На тиждень вперед. Готові страви, які можна заморозити

Як спростити процес приготування їжі кожного дня, щоб не витрачати багато часу на кухні? Пропонуємо зробити запаси готової їжі, заморозити, а потім впродовж тижня розморожувати та насолоджуватися. Це зручно та значно економить час. Смак буде не таким ідеальним як у щойно приготованих страв, але це значно спростить вам роботу та краще, ніж купувати магазинні напівфабрикати.

Як заморожувати готову їжу

Якщо все зробити правильно, готова заморожена їжа майже не втратить свої смакові якості.

  • Морозильна камера має бути чистою та без неприємних запахів, бо готова їжа їх всотає, що вплине і на аромат страви, і на її смак.
  • Готову заморожену їжу зберігайте в окремому контейнері, а не поруч із сирим м’ясом чи рибою.
  • Заморожувати треба лише остиглу їжу. Якщо вона тепла, буде утворюватися конденсат, а зайва рідина вплине на смакові якості страви.
  • Викладайте готову їжу в пластикові контейнери для харчового призначення з кришками або герметичні невеличкі пакети.
  • Такі готові продукти, як сирники чи котлети краще спочатку викласти на кухонну дошку або тацю, застелену пергаментним папером з відстанню два сантиметри. Заморозити повністю, а потім розкласти по ємностям. Цей спосіб зручний тим, що продукти не злипнуться між собою та ви з легкістю можете обрати потрібну вам кількість для розморожування.
  • Якщо у вас готова їжа з підливою чи соусом, розкладайте її в контейнери порційно. Це зручно – розморозили та одразу з’їли. Бажано зберігати готові заморожені страви до місяця в морозилці, а краще – з’їсти впродовж тижня, бо чим довше лежать, тим більше втрачають свої смакові якості.
  • Кожну ємність підпишіть днем заморожування, щоб відслідковувати, яку готову їжу з’їсти першою, а яка ще може полежати в морозилці.
    Не можна повторно заморожувати готову їжу, яка вже була розморожена. По-перше, якщо вона вже певний час лежить, на її поверхні могли з’явитися бактерії, що становлять небезпеку для здоров’я. По-друге, це вплине на смакові якості страви.

Яку готову їжу заморозити

Ми зібрали добірку смачних страв, які ви можете приготувати, частину – одразу з’їсти, бо знаємо, що важко втриматися, іншу – заморозити.

Сирники

Сирники

Дуже зручно мати готові заморожені сирники. Це означає, що сніданки будуть швидкими та цікавими. Подайте їх зі сметаною та нарізаними сезонними ягодами та фруктами, полийте улюбленим варенням чи згущенкою. А щоб у вас вийшли гарні сирники з рум’яною скоринкою та добре просмажені всередині, ділимося перевіреним рецептом, з яким прикрих ситуацій не буде.

Котлети зі свинини

Котлети зі свинини

Приготування котлет займає чимало часу, тому радимо один раз приготувати, заморозити, а потім насолоджуватися їх смаком з різними гарнірами. Зробіть свинячі котлети, які після розморожування майже збережуть свої смакові якості. В фарш додайте трішки сала та цибулю для соковитості.

Голубці з молодої капусти

Голубці з молодої капусти

Приготування голубців займає чимало часу, а ми хочемо максимально спростити вам задачу. По-перше, робіть їх з листами молодої капусти, які не треба довго варити, щоб вони стали м’якими, достатньо залити окропом. По-друге, готові голубці з молодої капусти з соусом порційно розкладіть по пластиковим контейнерам та заморозьте. Ви матимете готову смачну страву. Їжте її зі сметаною чи з овочевим салатом.

Курячі нагетси

Курячі нагетси

Ще одна готова страва, яку можна заморожувати та яка виручить, коли потрібно щось вигадати на обід або вечерю. Курячі нагетси пропонуємо не смажити, а запекти, бо так корисніше. Вони виходять з рум’яною та хрумкою скоринкою, яка збережеться і після того, як готову страву ви розморозили. Подавайте курячі нагетси з соусами та улюбленими гарнірами.

Млинці з сиром

Млинці з сиром

Напечіть млинців та загорніть в них начинку з кисломолочного сиру. Частину з’їште, бо знаємо, важко буде втриматися, а частину – заморозьте, щоб мати чудову готову страву під рукою. Подавайте млинці з сиром до сніданку чи смакуйте як десерт. За бажанням полийте рідким медом або занурюйте кожен у сметану.

Як правильно розморожувати готові страви

Від правильного розморожування залежить смак страви, тому важливо зробити все правильно.

  • Якнайкраще перекласти контейнер чи герметичний пакет з готовою замороженою їжею з морозильної камери до холодильника. Вона буде поступово розморожуватися, що не вплине на смакові якості. Потім за потреби підігрієте в мікрохвильовці.
  • Якщо вам потрібно розморозити лише частину їжі, яка знаходиться в ємності, перекладіть її на тарілку, накрийте харчовою плівкою, щоб не увібралися запахи і так само поставте в холодильник до повного розморожування.
  • Якщо вам потрібно скористатися швидким способом розморожування, готову заморожену їжу перекладіть у форму для запікання та ставте в розігріту до 100 градусів духовку. Але зауважимо, в цьому випадку ви отримаєте більш суху страву через вплив високої температури.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...