На балконі, в духовці та електросушарці. Як сушити зелень на зиму вдома

Як це прекрасно – мати взимку під рукою різну сушену зелень. З її допомогою страви матимуть весняний посмак і насичений аромат. Поки сезон, збирайте або купуйте ґрунтовий кріп, петрушку, базилік – все, що хочете. Така зелень на зиму буде найкращим вибором, бо вона найароматніша та найбільш корисна, а я поділюся різними способами її сушіння.

Яку зелень можна сушити

Сушити можна більшість видів молодої зелені, зокрема кріп, базилік, кінзу, петрушку, шавлію, м’яту, мелісу, любисток, чабрець, розмарин та зелену цибулю. Але є зелень, яку не можна сушити, але я хочу, щоб у вас завжди був вибір. Наприклад, щавель на зиму можна законсервувати чи заморозити.

Як підготувати зелень до сушіння

Спочатку треба ретельно перебрати зелень та прибрати зіпсовані гілочки та листочки. Після цього ретельно її вимити в холодній воді та розкласти в один шар на паперовий рушник. Залиште щонайменше на три години, щоб кожне стебельце повністю просушилося.

Якщо раптом на зелені є комахи, то перед промиванням замочіть її у підсоленій воді. На 1 л рідини додайте 1 ст. л. солі з гіркою, перемішайте та опустіть зелень. Через годину ви побачите всіх комах на поверхні. Зберіть їх обережно ситом, зелень промийте від солі та обсушіть паперовим рушником.

Як сушити зелень різними способами

зелень на зиму

Оберіть той спосіб сушіння, який для вас найбільш зручний.

Сушимо на балконі або веранді.  Можна посушити зелень на балконі двома способами – пучками та порізану. Почнемо з першого, зберіть гілочки в пучок по 7-10 штук, зав’яжіть нитками та залиште одну нитку довшою. За неї ми будемо підвішувати зелень. Потрібно вибрати на балконі чи веранді добре провітрюване місце, на яке не потрапляють прямі сонячні промені.

Підвісьте за ниточку вашу зелень так, щоб її нічого не торкалося. Кожен день бажано перевіряти пучки та роз’єднувати гілочки руками. Знімайте їх лише тоді, коли вони повністю висохнуть. Цей метод простий, але довгий. Приблизний час сушіння – щонайменше три тижні.

Якщо ви хочете посушити на балконі або веранді порізану зелень, розкладіть її в один шар на дерев’яну чи металеву тацю. Основне, щоб на зелень не потрапляли прямі сонячні промені. Кожен день перемішуйте її, слідкуючи, щоб вона лежала в один шар. Цей спосіб сушіння зелені теж довгий, ви витратите щонайменше два тижні.

Перші два способи не підходять для сушіння зеленої цибулі.

Сушимо зелень в електросушарці – дегідраторі. Підготовану для сушіння зелень наріжте дрібно та розкладіть в один шар в сушарку. Якщо хочете сушити цілі гілочки, розкладіть так, щоб гілочки не торкалися одна одну. Ставте температуру 45-50 градусів та кожну годину перевіряйте: дістаньте дрібку або гілочку, розімніть пальцями, якщо не достатньо суха, залиште ще на годину. Як правило, для сушіння зелені таким способом потрібно від 1-8 годин, все залежить від її соковитості та посікли ви її чи залишили гілочки цілими. Також зазвичай, у дегрідаторах є функція «зелень», що дуже полегшує завдання. Скористайтеся нею.

Сушимо зелень на зиму в духовці. Для цього способу якнайкраще підійде електродуховка, бо є можливість вибрати різні режими, але якщо у вас газова, спробуйте і в ній. Розігрійте електродуховку до 40 градусів в режимі конвекції чи оберіть інший режим, де є обдув і працює вентилятор. Деко застеліть пергаментним папером та викладіть посічену зелень в один шар. Ставте в духовку та трішки відкрийте дверцята. Перевіряйте кожні 20 хвилин, якщо бачите, що зелень не сушиться, а підгорає, зменште температуру та ще більше відкрийте дверцята духовки.

Де та як зберігати сушену зелень

зелень на зиму

Сушену зелень зберігайте в скляних або керамічних ємностях для спецій із щільними кришками  або в герметичних пакетах. Раджу написати на ємностях дату заготовки. Щоб спочатку використати ту, що сушилася найпершою.

Для цілих засушених гілочок з листями підійдуть тканині мішечки, які щільно зав’язуються.

Готову сушену зелень зберігайте в сухому та добре провітрюваному місці. Бажано використати всі запаси до наступного сезону.

Сушіть зелень на зиму, зроблена власноруч, вона буде вас тішити особливо сильно і, звісно ж, зробить кожну страву більш ароматною і смачною.

Завантаження...