Грузинський палкий характер: суп харчо від Євгена Клопотенка

  • Приготування
    2 години 20 хвилин
  • Порції
    8
  • Складність
    Помірно

Ароматний, яскравий, апетитний суп харчо приваблює своїм справжнім грузинським колоритом. У холодну погоду він зігріє вас пряним насиченим смаком. За класичним рецептом харчо готують обов’язково саме з яловичини з додаванням тклапі, висушеного сливового пюре та волоських горіхів. Звісно, без часнику, кінзи та спецій ми також не обійдемося. Приготуймо грузинський суп харчо та відчуємо трохи його запального характеру на смак!

Поради з приготування смачного супу харчо

М’ясо. Для харчо можна вибрати будь-яку частину яловичини, ми віддали перевагу ребрам. Ви ж можете експериментувати, взявши свинину, баранину або курку, це буде не класика, але зрештою все залежить від ваших смакових уподобань. Нам подобається спочатку запікати м’ясо, а тільки потім варити. Можна навіть смажити або готувати на грилі. У цих випадках бульйон вийде більш насичений.

Овочі. Для харчо ми запікали разом із м’ясом ріпчасту цибулю і часник, розрізавши навпіл, але не очищаючи. Саме вони і є основою ароматного бульйону. Інші овочі додаються вже разом із фаршем.

Рис. Як правило, для приготування харчо використовують круглозернистий рис, але це не обов’язково, тому можна експериментувати, наприклад, взявши коричневий рис або дикий. А наші поради, як правильно готувати рис, допоможуть вам навчитися готувати його ідеально у будь-яких стравах.

Спеції. Для цього рецепта ми вибрали хмелі-сунелі, орегано, перець чилі, лавровий лист і зіру. Але ви до цього списку можете додати сушену кінзу, копчену паприку і мелені сушені томати.

Як приготувати суп харчо з яловичини

Інгредієнти

Суп харчо з яловичини: покроковий рецепт

Крок 1

Розігрійте духовку до 220 градусів. На деко, застелене пергаментом, викладіть 400 г яловичих ребер, одну ріпчасту цибулю та один часник, розрізані навпіл. Запікайте у розігрітій духовці протягом 20 хвилин.

Выложите мясо и лук на противень
Выложите мясо и лук на противень
Крок 2

Перекладіть запечені ребра й цибулю з часником в каструлю та залийте 3 л води. Варіть насичений бульйон на середньому вогні протягом 90 хвилин до готовності ребер.

Залейте водой
Залейте водой
Крок 3

Другу цибулину наріжте середнім кубиком. Розігрійте пательню з 4 ст. л. соняшникової олії та обсмажте цибулю до м’якості, це займе кілька хвилин. Додайте 300 г яловичого фаршу та підсмажте його ще кілька хвилин, постійно помішуючи.

Добавьте фарш
Добавьте фарш
Крок 4

Промийте кілька разів під проточною водою 100 г рису та викладіть на пательню до цибулі з фаршем.

Добавьте рис
Добавьте рис
Крок 5

Покладіть 3 ст. л. томатної пасти та ½ перцю чилі, нарізаного слайсами. Влийте на пательню 2-3 ополоники гарячого бульйону з ребер та овочів. Протушкуйте отриману заправку під кришкою протягом 5-7 хвилин на тихому вогні.

Добавьте бульон
Добавьте бульон
Крок 6

Тепер додайте 1 ч. л. орегано, ½ ч. л. хмелі-сунелі, ½ ч. л. зіри та 2-3 ст. л. ткемалі. Посоліть до смаку та перемішайте.

Добавьте специи
Добавьте специи
Крок 7

Бульйон із ребер та овочів процідіть. Цибулю та часник приберіть, вони нам більше не знадобляться.

Процедите бульон
Процедите бульон
Крок 8

Поверніть проціджений бульйон у каструлю та знову доведіть до кипіння на сильному вогні. Перекладіть у каструлю заправку та зменште вогонь до мінімуму. Тушкуйте 15-20 хвилин.

Добавьте заправку
Добавьте заправку
Крок 9

З ребер приберіть кісточки, наріжте м’ясо невеликими шматочками, приблизно по 3-4 см. Додайте м'ясо до супу.

Добавьте мясо
Добавьте мясо
Крок 10

Дрібно порубайте 50 г волоських горіхів та додайте в каструлю разом із 2 лавровими листками. Очистьте ½ головки часнику, зубчики дрібно порубайте. Додайте часник у суп. Через 10-15 хвилин приберіть суп з вогню та дайте настоятися 20-30 хвилин, щоб він наситився ароматами. При подачі посипте суп подрібненою зеленню кінзи.

Добавьте орехи
Добавьте орехи

Детальніше про приготування супу харчо дивіться у відео

Готувати – це просто! 

Читайте також

Завантаження...