Насолоджуємося літом. Чим корисна диня та як вибрати стиглу

користь дині

Соковита та ароматна диня – безумовний символ літа. Попри те, що її можна знайти цілий рік на полицях супермаркетів та базарів, найсмачніша вона у сезон – із середини липня до середини вересня.

Особливо смакує диня охолодженою, тому радимо її залишити в холодильнику мінімум на 2 години. Якщо немає часу, нарізайте скибочками або шматочками, викладайте на тарілку, а зверху додавайте кубики льоду.

Чим корисна диня

Диня на 90% складається з води та містить електроліти, такі як калій, магній, натрій та кальцій. Така комбінація поживних речовин разом із водою стане у пригоді тим, хто активно займається спортом чи має простудне захворювання та через температуру втрачає багато рідини.

Високий вміст вітаміну С, який є антиоксидантом, підтримує здоров’я шкіри та захищає її від сонячних променів, а також є важливим компонентом для підтримки імунної системи.

Диня містить мало натрію та багато калію, тому допомагає нормалізувати рівень артеріального тиску. Клітковина у складі покращує здоров’я травної системи, а два потужних антиоксиданти лютеїн і зеаксантин запобігають віковим змінам очей.

Коментар дієтологині Світлани Фус: Коментар дієтологині Світлани Фус:

Диня смакує сама по собі чи в поєднанні з іншими харчовими продуктами, наприклад, м’ясом, сирами, овочами та зеленню. Часто говорять, що цю ягоду не можна поєднувати з молочними продуктами. На мою думку, в цьому питанні вирішальну роль відіграє кількість спожитого. Якщо ви зробите сорбет із заморожених шматочків дині із додаванням вершків та з’їсте 50-100 г, то негативних наслідків для здоров’я не буде. Тому важливо знати міру. Моя загальна рекомендація – не більше 300 г ягід та фруктів на день. Яка саме частина припаде на диню – вирішувати тільки вам. З обережністю до неї треба ставитися людям з інсулінорезистентністю, цукровим діабетом та надлишковою вагою.

svetlana-fus.com.ua

Як визначити чи диня стигла

Найпопулярніші сорти дині, які можна зустріти на полицях супермаркетів та ринків – Амал, Колгоспниця, Торпеда та Галія. Кожен сорт смачний по-своєму, але найважливіше – вибрати стиглий плід. По зовнішньому вигляду дуже важко визначити це. Тому в першу чергу вибирайте диню без зовнішніх пошкоджень – вм’ятин чи тріщин. Зверніть увагу на хвостик. Він повинен бути м’яким та трішки сухим. Зелений хвостик свідчитиме про недоспілу диню, сильно висушений – про переспілу. Якщо ви колись вибирали авокадо та знаєтеся на цьому, скористайтеся цим же методом у виборі дині. Натисніть пальцями на неї, шкірка повинна пружинити. Слід у вигляді ямки свідчитиме, що плід перестиг. Також вам допоможе орієнтуватися аромат плоду. Чим диня запашніша, тим вона більш зріла.

З чим поєднувати диню

польза дыни

З різними продуктами солодкість дині розкривається по-новому, тому цим літом радимо спробувати цікаві поєднання.

Додаємо м’ясо. Дині пасує прошуто, хамон чи чорізо. Її солодкість робить смак м’яса більш ніжним. Для екзотичного обіду чи вечері зробіть курку з теріякі та подавайте з рисом та шматочками стиглої дині.

Сир – ідеальний компаньйон. Диня ідеально поєднується з різними видами сиру: від бурати та моцарели до пармезану та гауди. А ми пропонуємо зробити вишукану закуску із підсмаженої на грилі дині з сиром рокфор. За бажанням візьміть сир горгонзолу, брі чи фету.

Зелень та овочі. Ідеальним доповненням до дині стануть листочки м’яти та базиліку, а з овочів пасуватимуть томати та солодкий перець. Якщо ви любите гаспачо та хочете урізноманітнити свої гастрономічні враження, пропонуємо не менш цікаву та швидку страву – холодний динний суп з часником та томатами.

 

Як правильно різати диню

Диню треба помити під проточною водою, витерти насухо паперовим рушником і відрізати обидві верхівки. За бажанням можна поставити диню вертикально та гострим ножем зрізати шкірку. Далі розріжте навпіл уздовж та з кожної половинки виберіть ложкою насіння. Потім розрізайте на скибочки чи вирізайте кульки спеціальним фігурним ножем.

Готувати – це просто!

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення