Усі тонкощі приготування круп. Від гречки до кускусу

Скільки апетитних страв можна приготувати із круп. Крім того, що вони смачні, крупи ще насичують організм складними вуглеводами і надовго позбавляють від відчуття голоду. Їх можна готувати і на сніданок, і на обід, і на вечерю. Робити гарнір, додавати в суп, салат, запікати з м’ясом у духовці та готувати у казанку на пікніку. Крупи можна робити солоними та солодкими. Так, наприклад, рис із яблуками та родзинками – смачна та проста страва, яка може бути як основною, так і десертом. Здавалося б, що складного у приготуванні круп? Миєш, додаєш воду й вариш до готовності. Але якби все було так просто! Наприклад, щоб кускус був розсипчастим, його попередньо можна підсмажити на пательні, а рис промити до чистої води. Я поділюся з вами порадами з приготування різних круп і тоді вони будуть виходити дійсно смачними та розсипчастими.

Як приготувати гречку

Для приготування цієї крупи існує кілька методів: варіння у великій кількості води з подальшим відкиданням на друшляк, варіння у певній кількості води з повним її поглинанням, приготування на пару та звичайне замочування у воді або яблучному соку. Почнемо по черзі.

Перший метод найпростіший і підходить для тих, хто не впевнений у своїх кулінарних навичках. Ви просто варите гречку до готовності у великій кількості води, а потім відкидаєте її на друшляк. Я не прихильник цього методу, тому що в цьому випадку дуже легко переварити крупу, від чого вона втратить свою структуру та смак.

Другий метод найпоширеніший – варимо до повного поглинання води. Для приготування гречки цим способом краще взяти каструлю з товстим дном і стінками. Ідеально підійде невелика жаровня, щоб тепло рівномірно розподілялося. Перед приготуванням гречку необхідно промити до чистої води, а потім залити водою в каструлі, щоб рідина покривала її приблизно на 1,5-2 см. Як кажуть у народі, води на два пальці вище. Але, знову ж таки, все залежить від сорту гречки, іноді води потрібно більше. Саме тому перед приготуванням прочитайте на упаковці як правильно вибрати пропорції води та гречки. У будь-якому випадку я рекомендую починати з мінімальної кількості води та в разі потреби просто долити гарячу воду в каструлю. Також перед варінням гречку можна трохи просмажити на пательні, щоб вона вийшла розсипчаста. Пам’ятайте, що цю крупу в процесі приготування не мішають, а готувати потрібно на мінімальному вогні під кришкою. Як правило, достатньо 15 хвилин, щоб крупа була готова. Приготована таким чином гречка виходить розсипчастою та смачною. Також гречку можна зварити до напівготовності, а потім замотати в рушник і залишити ще хвилин на 20. Гречка вбере рідину та вийде дуже розсипчастою.

Третій метод – приготування на пару. Цей спосіб більш клопіткий і для нього потрібна пароварка, але гречка виходить просто ідеальною. Якщо ви збираєтеся готувати гречку на пару, я рекомендую замочити її в холодній воді на 2 години. У такий спосіб ви значно зменшите час її приготування в пароварці. 10-15 хвилин буде достатньо, залежно від того, якій твердості крупи ви віддаєте перевагу.

Четвертий метод – приготування гречки у духовці. Крупу потрібно помити, викласти у форму, додати овочі та м’ясо, залити водою або бульйоном. Пропорція має бути 1:2, тобто рідини має бути у 2 рази більше. Зверху форму накрити фольгою та поставити запікатися на 30 хвилин при температурі 180 градусів.

І нарешті, останній метод – замочування гречки на ніч у воді, яблучному соку або зеленому чаї. Гречку потрібно добре помити, залити рідиною так, щоб вона вкривала крупу на 3-4 см і залишити на всю ніч. Вранці отримаєте розсипчасту гречку, яку можна заправити вершковим маслом або олією та підігріти в мікрохвильовій печі. Спробуйте й ви замочувати гречку, скориставшись покроковим рецептом. 

Якщо додаєте гречку в овочі або м’ясо, трохи просмажте її з інгредієнтами, а потім заливайте водою.

Як приготувати рис

Найважливіше в приготуванні рису – перш за все його потрібно промити до прозорої води. У рисі міститься багато крохмалю та якщо його попередньо не промити холодною водою, то ви отримаєте клейку субстанцію, а не розсипчасті зерна. Звичайно, є деякі сорти рису, які вже попередньо оброблені та не потребують промивання. Зазвичай, таку інформацію вказує на упаковці виробник. А ще я рекомендую не обмежуватися відварюванням рису тільки у воді. Спробуйте зварити рис у світлому курячому бульйоні, і ви відкриєте для себе новий, дивовижний смак. Також можна проекспериментувати з бульйоном із лісових грибів. Як правило, пропорція для відварювання рису 1:2, тобто 1 склянка рису й 2 склянки рідини. Ще рис можна готувати з додаванням соєвого соусу. Промийте рис до чистої води, пересипте в глибоку розігріту пательню з вершковим маслом і трохи підсмажте рис протягом 3-х хвилин, додайте трохи соєвого соусу й випаровуйте протягом 4-5 хвилин, а потім додайте воду.

Рис не обов’язково готувати до кінця. Можна зварити до напівготовності, загорнути у рушник та залишити на 20 хвилин. Рис вбере рідину та вийде розсипчастим.

Як приготувати булгур

Ще одна крупа, яку я дуже люблю, – це булгур. Мені подобається його горіховий аромат та смак. Він відмінно поєднується з м’ясними та рибними стравами, підходить для приготування салатів та легких закусок. Щоб булгур вийшов розсипчастим і смачним я рекомендую готувати його в невеликій жаровні, попередньо обсмаживши з невеликою кількістю соняшникової чи оливкової олії. Достатньо буде 5 хвилин, після чого додайте води у 2 рази більше за кількість булгура та готуйте на маленькому вогні 15 хвилин. Якщо вода википить, а крупа не готова, можете додати ще гарячої води. Також булгур можна відварити у великій кількості води до готовності й відкинути на друшляк. Булгур попередньо не потрібно промивати у воді, одразу з упаковки він вирушає в каструлю або пательню. Його можна приготувати й у духовці. Насипати в деко, залити м’ясним бульйоном, накрити фольгою та поставити в духовку на 30 хвилин за температури 180 градусів. Якщо після закінчення цього часу крупа не приготувалася та рідина не випарувалася, можна вимкнути духовку та залишити булгур ще на 20-30 хвилин.

Як приготувати кускус

Кускус – чемпіон зі швидкості та зручності приготування. Усього кілька хвилин і найсмачніший гарнір буде на вашому столі. Просто запарте у співвідношенні 1 об’єм крупи до 1,5-2 об’єму окропу. Закрийте ємність, в якій ви запарюєте, кришкою і зачекайте приблизно 5 хвилин. Потім відкрийте, додайте сіль, оливкову олію чи вершкове масло. Кускус можна додавати і до овочів. Наприклад, посмажте натерту моркву та дрібно нарізану цибулю, додайте цвітну капусту та броколі й трохи соєвого соусу. Тушкуйте 3 хвилини, але щоб цвітна капуста і броколі трохи хрумтіли. Після цього додайте кускус, залийте гарячим м’ясним, овочевим або грибним бульйоном, доведіть до кипіння, накрийте кришкою та залиште на 5 хвилин. Можна також продовжити готувати, постійно помішуючи кускус, доки він не вбере всю рідину.

Кускус відмінно поєднується з овочами, м’ясом та рибою, а також ідеально підходить для приготування салатів.

Рецепти з крупами

Булгур із вишнею та томатами

Булгур с вишней и томатами

Мені подобаються страви, де нічого особливо не потрібно готувати, а просто змішати інгредієнти. У рецепті булгура з вишнею та томатами необхідно тільки правильно зварити булгур, щоб крупа вийшла розсипчастою. Для цієї страви використовуйте солодкий томат. Я взяв рожевий, ви можете взяти жовтий, але з мінімальною кількістю насіння.

Інгредієнти:

  • 200 г булгура
  • 50 г сухої вишні
  • 1 великий томат
  • 1 ст. л. оливкової олії
  • 3-4 гілочки м’яти
  • сіль та перець до смаку
  1. Візьміть 200 г булгура та відваріть у підсоленій воді, скориставшись моїми порадами з варіння, які описані вище. Після приготування заправте булгур 1 ст. л. оливкової олії.
  2. Візьміть 1 великий томат, наріжте дрібними шматочками та додайте до булгуру.
  3. Помийте 50 г вишні та 3-4 гілочки м’яти. Відокремте від гілочок м’яти листочки і дрібно поріжте їх. Додайте все в каструлю з булгуром.
  4. Усі інгредієнти перемішайте й додайте до смаку сіль і перець.

Детальний рецепт за посиланням.

Кускус по-грецьки

Кускус по-гречески

Кускус відмінно поєднується практично з усіма овочами, а також із сиром. Я приготував цю крупу з оливками, огірком, солодким перцем та сиром фета. Вийшло дуже смачно та на все про все витратив до 15 хвилин. До речі, сир фета можна замінити на рікоту.

Інгредієнти:

  • 150 г кускуса
  • 150 г сиру фета
  • 100 г оливок без кісточок
  • 2 невеликі огірки
  • 1 солодкий перець
  • 2 ст. л. оливкової олії
  • 2 гілочки м’яти
  • сіль та перець до смаку
  1. Візьміть 150 г кускуса, додайте дрібку солі та 1 ст. л. оливкової олії, а потім залийте окропом у пропорції 1:1. Накрийте кришкою та залиште на 5 хвилин.
  2. Доки кускус запарюється, візьміть два невеликі огірки та солодкий перець, поріжте дрібним кубиком або соломкою – як вам подобається.
  3. Візьміть 150 г сиру фета та наріжте кубиками.
  4. Усі інгредієнти змішайте у мисці, але робіть це акуратно, щоб кубики фети залишилися цілими.

Приготуйте й ви кускус по-грецьки за моїм покроковим рецептом.

Гречка з овочами

Гречка с овощами

Гречку можна поєднувати з м’ясом, грибами, морквою, гарбузом і готувати просто з вершковим маслом. Я ж вирішив проекспериментувати, зробивши салат із гречкою, оливками, буряком та часником, та посиливши смак кардамоном та анісом. Для цього рецепту я використав сирий буряк, але ви можете зварити або запекти його в духовці, обернувши фольгою.

Інгредієнти:

  • 100 г гречки
  • 1 зірочка бодяну
  • 1-2 коробочки кардамону
  • ½ середнього буряка
  • 2 зубчики часнику
  • 50 г оливок без кісточок
  • 3 ст. л. соняшникової олії
  • сіль та перець до смаку
  1. Візьміть 100 г гречки, відваріть з додаванням солі, зірочки бодян та 1-2 коробочки кардамону. Пропорція для варіння гречки – 1:2. Після того, як гречка зварилася, вимкніть вогонь і залиште ще на 15 хвилин, щоб спеції віддали свій аромат та смак. Після видаліть їх із гречки.
  2. Переходьте до решти інгредієнтів страви. Половину сирого буряка очистіть і наріжте кубиком зі стороною 1-1,5 см, а 2 зубчики часнику дрібно порубайте. Змішайте інгредієнти з гречкою, додавши 50 г оливок без кісточок.
  3. Страву заправте 3 ст. л. соняшникової олії та доведіть смак сіллю та перцем.

Детальний рецепт за посиланням.

Готувати – це просто!

Завантаження...