Подруга вашої випічки. Що таке пахта і куди її додавати

Пухкенька текстура оладок, бельгійських вафель, м’якого печива та кексів здатна звести з розуму, якщо доведена до абсолюту. А до цього самого абсолюту її може довести пахта, такий собі нежирний продукт, що утворюється під час виробництва масла. У нас в Україні якось частіше використовують кефір, однак пахта йому не поступається, і я вас у цьому переконаю.

Що таке пахта?

Для приготування масла традиційно потрібно певним чином збити вершки. У процесі збивання жир і рідина розшаровуються, розділяючись, власне, на масло і на знежирену рідину, котра і лягає в основу пахти. Англійською пахта навіть називається buttermilk – “масляне молоко”. Раніше пахту залишали бродити, в процесі чого бактерії виробляли молочну кислоту, яка й надавала їй характерний злегка кислуватий смак. Сьогодні ж магазинна пахта виробляється більш контрольованим способом, подібним до того, як виготовляють йогурт: живі культури додають до знежиреного молока для його ферментації.

За бажання, ви можете спробувати приготувати масло і, відповідно, пахту власноруч. Або ж піти легшим магазинним методом і приготувати пахту зі знежиреного молока та бактерій. Врешті, якщо ви знаєте, як приготувати гуслянку чи йогурт, за спрощеною рецептурою пахта вам теж має вдатися.

Фрементована кислота в пахті робить її чудовим інгредієнтом, що здатен розщеплювати та розм’якшувати міцніші білкові волокна різних видів борошна та м’яса. Окрім того, вона здатна стабілізувати соуси, заправки та креми.

Пахта зберігається два тижні в холодильнику або ж пару місяців у морозилці.

Чим корисна пахта?

Головна перевага пахти перед іншими молочними продуктами в тому, що вона легше засвоюється. Справа в тім, що під час бродіння лактоза розщеплюється бактеріями, а тому її перетравлення в складі пахти стає значно легшим для будь-якого організму.
Пахта є хорошим джерелом кальцію та фосфору, речовин котрі підтримують здоров’я кісток. Також вона може покращити здоров’я порожнини рота, зменшуючи запалення, знизити рівень холестерину та артеріальний тиск. Звісно, всі дослідження потребують подальших поглибленіших перевірок, однак потенційно пахта виходить дуже привабливим у питаннях підтримання здорового стану організму продуктом.

Як використовувати пахту?

У багатьох країнах Близького Сходу, в Індії, на півдні США та деяких скандинавських країнах пахта впродовж століть використовувалася як молочний напій, десь як у нас – кефір. Однак з часом завдяки досить особливим властивостям вона стала популярніша саме як інгредієнт випічки, десертів і, часом, деяких соусів.

Справа в тім, що смак фактично всієї випічки виграє від додавання пахти. Її власний смак збагачує інші в страві, до того ж вона чудово взаємодіє з содою, роблячи текстуру ваших виробів пухкішою. А от із розпушувачем пахту використовувати категорично не треба, позаяк у розпушувачі вже є кислота, а пахта тільки гальмує її дію. Спробуйте додати пахту в тістечка, бісквіти, пончики, панкейки та кекси. Також з нею часом готують молочні десерти, типу панакоти, адже вона надає більш витончений смаковий профіль, ніж вершки чи молоко. До всього, вона позбавлена жиру, що робить випічку легшою.

Панкейки можна готувати на пахті

Також завдяки своїй кислотності пахта є чудовим пом’якшувачем. Її можна використовувати для маринування м’яса, приміром курки, а потім для фіксації на ній панірування. Пахтою можна також заправити салат чи холодний суп. Вона надасть стравам яскравішого смаку та ніжної текстури. Деякі кулінари навіть додають пахту в картопляне пюре замість молока.

Тож кулінарний можливості цього продукту справді різноманітні, що мотивує вас придбати паковання пахти під час наступного походу в супермаркет. Ну а далі готуйте та дегустуйте: почніть з млинців чи панкейків, далі приготуйте на пахті кекс чи пиріг, а, очікуючи готовності страв, спробуйте випити трохи пахти, щоб точно знати, що воно за звір і з чим його їдять.

Завантаження...