Немає нічого кращого взимку за баночку хрумких консервованих огірочків, які ви заготували на власній кухні. Вони ідеальні до картоплі, м’ясних страв, рагу, їх можна додавати до салатів та супів. Ви спитаєте, чого ж витрачати час, якщо можна піти у магазин та купити вже готові консервовані огірки? Відповідаємо – жоден магазинний варіант не буде кращим, аніж мариновані огірки на зиму, зроблені власноруч. Це навіть можна назвати своєрідною медитацією. А ще й смачно буде.
У цій добірці розповімо, як засолити огірки на зиму, а також дамо рецепт швидких малосольних огірочків для тих, хто хоче хрумтіти вже зараз.
Які огірки краще обирати для консервації?
Щоб ваші мариновані огірки на зиму вийшли хрусткими та смачними, радимо вибирати невеликі овочі, довжиною до 8 см. Дивіться, аби на них не було пошкоджень та жовтих плям. Довгі огірки з гладкою шкіркою для консервації не підходять, вони стають дуже м’якими.
Огірки з кетчупом чилі
Цей рецепт недарма перший у добірці, бо вся Україна вже не перший рік робить такі консервовані огірки з кетчупом чилі, і ми розуміємо, чому. Кетчуп надає огірочкам приємного кисло-солодкого смаку і легкої пікантності. А можна зробити ще краще – приготувати власноруч і кетчуп, тоді вийде зовсім по-домашньому.
Мариновані огірки з сіном
Ми любимо дивувати вас. Тому ловіть рецепт маринованих огірків із сіном, трохи незвично, але дуже смачно. Якщо ви заготовлюєте сіно для свійських тварин, беріть таке, або купіть його у звичайному зоомагазині. Запашні трави у банці нададуть готовим огірочкам приємного посмаку та чудового аромату.
Хрусткі мариновані огірки на зиму
За таким рецептом мариновані огірки на зиму закривають багато родин. Тут звичний набір спецій та маринад із оцтом. Та ми вирішили дати вам кількість інгредієнтів відразу на 5 літрових банок, щоб ви змогли заготувати більшу кількість. До речі, рекомендуємо використовувати саме літрові банки, адже потім їх зручно відкривати та одразу з’їдати огірки. Бо продукт у трилітровій банці частенько псується в холодильнику, тому що швидко не з’їдається. Але якщо у вас велика родина – таке вам не загрожує.
Консервовані огірки з імбиром
Якщо хочеться трохи пікантності, зробіть консервовані огірки з імбиром та цибулею. Можна використовувати як сухий, так і свіжий корінь. Натріть його на дрібній тертці. Але зі свіжим треба бути обережними, бо він має більш насичений та гострий смак. Ми взяли сухий імбир та залишилися задоволені чудовим результатом.
Малосольні огірки
Якщо ви не хочете чекати аж до зими, зробіть малосольні огірки і хрумтіть того самого дня. Круто ж – купили зранку свіжі маленькі огірочки, а вже ввечері можна подавати їх до столу. До того ж, у рецепті є поради, аби все вийшло ідеально з першого разу.
Готувати – це просто!