Родом з В’єтнаму. Рецепт культового супу Фо Бо

  • Приготування
    55 хвилин
  • Порції
    2
  • Складність
    Помірно

Ми ділимося рецептом однієї з найпопулярніших у світі страв – в’єтнамським супом Фо Бо. Він настільки магічний на смак, що варто один раз спробувати і закохаєтеся у цю дивовижну страву назавжди.

За цією лаконічною назвою Фо Бо криється всього лише локшина та яловичина, яку подають у надзвичайно насиченому та ароматному бульйоні. Готувати його дуже просто, а всі інгредієнти ви точно знайдете у найближчому супермаркеті.

На батьківщині супу, у В’єтнамі, його їдять здебільшого на сніданок, але багато хто любить споживати і в якості швидкого перекусу в обідній час чи на вечерю. Словом, це справді смачно завжди!

Історія появи супу Фо Бо

За однією з легенд суп Фо Бо з’явився у ХХ столітті в одній з в’єтнамських провінцій з подачі французів-колоністів, які запропонували додавати до їжі яловичину, точніше, хотіли отримати страви зі смаком, «як вдома». До цього часу у В’єтнамі вже був розповсюджений суп з локшиною, тож рецепт трохи удосконалили. Нині страва завоювала ввесь світ і наполегливо продовжує утримувати свої позиції.

Поради щодо приготування супу Фо Бо

Спочатку треба зварити бульйон на яловичих кістках, а потім додати у нього всі інші інгредієнти, включаючи сиру яловичину, яка приготується під впливом температури. Бачите, як все просто.

Численні спеції та зелень нададуть страві особливого пікантного смаку та аромату. Загалом, у В’єтнамі, де достатньо дощу, тепла та сонця, вирощують зелень у великій кількості, тому не дивно, що майже всі страви повні базиліку, кінзи, м’яти, любистку, петрушки, майорану тощо. Тому й ви можете додати зелень до вашого смаку, навіть ту, якої немає в нашому рецепті.

Як приготувати в’єтнамський суп Фо Бо

Інгредієнти

Родом з В’єтнаму. Рецепт культового супу Фо Бо: Покроковий рецепт

Крок 1

У сотейник налийте 1,4 л води та викладіть туди 400 г яловичих кісток. Додайте 1 паличку кориці, 1 зірочку бодяну, 1/3 ч. л. зерен фенхелю, 3 бутони гвоздики, 1/3 перцю чилі та 2 см кореня імбиру, нарізаних тонкими слайсами. Варіть 40 хвилин на середньому вогні, щоб вийшов насичений бульйон. Потім додайте 1 ст. л. рибного соусу. Можна обійтися і без нього, але з ним смак супу буде більш насиченим. 

Добавьте к бульону со специями рыбный соус
Добавьте к бульону со специями рыбный соус
Крок 2

Потім дістаньте з готового яловичого бульйону кістки та паличку кориці. 

Достаньте кости и палочку корицы
Достаньте кости и палочку корицы
Крок 3

Процідіть бульйон через дрібне сито, так він буде більш однорідним. 

Процедите бульон
Процедите бульон
Крок 4

Замочіть 250 г рисової локшини на 10 хвилин в ємності з холодною водою. За бажанням дрібно порубайте кінзу та зелену цибулю. Розкладіть зелень по порційним тарілкам. 

Замочите 250 г рисовой лапши
Замочите 250 г рисовой лапши
Крок 5

Наріжте 200 г яловичини тонкими слайсами та трохи відбийте. Поперчіть і посоліть до смаку. Розкладіть по тарілках.

Нарежьте 200 г говядины тонкими слайсами
Нарежьте 200 г говядины тонкими слайсами
Крок 6

Поверніть проціджений бульйон на плиту та додайте рисову локшину, варіть ще 3 хвилини. 

Добавьте рисовую лапшу в бульон
Добавьте рисовую лапшу в бульон
Крок 7

Залийте бульйоном зелень з яловичиною в тарілках, м'ясо приготується під впливом температури. Розкладіть по тарілках локшину. 

Залейте бульоном зелень с говядиной
Залейте бульоном зелень с говядиной
Крок 8

Вичавте у тарілку з готовим супом по половині лайма чи лимона.

Выдавите сок лайма
Выдавите сок лайма

Готувати – це просто! 

Історія появи супу Фо Бо 

За однією з легенд суп Фо Бо з’явився у ХХ столітті в одній з в'єтнамських провінцій з подачі французів-колоністів, які запропонували використовувати в їжу коров'яче м'ясо. До цього тварини потрібні були тільки у важких роботах. Приблизно в 20-х роках в Ханої вже почали подавати суп Фо Бо у закладах, а незабаром вже і по всій країні. Нині суп Фо Бо завоював уесь світ і наполегливо продовжує утримувати свої позиції. 

Відгуки

  • Avatar

    Каріна

    суп вийшов суууперсмачний! лише декілька нотаток:
    1) бульйон через перець чилі виходить дуууже гострий, аж обпікає. Тому радила б додавати перець потрошку і пробувати чи вам не загостро, а не всю третину одразу
    2) рисової локшини вийшло забагато, напевно більше половини довелось викинути бо просто не помістилась би в тарілки

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...