День починається не з кави. 5 речей, котрі потрібно робити після пробудження

Чимало людей починають ранок з кави натще. Хтось знає, що це не корисно, але це справа звички, а хтось сліпо вірить отим кавовим рекламам, в яких ідеальний день починається з горнятка ароматного напою. Але нутриціологи не радять пити каву натще серце відразу після пробудження. Раннє вживання кави викликає викид гормонів стресу, таких як адреналін і кортизол. Хоча кортизол важливий для того, щоб підбадьорити нас вранці, його надлишок з першої кави може призвести до надмірного вивільнення, що призведе до небажаної реакції на стрес. Це може завдати шкоди нашому кишківнику, гормонам і наднирковим залозам.

Команда нутриціолога Майкла Мослі зібрала 5 порад щодо ранкової рутини, котру варто робити до кави. Експерти впевнені, що завдяки зміні звичок можна зменшити стрес, збільшити кількість енергії та підтримувати гормональний баланс і хороше самопочуття всього організму.

Відновіть водний баланс

Ваше тіло зневоднюється протягом ночі, тому, перш ніж насолодитися ранковим напоєм, важливо випити велику склянку води кімнатної температури. Це відновить гідратацію організму перед кавою. А ще можна додати трішки лимонного соку в воду, а ще пити воду разом із кавою. У багатьох закладах каву подають з водою не просто так.

А ще альтернатива каві досить широка, тож окрім води, можете спробувати якийсь інший ранковий напій до смаку.

Додайте клітковину та білок

Кава натщесерце стимулює кортизол, а він може підвищити рівень цукру в крові. Підвищений рівень цукру в крові може спровокувати запалення, котре зіпсує цілісінький день, позбавляючи вас енергії. Але коли ми починаємо день з клітковини цільної їжі, приміром овочів, рівень цукру в крові збалансовується.

Окрім клітковини, білок є ще однією поживною речовиною, яка врівноважує різке підвищення рівня цукру в крові. Тому білкові продукти ідеально вживати незадовго до кави або разом із кавою. Ви можете снідати яйцями чи додати протеїнового порошку у ваш смузі.

Яєчня з овочами: поєднання білка та клітковини

Зачекайте 90 хвилин після пробудження

Відклавши ранкову каву на півтори години, ви забезпечуєте стабілізацію гормонального балансу. Протягом першої години після пробудження рівень кортизолу різко підвищується і потім падає це здорова реакція на пробудження, котра має великий вплив на наше імунне здоров’я та навіть на ризик розвитку аутоімунних захворювань. Додатковий бустер кортизолу у вигляді кави, котрий плюсується до ранкового, може спричинити дисбаланс. Тому її краще вживати вже після спаду, котрий відбувається в середньому впродовж години-півтори.

Кава після тренування

Якщо ви звикли займатися спортом зранку, каву краще пити вже після тренування. Хоча кофеїн може бути корисним для полегшення важких тренувань, чашка кави перед походом у спортзал може спричинити тремтіння та навіть приступи тривожності під час тренування. Якщо ж без кави перед тренуванням геть ніяк, пийте її принаймні після ранкової прогулянки до спортзалу чи прогулянки з собакою або наодинці перед ранковим тренуванням вдома. Так ви зможете наблизитися до рекомендованих 90 хвилин і збадьоритися на свіжому повітрі.

Влаштуйте прогулянку

Якщо кава вам потрібна, щоб почуватися більш активними й бадьорими, є чудовий альтернативний спосіб досягти результату. Отримання вітаміну D від природного освітлення протягом першої години-двох після пробудження це чудовий спосіб підтримувати оптимальний гормональний баланс. Комбінація ходьби та світла бадьорить не гірше за кофеїн, ще й покращує загальне самопочуття.

Тож врешті вам, можливо, варто переглянути кілька своїх ранкових звичок, щоб задовольняти не тільки мозок і ніздрі збадьорливою ароматною кавою, але й весь організм чимось більш корисним.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Читайте також

Завантаження...