Як заморозити фрукти і овочі

Літо щедро обдаровує нас свіжими фруктами і овочами. Зараз на ринках ви можете знайти їх ціле море. Але якщо хочеться зберегти цю свіжість довше і насолоджуватися смаком у будь-яку пору року? Правильно, фрукти і овочі потрібно заморозити. На перший погляд це дуже просто – закинув в морозилку і готово. Але тут є свої нюанси. І сьогодні я розповім вам, як правильно заморозити свіжі фрукти і овочі, щоб отримати ідеальні заготовки на зиму.

Загальні поради із заморожування 

Заморожувати можна практично все. Але чи завжди це потрібно. Банани, наприклад, ви можете знайти на полицях магазинів протягом всього року, тому немає необхідності їх заморожувати. Краще заморозити сезонні фрукти і овочі. А ось деякі овочі і фрукти краще не заморожувати взагалі. Наприклад, огірки або кавун – в них міститься дуже велика кількість води. Після розморожування вони не матимуть ані форми, ані смаку, а нам це зовсім ні до чого.

Как заморозить кабачки

Для правильної заморозки більшість овочів я рекомендую бланшувати, тобто потримати трохи в окропі. Так вони збережуть ідеальний колір і максимум корисних речовин і вітамінів. Після цього овочі та фрукти обов’язково потрібно обсушити, щоб позбутися зайвої вологи. І в принципі вже можна морозити. Але в такий способ деякі ягоди або шматочки овочів можуть злипнутися між собою. Тому я раджу спочатку розкласти овочі або фрукти на піднос чи обробну дошку в один шар, помістити в морозильну камеру на кілька годин, потім витягти, розфасувати по пакетах і повернути в морозилку. Так кожна ягідка або овоч будуть заморожені окремо.

Як заморозити овочі 

Я дуже люблю їсти взимку зелений горошок, кабачки або стручкову квасолю. Але як же правильно їх заморозити? Кабачки наріжте кружальцями або смужками. Потім обдайте окропом, перекладіть у крижану воду, просушіть і відправляйте в морозильну камеру.

Як заморозити горошок? Спершу очистіть його від стручків і потримайте приблизно 1 хвилину в окропі. Потім перекладіть зелений горошок у сито, промийте холодною водою. Щоб зупинити процес приготування і дати стекти воді. Коли горошок просохне – сміливо перекладайте в морозилку.

Як бути зі стручковою квасолею? Квасолю заморожуйте практично так само, як і горошок. Очистіть стручки від хвостиків, перекладіть на хвилину в окріп, промийте холодною водою, просушіть і відправляйте стручкову квасолю в морозильну камеру.

Как заморозить цветную капусту

Щоб ідеально заморозити цвітну капусту, спочатку розберіть її на суцвіття, потім бланшуйте їх. Після цього занурте в холодну воду, добре обсушіть і відправте в морозильну камеру.

Заморожувати можна навіть томати. Спершу необхідно обов’язково позбутися шкірки, так як після заморозки вона стає надзвичайно твердою. Для цього зробіть перехресні надрізи зверху кожного плоду і помістіть томати в ємність з окропом на 1-2 хвилини. Після цього ви з легкістю зможете відокремити шкірку від плодів. Обдайте бланшовані томати холодною водою і після цього заморожуйте.


Акцент на морозильну камеру 

Щоб заморозити багато овочів або фруктів, вам знадобиться простора морозильна камера в холодильнику або взагалі окрема морозилка. Для ідеального результату ваша морозильна камера повинна мати функцію швидкого заморожування. Це дозволить протягом короткого часу заморозити велику кількість продуктів для подальшого зберігання. Морозильні камери холодильників Franke таку функцію мають і, повірте мені, ця функція дуже часто мене виручає. А ще в цих морозилках є технологія NoFrost. Всю вологу, яка утворюється в камері, вентилятор виводить на спеціальний випарник. Це дозволяє взагалі не розморожувати морозилку. Як на мене – це просто ідеально!

Морозильная камера Franke


Як заморозити ягоди 

А ось ягоди перед заморожуванням краще навпаки не мити, це краще зробити після розморожування. Тобто чорницю, чорну смородину або агрус заморожуйте одразу.

Как заморозить ягоды

Це правило не поширюється тільки на полуницю. Її гарненько промийте та висушіть. За бажанням можете розрізати ягоди на 2-4 частини. Щоб ягоди не прим’ялися, я рекомендую заморожувати їх в скляних або пластикових контейнерах.

Як заморозити плоди з кісточками 

Одне з питань, які мені задають дуже часто – як заморозити вишні, персики та абрикоси. Тут правило номер один – потрібно обов’язково видалити кісточку з плоду. Якщо ви її залишите, після розморожування плід буде мати гіркуватий присмак і в цілому втратить смакові якості.

Готувати – це просто!

Завантаження...