Консервуємо щавель на зиму: простий рецепт

  • Приготування
    15 хвилин
  • Порції
    1
  • Складність
    Легко

Що може бути кращим, за можливість насолоджуватися кисло-солодким зеленим борщем зі щавлем взимку. Сезон цієї унікальної рослини, що росте в Україні, починається наприкінці весни та продовжується літніми місяцями. Восени та зимою щавель важко знайти навіть у великих супермаркетах. Але добра новина у тому, що його можна заготовити про запас. По-перше, помити, порізати, розкласти в герметичні пакети та заморозити. По-друге, законсервувати і тим самим продовжити його термін зберігання мінімум на рік. Для цього потрібні лише листя щавлю, сіль, вода та до 15 хвилин вашого часу.

Також приготуйте консервовані огірки з імбирем. Дуже пікантний рецепт.

Поради щодо приготування консервованого щавлю

Переберіть листя щавлю та приберіть пошкоджені. А сіль використовуйте кухонну кам’яну. Зауважте, що щавель в процесі приготування значно зменшиться в об’ємі. Ми зробили розрахунок на баночку 200 мл.

Як приготувати консервованний щавель

Інгредієнти

На баночку 200 мл:

Консервуємо щавель на зиму: простий рецепт: Покроковий рецепт

Крок 1

Підготуйте всі інгредієнти для приготування консервованого щавлю. Беріть 300 г, перекладіть в друшляк та добре промийте, потім викладіть на паперовий рушник, аби позбутися зайвої вологи. Стерилізуйте банки та кришки.

консервированный щавель
консервированный щавель
Крок 2

Відріжте жорсткі стебла щавлю, а для консервування поріжте частину, де свіже листя.

консервированный щавель
консервированный щавель
Крок 3

У невеликій каструлі закип’ятіть 150 мл води, додайте 1 ч. л. солі без гірки та перемішайте до розчинення.

консервированный щавель
консервированный щавель
Крок 4

Викладіть нарізаний щавель у киплячу воду на 3 хвилини. В цей час перемішайте його, аби він зменшився в об’ємі. Щавель має стати трохи тьмянішим, втратити свій яскравий зелений колір. Але це норма, не хвилюйтеся.  

консервированный щавель
консервированный щавель
Крок 5

Розкладіть щавель разом із рідиною в банку та закочуйте кришкою. Переверніть банку догори дном та залиште на добу. Потім переставте у холодильник, підвал чи льох. Використовуйте для приготування зеленого борщу разом із рідиною. Пам’ятайте, що щавель вже солоний, коли будете готувати щось із ним.

консервированный щавель
консервированный щавель
Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...