З золотистою скоринкою. Секрети приготування картоплі в духовці

Якщо запитати, яку картоплю ви любите понад усе, то більшість з нас скаже – запечену. І у кожного буде свій варіант улюбленої страви. Її гарно готувати з сиром, салом,  підкопченою підчеревиною та вершковим маслом, або без нічого – запечена на вугіллі вона смакує і просто так, з дрібкою солі.

Така любов – це завжди про безмежність. Тому занадто багато рецептів запеченої картоплі у духовці не буває. А отже, і нашим трьом знайдеться місце у вашому щоденному чи святковому меню.

Пропонуємо приготувати її з грибами, з сиром і кукурудзою та по-селянськи. А якщо захочеться чогось особливого, то запечена картопля з айвою має усі шанси вам сподобатись.

Але спочатку дізнаємось, що потрібно, аби картопля у духовці вийшла якнайкраще?

Яку картоплю вибирати для запікання в духовці

Здавалося б, будь-яку. Це так, але… Наше завдання вибрати таку, яка смакуватиме найліпше.

Якщо узагальнювати, то усі сорти картоплі можна поділити на три види.

З високим вмістом крохмалю. Вона не надто підходить для супів чи приготування у мундирі, бо швидко розварюється та не тримає форму. Проте гарна для товчанки та смаження, якщо ви любите, м’якеньку і ніжну, ну і звісно, для запікання картоплі в духовці.

З середнім вмістом крохмалю. Це, на нашу думку, лідер серед усіх сортів, бо доречна у всіх стравах. А запікаючись, така картопля краще, ніж попередня, триматиме форму, але збереже свою природну внутрішню м’якість.

З низьким вмістом крохмалю. Вона наразі нам не дуже підходить, бо при запіканні буде тугенькою. А от для супів та у салатах, скажімо, вінегреті, перфектна.

Насправді зовсім вживати не можна лише один “вид” картоплі – зелену. Вона стає такою, якщо певний час лежить на сонці. Тоді в її складі з’являється небезпечний токсин – соланін. Щоб такого не трапилось, зберігайте овочі в темному прохолодному місці.

Підготовка до запікання

Вибирайте цілі, тверденькі (не прив’ялі) картоплини без пошкоджень і темних плям. Кожну ретельно помийте, бажано зі щіточкою. Особливо якщо ви плануєте запікати у шкірці.

Потурбуйтесь, щоб вона, ціла чи порізана, була однакового розміру та могла одночасно приготувалася.

З чим запікати картоплю

Список улюблених партнерів у запеченої картоплі величенький. Не стримуйте себе: різні види сиру, оливкова, соняшникова чи горіхова олії, сало та м’ясний фарш, сметана, вершки тощо. З прянощів чудовим доповненням буде солодка та копчена паприка, чебрець, орегано, часник, лавровий лист, розмарин та коріандр. 

Час приготування картоплі

Точний час запікання складно назвати, оскільки це залежить від вибраного сорту та розміру картоплі чи її шматочків.

Прискорити процес можна, попередньо відваривши картоплю до напівготовності. Або спочатку накрити деко або форму фольгою на 20 хвилин, а потім прибрати її, щоб картопля запеклася до хрусткої золотистої скоринки.

Температура для запікання сирої картоплі – 180 градусів. Якщо ви  попередньо трішки відварили – 210 градусів в режимі конвекції або грилю.

Тепер від теорії переходимо до практики. Нумо готувати!

Картопля з грибами

Картофель с грибами

Ми трішки удосконалили традиційний рецепт. Нарізали картоплю тонкими слайсами, а зверху полили золотавим розтопленим вершковим маслом. Потім додали підсмажені на маслі гриби (ми брали гливи) з цибулькою та часничком, притрусили розмарином і запікали у духовці десь з пів години. Ця картопля з грибами у духовці полонить ваші серденька. Ми впевнені.

Картопля по-селянськи у духовці

Картофель по-селянски в духовке

Простий рецепт – ідеально смачна страва. Просто візьміть картоплю з високим вмістом крохмалю, олію та часник та чебрець. І запікайте. Вона вийде дуже ароматною та апетитною – з золотистою скоринкою зовні та ніжною серединкою. Подавати картоплю по-селянськи можна з різними соусами.

КАРТОПЛЯНІ “ЧОВНИКИ”

“Човники” з картоплі можна начиняти будь-чим смачненьким: різними овочами, сирами, фаршем. Ми обрали консервовану кукурудзу, твердий сир і вершкове масло. Вийшла дивовижно смачна запечена картопля з сиром.

Спочатку треба запекти цілі овочі у фользі, потім акуратно вийняти ще гарячу м’якоть ложкою, розмішати  її з тертим сиром та маслом, додати трішки зелені та поставити в духовку, щоб підрум’янилась. І все. Чудові картопляні човники з сиром та кукурудзою готові.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...