Для посту та різноманіття раціону. Рецепти борщу без м’яса від Євгена Клопотенка

Наш рідний український борщ вже давно перестав бути буденною стравою. Якщо починаєте його варити, день перетворюється на святковий. Одразу є бажання запросити найрідніших, щоб зібратися за столом та насолодитися смаком. Якщо ви постуєте чи просто не вживаєте м’яса, це не привід відмовлятися від цієї смачної страви. Наші пращури завжди готували пісні борщі, адже м’ясо було дуже рідко і по великих святах.

І я підготував добірку смачних та насичених пісних борщів, щоб ви могли урізноманітнити своє щоденне меню, чи їсти у піст або якщо відмовилися від їжі тваринного походження.

Пісний борщ Полісся

Пісний борщ Полісся

А ви знали, що наші пращури дуже рідко вживали м’ясо? Свиню кололи тільки у великі свята, кілька разів на рік. Саме тому страви були пісними та лише іноді приправлялися смальцем. Цей рецепт пісного борщу я знайшов в селі на Поліссі. Він і без м’яса виходить дуже насиченим та з яскравим червоним кольором. Я був здивований поєднанням квашеної капусти та меду. Потім, після першої ложки, цей стан змінився на захоплення від смаку. Приготуйте і ви пісний борщ Полісся у піст та подавайте із дрібно посіченою зеленню. Але пам’ятайте, що цей рецепт доречний в будь-який день, бо дуже смачний.

Борщ із в’яленою грушею

Борщ із в’яленою грушею

Потрібні всього дві в’ялені груші, щоб кардинально змінити смак борщу. Ви готуватимете його вдома, а враження буде наче варили на відкритому багатті в казанку. Багатий, насичений та такий рідний смак. Подайте борщ із в’яленою грушею зі свіжим пісним хлібом натертим ароматним зубчиком часнику або з нарізаною фіолетовою цибулькою, бо вона не така «зла», як ріпчаста.

Борщ без засмажки

Борщ без засмажки

Варіння борщу для кожного українця – певний ритуал. Потрібен і гарний настрій, і доволі багато часу, бо поспішати не можна. Але я був в ситуації, коли борщику хочеться тут та зараз. Немає сил чекати. Допускаю, що з вами таке траплялося. Саме так і з’явився рецепт борщу без засмажки з копченою паприкою та насиченим овочевим бульйоном. Ви витратите на його приготування 55 хвилин. Доволі швидко, як для цієї вишуканою та знакової для всієї України страви.

Борщ з чорносливом та квашеними томатами

Борщ з чорносливом та квашеними томатами

Зазвичай, більшість з вас звикли до свіжих томатів в борщі, рідше – до консервованих. А я пропоную додати саме квашені. Один цей прийом зробить смак глибшим та цікавішим. А для балансу смаку ще використайте кілька солодких чорносливин. Така страва ідеальна до посту та стане у пригоді тим, хто взагалі не їсть продукти тваринного походження. Подавайте борщ с чорносливом та квашеними томатами з пісним хлібом з часничком чи гострою аджикою.

Борщ з білими грибами

Борщ з білими грибами

Білі грибочки мають впізнаваний інтенсивний смак та аромат, тому пісний борщ із ними заграє новими барвами. А все інше – буде звичайним: буряк беріть багряний, капусту – хрустку, а картоплю із середнім вмістом крохмалю. Вона добре тримає форму, але стає напрочуд м’якою та приємною. Приготуйте борщ з білими грибами, щоб звичайний день зробити святковим. Повірте, ця страва саме так діє на кожного українця! Після першої ложки й настрій покращується.

Борщ з карасями

Борщ з карасями

Наловили риби, знайшли красивих карасиків в магазині? Буде борщ! Ви правильно мене зрозуміли, ми приготуємо насичений рибний борщ, який обожнював Тарас Шевченко. В деякі дні посту не заборонено їсти рибу, тому можна приготувати цю ароматну страву. Та й рецепт доволі простий, а виходить неперевершено. Готуйте борщ з карасями, подавайте із запашним хлібом, политим лляною олією. Це щось новеньке та особливо смачне. Словами не описати, варто спробувати.

Зелений борщ зі шпинатом

Зелений борщ зі шпинатом

Українці знали про борщ все до того, як ЮНЕСКО визнав цю страву нематеріальною культурною спадщиною. Тому не єдиним червоним багата наша кухня. Зелений борщ зі шпинатом або щавлем теж має неймовірний аромат. Особливо приємно його готувати із першої весняної зелені. Збираєте її в пучок, починаєте нарізати та зачаровуєтеся цим приємним хрускотом. Поки розказав вам, у мене з’явилося велике бажання приготувати зелений борщ зі шпинатом, петрушкою та пір’ям зеленої цибулі. І ви не гайте часу, щоб насолодитися цією пісною стравою.

Борщ з «вушками»

Борщ з «вушками»

Не існує «правильного» рецепта борщу і я впевнений, що кожна родина має свій фірмовий, щоб зібратися разом та смакувати та насолоджуватися. Але це не привід не куштувати щось нове та цікаве. Пропоную приготувати борщ із «вушками», які зовні нагадують пельмені. Начинку для них зробимо з картопляного пюре та грибів. А бульйон приготуємо максимально насичений з різними овочами та зеленню: солодким перцем, морквою, цибулею, капустою та пучком петрушки. На вас чекає справжня феєрія смаку! І повірте, ніхто навіть не вгадає, що ця перша страва пісна.

Рибний борщ

Рибний борщ

Борщ – втілення нашого українського духу, незламності, єдності та турботи. Ми готуємо його, щоб висловити свою любов рідним, щоб пригостити тих, хто зараз в скрутному становищі, кому війна наробила чимало лиха. Наша країна єдина, але це не заважає кожному регіону мати свій унікальний рецепт. Пропоную приготувати знакову страву Одещини – рибний борщ з товстолобика та щуки. Він виходить не червоного кольору, як ви могли звикнути, а жовтого. Цікаво, еге ж? Секрет, чому саме так дізнаєтеся, як тільки відкриєте рецепт.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...