Просто та смачно: рецепт квашеної капусти за три дні

  • Приготування
    30 хвилин (3 доби на приготування)
  • Порції
    1
  • Складність
    Легко

Тільки подумки уявиш хрустку та соковиту квашену капусту, а слинки вже одразу течуть! Вона смакує з будь-яким гарніром, м’ясом, як звичайна закуска чи навіть може стати складником багатьох страв.  Ми вже розповідали, що приготувати з квашеної капусти, де розказали і про пісний борщ, і про супи та солоні пиріжки. Без перебільшення така капуста – справжнє кулінарне диво. Солоне з солодкуватими нотами ферментування продукту відправляє наші смакові рецептори до кулінарного парадайзу. Тому й не дивно, що існує велика кількість рецептів квашеної капусти. Щоб приготувати квашення за нашим варіантом, вам знадобиться мінімум складників та… окріп. Вже за добу ви зможете пробувати смаколик, а за три дні вона досягне максимально ідеального смаку.

Поради щодо приготування квашеної капусти

Щоб засолена капуста вийшла хрусткою, варто обрати пізні зимові сорти. Такі качани мають більшу концентрацію цукру, а їхнє листя туге та щільне.

Для квашення найкраще обрати скляні банки або емальовані каструлі. Коли шинкуватимете капусту ножем, то намагайтеся не надто подрібнювати продукт. Тонкі смужки можуть стати м’якими, без притаманного хрусткого ефекту. Використовуйте спеціальну тертку для капусти, тоді не буде необхідності контролювати їх розмір.

Ємність з капустою залишіть бродити біля теплого місця. Саме від температури залежить, наскільки швидко закінчиться процес ферментації.

Як заквасити капусту

Інгредієнти

На 3 л банку:

Квашена капуста: покроковий рецепт

Крок 1

Візьміть капусту з розрахунку, що після очищення качана має вийти 2-2,5 кг продукту. Очистьте, зніміть пошкоджене чи тверде верхнє листя, виріжте серцевину. Помийте овоч під струменем холодної води та обітріть кухонним рушником. Очистьте моркву.

Крок 2

Качан капусти розріжте навпіл або на чверті, щоб було зручніше. Пошинкуйте частини овочу ножем, або скористайтеся економкою. Натріть моркву. Перемішайте капусту та моркву. Додайте до суміші 3 лаврові листи. Покладіть все у чисту банку гарно утрамбовуючи, щоб не було пустот.

Крок 3

В окремому посуді змішайте 1,5 л окропу та 2 ст. л. солі. Перемішайте, допоки сіль не розчиниться. Залишіть розчин охолонути, потім залийте ним ємність з капустою. Поставте банку у глибоку миску, на випадок, якщо розсіл почне витікати, та розташуйте її на кухні поблизу плити або іншого місця, де тепло. Накрийте марлею або кришкою із дірками, аби капуста дихала.

Крок 4

Через добу проколіть капусту ножем чи шампуром до самого дня ємності, щоб випустити гази, які створюються під час бродіння. Піну на поверхні розсолу теж ретельно прибирайте, аж допоки не закінчиться процес бродіння. Про це свідчитиме той факт, що піна перестане з’являтися, а розсіл у банці стане прозорим.

Крок 5

Скуштувати квашену капусту можна через добу. Повністю готова вона буде через три доби. Продукт тримайте закритим щільно кришкою у холодильнику.

Детальніше про приготування квашених капусти і яблук дивіться у відео

Готувати – це просто!

Відгуки

  • Avatar

    Юлія

    А чи не потрібно додати бодай трохи цукру?

  • Avatar

    Ірина

    Здравствуйте, чи заферментується капуста, якщо замість 2 ст. л. солі додати 1 ст.л на весь цей об’єм продуктів?

    • Ievgen Klopotenko

      Ievgen Klopotenko

      Краще робити за рецептом 😉

    • Avatar

      Владислав

      Кількість солі не є важливою. 1-1,5 ложок цілком достатньо, з власного досвіду.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...