Їжте їх щодня. Вчені розповіли, які продукти знижують тиск

Високий кров’яний тиск штука небезпечна: він створює додаткове навантаження на кровоносні судини, серце, мозок та інші органи, включно з очима та нирками, симптоми при цьому слабо помітні, а легковажність може спричинити низку серйозних проблем з серцем, той же інфаркт чи інсульт. Хороші новини полягають в тому, що існує особлива дієта при гіпертонії, а додавання кількох продуктів у ваш раціон може знизити ризики виникнення таких проблем. Продукти ці дуже можна придбати майже в кожному супермаркеті, а ще їх легко додати в раціон.

Горіхи при підвищеному тиску

Горіхи є концентрованим джерелом вітамінів, мінералів, таких як магній, антиоксидантів, здорових омега-3 і мононенасичених жирів. Саме тому вживання жмені несолоних горіхів на день покращує баланс холестерину й артеріальний тиск. Позитивний ефект настільки великий, що лише 28 г горіхової олії на день може знизити ризик серцевого нападу на цілих 30%. Якщо у вас діабет 2 типу, переваги ще більші: ризик серцевого нападу знижується на 44%.

Додавайте горіхи в коктейлі та смузі, посипайте ними пластівці, салати та десерти, використовуйте горіхову олію в заправках для салатів. Уникайте солоного арахісового масла, а от темний шоколад з горіхами – вибір чудовий.

Яблука при підвищеному тиску

Яблука є одним із найбагатших дієтичних джерел антиоксидантних флавоноїдів. Дослідники виявили зв’язок між споживанням флавоноїдів і зниженням ризику смерті від усіх медичних причин, особливо від інфаркту чи інсульту. Фактично, постійне споживання яблук може знизити ризик інсульту на 41%.

Що стосується артеріального тиску, дослідження за участю понад 187 000 медичних працівників показали, що ті, хто їв чотири або більше яблук на тиждень, мали в середньому значно нижчий артеріальний тиск, ніж ті, хто їв менше одного яблука на місяць. При цьому важливо їсти плоди зі шкіркою, оскільки вона містить антиоксиданти з дією на зниження артеріального тиску.

Ви можете додати яблука у свій раціон як перекус, додавати натерте в салати чи оладки. Сушені яблука та пастила – також хороші снеки.

Яблука знижують тиск

Авокадо при підвищеному тиску

Авокадо – чудовий спосіб отримати здорові мононенасичені жири, незамінні жирні кислоти, вітамін Е і калій, що знижують рівень холестерину, а разом із ним і артеріальний тиск. Щоденне вживання авокадо може підвищити рівень «хорошого» холестерину ЛПВЩ на 11% протягом одного тижня, що значно знизить ризик серцевих хвороб.

Вживання авокадо також покращує засвоєння корисних поживних речовин, які містяться в інших рослинних продуктах, з якими ви його їсте. Одночасне вживання авокадо і шпинату, наприклад, в чотири рази збільшує засвоєння антиоксидантів.

Ви можете додавати авокадо у вівсянку чи на ранкові тости, кришити його в салати чи робити з нього гуакамоле або заправку для тих же салатів чи пасти.

Буряк при підвищеному тиску

Буряк є одним з найкращих продуктів для зниження тиску завдяки високому вмісту нітратів. Коли ви їсте буряк, ці нітрати майже миттєво перетворюються на нітрити. Вони своєю чергою використовуються організмом для утворення оксиду азоту – сигнальної молекули, яка розширює кровоносні судини, внаслідок чого кров’яний тиск падає.

Вживання 250 мл бурякового соку або 100 г вареного чи запеченого плоду щодня протягом місяця знижує підвищений артеріальний тиск у середньому на 7,7/5,2 мм рт.ст. Якщо цей результат занадто суттєвий для вас, тоді вживання лише 70 мл бурякового соку на день може знизити артеріальний тиск у стані спокою на 2% – невеликий, але корисний ефект. Переваги починаються швидко – протягом години, досягають максимуму протягом чотирьох годин і все ще помітні через 24 години. Цей тривалий ефект може зменшити вашу потребу в додаткових ліках.

Ви можете пити буряковий сік чи додавати його в смузі. Відварений чи запечений буряк чудово смакує в салатах і сандвічах.

Буряк знижує тиск

Чорниці при підвищеному тиску

Чорниця – істинний суперфуд, котрий варто додати свій раціон із цілої низки причин, одна з яких – зниження підвищеного тиску. Ягода багата поліфенольними антиоксидантами, котрі знижують тиск, як інгібітори АПФ. Чорниця також підвищує рівень оксиду азоту в крові, який розширює артерії для ще більшого ефекту зниження артеріального тиску.

Додавайте свіжу чи заморожену чорницю в йогурт, мюслі, фруктові салати, смузі та коктейлі або їжте жменю як перекус. Пийте чорничний сік або заварюйте чай із сушених ягід.

Окрім того, результати 16 міжнародних досліджень, в яких взяли участь понад 833 000 людей, показують, що кожна додаткова порція фруктів, яку ви з’їдаєте на день, може знизити загальний ризик смертельного інфаркту чи інсульту на 5%, тоді як кожна додаткова порція овочів на день знижує ці ризики на 4%. При цьому оптимальна кількість порцій – 5, більше порцій користі вже нести не буде. Таким чином, досить прості продукти, можуть знизити ризики серцевих захворювань на цілих 25%.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Читайте також

Завантаження...