Достатньо надати іншої форми м’ясу – перекрутити його на фарш, як коло рецептів розширюється. В нашій добірці ви не знайдете рецепти котлет чи мітболів, бо це дуже звично. Ми прагнемо внести різноманіття у ваше щоденне меню, викликати інтерес у дітей до м’ясних страв та зачарувати ваших гостей. Якщо такий план і вам до вподоби, вибирайте найякісніший фарш або приготуйте вдома, а потім перетворіть його із безформної маси на шедеври.
Пропонуємо додати фарш у першу страву, намастити його на коржики, зліпити соковитий кебаб, запекти та потушкувати.
Як вибрати якісний фарш?
Найперше при виборі м’ясного фаршу треба звернути увагу на його зовнішній вигляд. Він має бути однорідним без шматочків хрящів та великої кількості жиру, рожевим, без темно-сірих відтінків. Ємність, в якій зберігається, повинна залишатися сухою без будь-якої рідини. Зазвичай у складі якісного фаршу тільки м’ясо чи його суміш і не має додаткових інгредієнтів, як-то: цибуля чи прянощі. Ними може маскуватися несвіжість. Тому ніяких ароматизаторів у магазинному продукті! Ви додасте все самі.
Як зробити фарш вдома?
З якого б м’яса ви не робили фарш, очистьте його від плівок та зайвого жиру, тоді фарш вийде у вас однорідним, а страви із нього ніжними. Ви ж цього і прагнете? Жирність регулюйте на свій смак. Поєднаєте яловичину з курятиною, отримаєте більш пісний варіант. З’єднаєте зі свининою, фарш буде жирнішим. Якщо потрібно, додайте в нього шматок сала. Прянощі використовуйте до смаку. Фаршу пасує часник, чорний мелений перець, трішки меленого духмяного, коріандр, орегано та мускатний горіх. А ще овочі. Цибуля зробить його соковитим, морква, броколі та цвітна капуста урізноманітнить смак та текстури.
Картопляні крокети з фаршем
Поєднання картоплі з м’ясом традиційне і наче нікого не здивує. Так думали й ми, поки не приготували картопляні крокети з фаршем, запечені у духовці. З першим кусь ви навіть спочатку не зрозумієте, що перед вами. Наче пиріжки, але хрумкі зовні? І цей смак картопляної скоринки… Ми любимо просто один за одним їсти крокети, а ви за бажанням поливайте улюбленим соусом – кетчупом, ткемалі чи з’єднайте густий йогурт із зеленню та вичавленим часником.
Деруни з фаршем
Смажені щойно з пательні дерунчики – справжня смакота. А нам захотілося урізноманітнити звичний смак страви та зробити її більш поживною, тому додали смажений м’ясний фарш та запекли все в духовці. Такими дерунами ви точно зачаруєте гостей. Якщо у вас є керамічні горщики, то можете їх діставати. Але їх відсутність немає стати на заваді для приготування смачної їжі. Будь-яка керамічна форма для запікання ідеально підійде для цього завдання. Подавайте деруни з фаршем разом з овочевим салатом, квашеною капустою чи просто з помитим пучком руколи – як більше любите.
Суп харчо
Зазвичай, для приготування грузинського супу харчо використовують шматочки м’яса. Ідеально – якщо це реберця, які попередньо були запечені для більш інтенсивного смаку та аромату. Ми так і зробили, тільки ще додали смаженого м’ясного фаршу. І це було правильне рішення. Тепер всі продукти якнайкраще поєднуються і при цьому нічого не втрачається, а ви відчуваєте кожну нотку смаку. Та й страва стала ще більш густою, насиченою Подавайте суп харчо гаряченьким і за бажанням посипте свіжою зеленню – кропом, кінзою чи петрушкою.
Бургер
Ну яка добірка страв з фаршу без бургера? Основне в ньому – котлета, і ми навчимо вас робити її соковитою всередині та підсмаженою зовні. Ми використали лише яловичий фарш, але за бажанням додайте до нього трішки свинячого. А тепер запам’ятовуйте. Спочатку добре відбийте фарш. Навіть, якщо вам здалося, що з цим ви справилися, відбийте ще раз. Потім сформуйте приплюснуті котлетки, викладіть їх на пергамент та покладіть в морозильну камеру на кілька годин. Так! Саме це зробить їх соковитими та вони не будуть розпадатися в процесі смаження. Наче все просто, якщо знати секрети. Потім формуйте бургер на свій смак – додавайте солені огірочки чи беріть свіжі, використайте листя салату чи просто додайте гуакамоле.
Лахмаджун
Лахмаджун – це тоненькі коржики з фаршем, які хочеться поставити в рамку, повісити на стіну та милуватися їх красою. Проте ми з вами маємо інші плани на них: будемо їсти. Пропонуємо зробити коржики самостійно, бо, по-перше, це просто і без зайвої мороки, а по-друге, точно такі в супермаркеті ви не знайдете, ми намагалися. Після того, як у вас вони будуть готові, почнеться наша улюблена частина – розподіляємо по коржику начинку з фаршу та ставимо в духовку. Готуйте лахмаджун на сніданок до чаю чи кави або як доповнення до пасти, гречки чи плову.
Кебаб з телятини
Рецепт цього кебабу рекомендуємо зберегти, бо він особливий. Його цінність полягає в тому, що страву легко приготувати в домашніх умовах, знаючи кілька секретів. Перший – м’ясний фарш не треба відбивати, а тільки гарно перемішати, щоб всі прянощі добре по ньому розійшлися. Другий – додайте в нього трішки льодяної води, що зробить кебаби напрочуд соковитими, і прихопіть серветки, бо сік буде текти по ліктях. Третій – якщо плануєте готувати на мангалі на відкритому багаті, беріть широкі пласкі шампури, тільки за цих умов м’ясо при запіканні не буде відпадати. Подавайте кебаб з телятини з тоненьким лавашем та великою кількістю зелені – кінзою, петрушкою, укропом та руколою. Так буде найсмачніше, повірте.
Паста Болоньєзе
Італійці б точно образилися, якщо у нашій добірці страв з фаршу не було б знаменитої на весь світ пасти Болоньєзе. І все буде за правилами, й паста теж буде домашня. Не хвилюйтесь, замісити тісто, нарізати довгі смужки та відварити їх кілька хвилин у підсоленій воді – це просто, треба спробувати, щоб напевно зрозуміти. Фарш для начинки ми зробили з яловичини та свинини й він вийшов ідеальним – в міру жирний та з насиченим смаком. І ви так спробуйте, не пожалкуєте. Основне – розрахуйте час приготування так, щоб і паста, і начинка для неї були готові одночасно, а гості вже чекали за столом. Не можна дозволити, щоб паста Болоньєзе стояла і чекала свою першу виделку.
Готувати – це просто!