Кожен день одне і те саме – дзвонить третій будильник, а це означає, що часу на приготування сніданку майже немає. Я не раз опинявся в такій ситуації, тому продумую звечора, що буду їсти вранці. І до речі, можна ж написати на аркуші різні варіанти страв та прикріпити на холодильник, щоб не перебирати у пам’яті, коли плануєте ранок. Ми з командою вирішили вам допомогти та підготували добірку із семи страв, щоб було що готувати на сніданок кожного дня тижня. А ви вже розставляйте їх за днями календаря, як заманеться. Під настрій.
Ліниві вареники
Спрощений варіант вареників із кисломолочним сиром – ліниві. Але глобально смакові характеристики від форми не змінюються. Ви отримаєте смачний сніданок, впораєтеся за 20 хвилин. Звісно, без родзинки я вас не залишу – тому пропонуємо в тісто додати трішки лимонної цедри. Вона зробить страву ароматною та розкриє з нового боку. Подавайте ліниві вареники зі сметаною, медом або йогуртовим соусом.
Печінковий паштет
Приготуйте паштет з печінки на вихідних чи звечора, розкладіть у баночки, зверху залийте розтопленим вершковим маслом і знайте: тепер у вас під рукою – запорука ваших смачних ранків та швидких сніданків. Беріть гріночку або м’якенький шматочок свіжого багета і мастіть на них товстий шар паштету. Можна і так залишити, але якщо у вас настрій «хочу щось оригінального», тоді поливайте зверху соусом з чорної смородини, посипайте горішками чи додавайте сушену або свіжу журавлину. Зберігайте печінковий паштет до семи днів в холодильнику.
Сирники з маком
Я знаю, що ви провели не один експеримент, щоб ваші сирники не розвалювалися на пательні. Досить витрачати нерви, сили та гроші. Даю поради та пропорції, з якими ваші сирники вийдуть ідеальними, та навіть магнітні бурі на це не вплинуть, як і ретроградний Меркурій. Повірте в мій рецепт і в себе, та приготуйте найсмачніші сирники з маком на сніданок.
Боул з гречкою
Просто відварена гречка – досить нудно та не надто поживно. Пропоную зробити боул. Принцип дуже простий – каша викладається в тарілку, а на неї невеличкими жменьками інші продукти. Виглядає красиво та естетично, а ще й смачно. На сніданок приготуйте боул з гречкою, яйцем, огірком, фетою та петрушкою. Після першої виделки ви точно пізнаєте, що таке гармонійне поєднання.
Буженина в конверті
Буженина – це не тільки святкова закуска. Готуйте її у будні, щоб ваші сніданки були смачними та поживними. Беріть хліб, зверху викладайте скибочку ароматного м’ясця і трішки зелені. За бажанням зверху ще можна додати порізаний кружальцями огірок, солодкий перець, помідор. Я пропоную приготувати буженину в конверті, щоб вийшла ароматна та добре рум’яна скоринка. А щоб м’ясо було м’яким, спочатку шматок трішки проваримо з сіллю, а тільки потім запечемо. Повірте, така послідовність зробить м’ясо дуже м’яким.
Оладки з яблуками
Якщо готувати тісто для оладок на кефірі, то не треба чекати, щоб воно підійшло, як з дріжджами. Замісити та одразу смажити. Повірте, славнозвісні пухирці всередині будуть і так, та підійматимуть кожен оладок, щоб він набув ідеальної повітряної м’якості. Приготуйте оладки з яблуками до сніданку, щоб тепленькими подати з улюбленим варенням, медом або сметаною.
Слабосолона червона риба
Хочете отримати смачну солону рибу – зробіть її самі. З мене – ідеальні пропорції, щоб риба вийшла слабосолоною, з вас – бажання. З лососем мороки взагалі немає, вже через чотири години рибу можна різати. Якщо плануєте їсти на сніданок, зробіть звечора. Вранці візьмете скибочку хліба, намастіть вершковим маслом чи м’якеньким авокадо, а може крем-сиром, і викладіть тоненькі шматочки слабосолоної червоної риби, а зверху ще – каперси або оливки для створення інстаграмного сніданку. Хоча я маю сумніви, що встигнете зробити фото, бутерброд настільки апетитний, що чекати не буде терпіння.
Готувати – це просто!