якщо ви плануєте зберігати цілий часник у квартирі, не використовуючи холодильник, розкладіть його у сітчасті мішечки, також підійдуть мішечки з тонкої тканини, щоб крізь неї проходило повітря. Тому пластикові та поліетиленові пакети використовувати не можна, в них часник швидше зіпсується.
Очищати головки від лушпиння при цьому не потрібно. Не складайте багато часнику в один мішок, краще використати більше менших за розміром. Так він буде краще провітрюватися. Такі мішечки потрібно зберігати у сухих темних приміщеннях з температурою не більше 15-18 градусів. Термін такого зберігання – приблизно 2-3 місяці.
Якщо ви відламали кілька зайвих зубчиків, ніж вам потрібно, але ще не встигли їх очистити, зберігайте їх у мішечку разом із цілими головками часнику. Але використати їх потрібно протягом 10 днів.
Як зберігати очищений часник?
Очищений часник – це зовсім інша історія. Незалежно від того, чи ви почистили цілу головку, чи у вас після приготування страви залишилось кілька зайвих зубчиків, охолодження буде найкращим рішенням. Складіть очищений часник у герметичний контейнер або зіп-пакет на блискавці та покладіть у холодильник. Хоча він може почати втрачати гостроту вже через кілька днів, його можна використовувати приблизно протягом 2 тижнів.
Як зберігати перекручений часник?
Ви випадково нарізали чи пропустили через прес більше часнику, ніж потрібно для певного рецепта? Змішайте його з невеликою кількістю води та викладіть у формочки для льоду. Коли все замерзне, перекладіть у герметичний пакет і поверніть у морозилку. Кубики часникового льоду можуть зберігатися до 1 місяця без втрати смаку.
Ще один варіант – замість води використати оливкову олію. Такі кубики зручно використовувати для смаження, але вони мають зовсім короткий строк придатності – не більше 2-х діб, більше зберігати таку суміш не можна.
Якщо ви не знали, як зберігати картоплю у квартирі, маємо для вас кілька корисних порад.