Як правильно організувати простір на кухні: корисні лайфхаки з особистого досвіду

Якщо ви, як і я, багато готуєте, то, напевно знаєте, як важливо, коли на кухні правильно організований простір і все під рукою. Методом спроб і помилок я таки створив кухню, на якій мені максимально зручно. Найкраще все продумувати на стадії проектування кухні, щоб врахувати всі нюанси і не переробляти.

У мене є одне правило – чим частіше ви користуєтесь тією чи іншою річчю, тим вона повинна бути ближчою, а тепер переходимо до лайфхаків, які й вам допоможуть створити свій ідеальний простір на кухні.


ЩОБ ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ БУЛО МАКСИМАЛЬНО КОМФОРТНИМ І ПРИНОСИЛО ЗАДОВОЛЕННЯ, КУХОННІ МЕБЛІ МАЮТЬ БУТИ ОРГАНИЗОВАНІ ЯКНАЙКРАЩЕ. СКОРИСТАВШИСЬ СЕРВІСОМ VIYAR BAZAR, ВИ ЗМОЖЕТЕ ЛЕГКО СПЛАНУВАТИ КУХНІ ПІД ВЛАСНІ ПОТРЕБИ, ВРАХУВАВШИ БУДЬ-ЯКІ ДРІБНИЦІ. АБО ПРОСТО РОЗМІСТІТЬ ЗАМОВЛЕННЯ НА КУХНЮ ЧИ ІНШІ МЕБЛІ І НАЙКРАЩІ МЕБЛЯРІ ВІДГУКНУТЬСЯ НА ВАШУ ПРОПОЗИЦІЮ. І ВАША ІДЕАЛЬНА КУХНЯ ВЖЕ МАЙЖЕ ГОТОВА!


Лайфлаки, які допоможуть організувати комфортний простір на кухні

Місце для спецій

Усі свої спеції я зберігаю в баночках або герметичних ємностях і в мене їх більше 50. Раніше всі свої спеції я ставив у верхню шафку над головою. Здавалося б, усе під рукою: відкрив і шукай потрібну спецію. Але ось тут і нюанс: у шафці серед великої різноманітності спецій дуже складно знайти ту саму, потрібно підняти кілька баночок, адже в полиці шафки темно. Саме тому я прийняв рішення, що для спецій у мене буде поличка. По-перше, всі спеції я бачу, по-друге, вони акуратно розставлені в кілька рядів і за зовнішнім виглядом, не читаючи етикетку, вже можна знайти необхідну мені в даний момент спецію. Поличку зі спеціями найкраще розташувати недалеко від плити, так як ними ви часто будете користуватися: додавати в страву, пробувати, вирішувати, що потрібно ще щось додати і так кілька кіл, доки не буде завершено приготування.

Карго

Найчастіше в карго зберігають рослинні олії, і я не виняток: у мене стоїть і оливкова олія, і гарбузова, і з насіння кунжуту. Я помітив, що найчастіше карго розташовують біля духовки, вважаючи, що це максимально зручно. Але необхідно знати, що, якщо ви готуєте в духовці, то вона нагрівається і, як правило, нагрівається і сусідній ящик – карго. І ось тут нюанс – справа в тому, що рослинні олії необхідно зберігати в темному прохолодному місці, а якщо піддавати їх частому нагрівання, то вони і швидше псуються, і втрачають свої корисні властивості. Виходячи з цього, карго краще не розміщувати відразу біля духовки. За одне приготування можна всього один раз дістати пляшку олії й то в самому початку, щоб щось підсмажити.

Антресолі на кухні

Я вважаю, що шафок багато не буває на кухні. Я коли проектував свою кухню, думав, що половина шафок так і залишиться порожніми, але ні. Завжди знайдеться те, що можна в них покласти. І моє рішення – закриті антресолі на кухні. У них можна скласти те, чим дуже рідко користуєтеся, наприклад, сервіз або новий набір посуду, який вам подарували, але він вам ще не знадобився.

Герметичні вакуумні контейнери для круп

Скажу чесно, я не раз боровся з жуками, які заводилися в крупах. А все тому, що я постійно в роз’їздах: то відрядження, то зйомки, то робота в ресторані. Відкриєш нову пачку рису, приготуєш плов і поставиш упаковку на полицю. Згадаєш про неї через два тижні, коли знову захочеш плов, а там повнісінько жуків. Саме тому я почав використовувати герметичні вакуумні контейнери для круп. Просто висипаєте в них крупи, закриваєте, і жоден жук туди не пролізе, а крупи довше зберігають свою придатність до вживання.

Використовуйте герметичні вакуумні контейнери для круп. Щоб жуки НЕ заводилися.

Окрема шафа для кухонної хімії

Незважаючи на те, що я часто в роз’їздах, я все одно багато готую, а потім багато і прибираю: мию посуд, мию плиту, холодильник, кухонний фартух і т.д. Саме тому у мене в арсеналі багато хімії: від гелів до порошків. Ще на стадії проектування кухні я передбачив це і зробив окрему шафу, де буде зберігатися вся хімія. І вона знаходиться не під раковиною. Чому? Тому що хімія небезпечна для дітей і якщо її зберігати просто під раковиною, то всі ці різнокольорові баночки і пляшки рано чи пізно захочеться розглянути дитині, що дуже небезпечно для її здоров’я. Моє рішення – окрема шафа для хімії, до якої немає доступу дітям.

Якщо ви на стадії проектування кухні, сподіваюся, мої лайфхаки трохи вам допоможуть.

Читайте також

Завантаження...