Ніжний сир рікота. Як зробити в домашніх умовах

  • Приготування
    20 хвилин (4 години для охолодження)
  • Порції
    4
  • Складність
    Легко

Ніжна м’яка рікота родом з Італії. Тут її вершкова досконалість доповнює багато національних страв – від піци до лазаньї. Звісно й купити цей сир можна в більшості в магазинів. Продається рікота і в Україні, але ми пропонуємо рецепт, за яким зробити цей смачний сир ви зможете вдома. Тим більше, що процес триває всього 15 хвилин.

Традиційно рікоту виготовляють з сироватки, яка залишається після приготування інших сирів. Але використовують й цільне молоко. В нашому рецепті ми додали ще вершків. Магія цього сиру в тому, що при різних варіантах приготування рікота все одно матиме унікальну кремову текстуру та солодкуватий присмак, за яку її обожнюють люди. А ще на відміну від кисломолочного сиру, який найближчий її родич, вона абсолютно немає кислоти в смакові.

В яких стравах використовувати рікоту?

Цей сир має нейтральний смак, тож підходить для використання як в солодких стравах, так і солоних.

Рікота – смачна намазка на хліб чи тост. Можете додати до сиру вичавлений часник, слайси перцю чилі, подрібнений кріп та шматочки слабосолоного лосося. До слова, ми вже робили рікоту з паприкою та медом. Вийшла неймовірно смачна закуска.  На сніданок покладіть рікоту у стакан, додайте джем, фруктове чи ягідне пюре. Якщо у плані страва з пастою, додайте кілька ложок сиру в томатний соус, або начиніть сумішшю так звані гігантські «макарони-мушлі». Збийте рікоту з невеликою кількістю мигдального молока й отримаєте легкий, як хмаринка, крем для кексів та тортів.

Поради щодо приготування сиру рікота

У процесі виготовлення рікоти важливо користуватися кулінарним градусником. Молоко беріть не менше 2,5% жирності, а вершки не менше 33%. Зауважте, що рікота – це «вологий» сир, тому набагато швидше псується, ніж «сухі» витримані сири.

Як приготувати домашню рікоту 

Інгредієнти

На виході 900 г-1 кг рікоти :

Ніжний сир рікота. Як зробити в домашніх умовах: Покроковий рецепт

Крок 1

Налийте в каструлю 2 л молока 2,5% жирності та поставте на середній вогонь. Ми використали звичайне магазинне молоко 2,5% жирності, ви можете взяти більшої жирності за бажанням. Доведіть його до температури 60 градусів, періодично помішуючи. Для цього процесу дуже важливо дотримуватися температурного режиму, так що обов'язково скористайтеся кулінарним термометром. 

Нагрейте молоко до 60 градусов
Нагрейте молоко до 60 градусов
Крок 2

Додайте до підігрітого молока 300 мл вершків 33% жирності. Вони можуть бути будь-якої температури, з холодильника або кімнатної, спеціально гріти або охолоджувати їх не потрібно. Після додавання вершків, перемішайте суміш.

Крок 3

Додайте до суміші молока і вершків кілька дрібок солі. 

Крок 4

Продовжуйте підігрівати суміш на середньому вогні та доведіть її до 75 градусів. Не забувайте використовувати термометр при перевірці температури. 

Крок 5

Додайте 50 мл лимонного соку (сік 1 лимона). Для того, щоб в каструлю не потрапили кісточки, ви можете попередньо вичавити сік одного лимона в мисочку. 

Добавьте в смесь лимонный сок
Добавьте в смесь лимонный сок
Крок 6

Продовжуйте нагрівати суміш, періодично помішуючи, поки вона не досягне температури 90-92 градуси. Цього буде достатньо, щоб молоко згорнулося. Доводити до кипіння молоко не потрібно. Додайте до суміші трохи лимонної цедри, натертої на дрібній тертці, не зачіпаючи білу частину цитрусу (приблизно ½ ст. л.). 

Крок 7

Візьміть марлю та застеліть нею сито, друшляк чи форму для сиру і поставте на каструлю. Злийте туди масу. У ситі сформується рікота, а у каструлю стече сироватка. Цю рідину можна в майбутньому використовувати для приготування млинців або пити просто так.

Перелейте смесь в мисочку с марлей и дайте стечь
Перелейте смесь в мисочку с марлей и дайте стечь

Готувати – це просто! 

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...