М’ясо криля: чому варто додати його до своїх страв

А чи знали ви, що антарктичний криль – це найпоширеніший вид живих тварин у світі, і їх кількість налічує близько 360 трильйонів особин? Я про це дізнався нещодавно та вирішив розповісти вам. А ще я почав більше готувати різних страв з м’ясом криля та просто вживати його у їжу і був дуже засмучений тим, що не зробив цього раніше. Тож зараз я поділюся з вами невеличкою історією про криль та як з ним смачно і корисно готувати.

Кожного року в антарктичних водах рибалки виловлюють десятки чи навіть сотні тисяч тон крилю, який використовується у харчовій промисловості. Нам м’ясо криля відоме з дитинства – маленькі баночки зі смачнючим та ніжним крилем були дефіцитним товаром, тож з’являлись на наших столах переважно на свята. Сьогодні ж м’ясо криля можна придбати в будь-якому супермаркеті і просто з’їсти ложкою або додати його до салатів і отримати неймовірний смак.

Кілька слів про умамі і до чого тут криль

Умамі – це такий японський термін, який описує один з п’яти основних смаків. Він характерний для продуктів з великим вмістом білків, таких як м’ясо, риба та морепродукти. Цікаво, що цей смак ми відчуваємо тими самими рецепторами, що реагують на підсилювач смаку – глютамат натрію. З чого виходить, що всі продукти з умамі роблять наші страви смачнішими, виступаючи свого роду натуральним підсилювачем смаку. Тож до чого тут криль, скажете ви. Справа в тому, що ракоподібні, в тому числі криль, мають смак умамі, тож куди б ми їх не додали, вони ідеально доповнять страву.

Салат Цезарь с мясом криля

Що приготувати з м’ясом криля

Знаєте, мені здається, що правильною відповіддю на це питання стане – що завгодно. Навіть морозиво з м’ясом криля це буде вау. Ну а якщо ви не готові до таких кардинальних змін в своєму раціоні, то тримайте декілька більш простих та звичних порад.

Якщо ви не хочете нічого готувати – не готуйте. Просто відкрийте баночку з крилем від ТМ «Аквамарин», додайте дрібку солі та соку лимона, за бажанням трохи меленого перцю і більше нічого. Гадаю що пройде не більше 30 секунд, як вміст цієї баночки опиниться у вас у шлунку. Бо це нереально смачно.

Якщо ж ви забажаєте щось приготувати з м’ясом криля, то у мене для вас приємні новини, варіантів у вас майже так само багато, як і крилю в світі.

Додайте криль до салату «Цезар», як це зробив я, та відчуйте абсолютно новий смак класичної страви. Якщо сподобається, не зупиняйтесь з експериментами і перетріть криль із жовтками та зеленню і приготуйте щось на кшталт «Мімози» з картоплею. Також за допомогою баночки криля ви можете прокачати пачку вершкового масла. Трохи зелені та лимонної цедри – і вийде просто божественно смачна намазка на хліб. А ще спробуйте додати м’ясо криля разом із соком до вашої рибної юшки або до супу в східному стилі – результат буде яскравий, гарантую.

Что приготовить с мясом криля

Не тільки смак, а й користь

Більшість експертів з харчування сходяться на думці, що креветки, в тому числі криль, є одними з найбільш корисних продуктів у світі. І це не аби які балачки. М’ясо криля є джерелом білка та містить у своєму складі важливі для організму людини вітаміни та мікроелементи. До того ж воно дуже низькокалорійне і може входити до складу різноманітних дієт. Тож давайте глянемо більш детально, яку користь для нас може нести проста баночка крилю.

На 100 г м’яса криля ми маємо приблизно 11 г білків, необхідних для нормального функціонування організму. При цьому калорійність такої кількості складає лише 80-90 ккал.

Крім того воно містить вітаміни групи В, що допомагають у виробленні енергії та збільшенні маси м’язів.

А ще це просто справжній скарб мінералів та мікроелементів – заліза, селену, цинку, фосфору, міді та магнію. Погодьтесь, що такий перелік корисних речовин можна зустріти не в кожному продукті.

Тож якщо ви хочете харчуватись смачно і корисно, м’ясо криля – той продукт, що стане вам у нагоді.

Масло с мясом криля

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...