Варимо, консервуємо або їмо сирою. 5 рецептів смачної аджики

Кажуть, що аджику придумали в Абхазії у спільноті вівчарів. Спершу це була пастоподібна солона закуска з гострого червоного перцю, солі, часнику та суміші трав. Їли її зі шматком домашнього хліба в горах, де випасали овець. Згодом господині почали додавати різні складники й варіантів приготування аджики значно збільшилося. На сьогодні страва стала повноцінним соусом, серед інгредієнтів якого можна зустріти томати, горіхи, моркву чи навіть мед. Іноді змінюється і колір соусу, якщо додавати у нього зелені томати, яблука чи перець. Аджика стала настільки популярною й універсальною, що готують її сирою, зберігають кілька тижнів у холодильнику або варять та закручують у банки, щоб смакувати соусом протягом усієї зими.

Найсмачніша аджика та, що зроблена вдома. Бо ви можете експериментувати та створювати свій смак соусу за допомогою різних овочів та фруктів, робити її менш чи більш гострою. У цьому вам допоможе наша добірка з п’яти рецептів.

 

Аджика з яблуками

adzhyka-z-yablykamy

Якщо хочете зробити аджику з м’яким смаком, то радимо рецепт з яблуками. Фрукти надають особливої свіжості та кисло-солодкого посмаку готовому соусу. Можна імпровізувати та експериментувати з іншими сезонними фруктами, як то алича, сливи чи інжир. У будь-якому варіанті, аджика з яблуками буде пасувати до гарячих перших страв, хліба чи лавашу, до м’яса птиці або риби. За цим рецептом аджика буде законсервованою і стоятиме до весни.

Aджика з хріном

adzhyka-z-khrinom

Це надзвичайно цікавий рецепт, бо аджика в ньому сира. Завдяки цьому у соусі якнайкраще зберігаються оригінальні смаки, аромат та корисні властивості овочів, а хрін додає пікантних та гострих ноток. Сиру аджику з хріном готують без варіння й одразу подають до столу. Але заздалегідь продумайте, яку кількість соусу приготувати. Бо зберігати такий продукт можна в холодильнику до двох тижнів, а зникає вона з обіднього столу найпершою.

Аджика з кабачками

adzhyka-z-kabachkiv

Варіант аджики з кабачками звучить дещо екзотично. Ми звикли свіжі кабачки запікати, додавати до перших страв, робити рулетики та навіть пироги. Менш з тим, аджика з кабачків буде доречною як соус до м’ясних та рибних страв. А зробити її смак ніжним чи гострим залежить від вас – вирішує кількість перцю чилі, який ви додасте до свого смаку. Цей рецепт передбачає, що аджику можна і законсервувати, і вживати протягом двох тижнів.

Aджика за 10 хв

adzhyka-za-10-khvylyn

Якщо сподобається сира аджика з хріном, нумо готувати соус ще за одним рецептом! Без сумніву вийде напрочуд корисна страва, бо у суміші овочів зберігається ввесь набір вітамінів і мікроелементів. Вони посилюють обмін речовин, покращують апетит і мають певну противірусну дію. Останнє – особливо цінна характеристика для холодної пори року. За нашим простим рецептом така аджика за 10 хвилин буде готова. Навіть у кулінара-початківця це вийде нашвидкуруч. Головне завчасно приготувати м’ясо чи рибу, щоб одразу подавати до столу.

Аджика на зиму

adzhyka-na-zumy

Якщо ви розгубилися в різноманітті рецептів аджики, приготуйте цей класичний варіант соусу. Наступного разу вже точно знатимете, щоб ще ви хотіли додати до улюбленої страви, бо соус збуджує апетит завдяки пікантності. За цим рецептом нашу ароматну гостру аджику на зиму можна зробити про запас. Вона створить настрій щедрого літа, коли відкриєте морозним днем баночку соусу та будете насолоджуватися його унікальним смаком.

Готувати – це просто!

Завантаження...