Ідеальний смак. Як зварити картоплю: корисні поради від Євгена Клопотенка

Картопля – найпопулярніший коренеплід у світі, із якого можна приготувати безліч смачних та корисних страв. Оскільки бульбу готують вже протягом століть, кожна з країн має власні знакові страви: це і картопля фрі в Америці, і ньокі в Італії, а також картопляні зрази в Україні.

Цей продукт виручає й коли немає часу довго стояти у плити. Ми вже розповідали, як запекти картоплю, тепер дамо поради, як її відварити.

Зважаючи на те, що ви збираєтеся готувати з картоплі, треба подивитися на важливий показник – вміст крохмалю в коренеплоді. Чим він вищий, тим більше води в бульбі й тим швидше вона розварюється. Визначити цей показник по зовнішньому вигляду неможливо, тому запитайте у продавця чи попросіть його розрізати одну картоплю і потріть половинки одна об одну. Якщо з’являється крохмаль, то це свідчить, що у бульбі його рівень високий.

Як правильно варити картоплю

як зварити картоплю

Відварити можна будь-яку картоплю, але саме з низьким вмістом крохмалю вона буде добре тримати форму та не розвалиться у воді у процесі приготування. Таку бульбу ще називають восковою.

Якщо плануєте варити картоплю цілою, то оберіть однакові за розміром бульби, щоб вони одночасно приготувалися. Почистьте, за бажанням поріжте на шматочки – чим вони менші, тим швидше коренеплід приготується. Ми не радимо довго тримати картоплю у воді після чищення, бо вона втрачає свої смакові якості. Одразу перекладіть до каструлі, залийте холодною водою та ставте на великий вогонь. Якщо картоплю залити окропом, вона буде огорнута крохмалем, а це нам не потрібно. Як закипіть, зменште вогонь до середнього та додайте сіль з урахуванням пропорції 1 ч. л. без гірки на 1 кг картоплі. У процесі варіння буде з’являтися пінка, її варто прибирати ложкою. Приблизний час приготування картоплі – 15-20 хвилин. Готовність перевірте зубочисткою чи ножем. Відварену картоплю можна використовувати як гарнір, додавши вершкове масло та кріп, а також додавати у салати.

Як приготувати картоплю пюре

як зварити картоплю пюре

Для картоплі пюре краще обрати сорти бульби, які містять багато крохмалю. Саме вони швидко вбирають воду та розварюються, а консистенція страви виходить однорідною. Картоплю треба очистити та порізати на однакові шматочки, перекласти в каструлю, залити окропом, щоб зберегти максимальний вміст крохмалю та варити до готовності. У процесі посоліть до свого смаку чи зробите це коли будете розминати бульбу. Для більш насиченого смаку, радимо додати до картоплі зубчик очищеного часнику, один лавровий лист та 2-3 горошини духмяного перцю на 1 кг коренеплоду. Товчіть бульбу спеціальною товкучкою. Саме цей кухонний гаджет зробить пюре пухким та однорідним. Не використовуйте блендер, тому що отримаєте клейку масу. Якщо після розтолочення залишилися грудочки, скоріше за все, ви обрали воскову картоплю з низьким вмістом крохмалю, яка тримає форму навіть після тривалого варіння.

Як відварити картоплю в мундирі

Для відварювання картоплі в мундирі беріть сорти з мінімальним вмістом крохмалю, тоді вони не будуть лопатися та розварюватися. Оберіть однакові за розміром бульби, щоб одночасно приготувалися, добре помийте їх кухонною губкою чи щіточкою, перекладіть у каструлю та залийте холодною водою. Варіть на середньому вогні приблизно 15-30 хвилин. Час залежатиме від розміру картоплі. Перевіряйте готовність зубочисткою. Якщо не впевнені, що варите саме воскову бульбу, додайте 2 ст. л. соняшникової олії для того, щоб картопля тримала форму та зменште вогонь до маленького. Час приготування збільшиться, але коренеплід не розвариться.

Як варити молоду картоплю

Якщо шкірка молодої бульби тоненька, не очищайте її, вона слугуватиме захисним бар’єром від розварювання. Просто добре помийте бульбу, перекладіть у каструлю, залийте водою та варить на середньому вогні після закипання. Сіль додайте в процесі приготування. Молоду картоплю не радимо обирати для приготування пюре, бо воно вийде з грудочками та не таким пишним.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...