Чим замінити каву зранку і нащо це робити

Ми живемо в час кавового культу, коли культура споживання цього напою його різновиди, специфіки та сорти постійно поповнюються та масштабуються. Хтось не може почати день без кави зранку, хтось не зможе пережити складну робочу зміну без 3-4 шотів еспресо, а хтось просто щиро любить смак цього напою.

Однак попри те, що кава така популярна, вона підходить далеко не всім. Хтось від напою відчуває нервозність і перезбудження, хтось не може спати після чашки кави, випитої трішки по обіді, у когось від неї болить голова, а в декого кава викликає розлади травлення. Окрім того, користь і шкода кави таки існують поруч, і хоча для багатьох вона в помірних кількостях корисна, іншим вона не підходить. Тому питання, чим замінити каву, постає досить часто. Можливо, вам хочеться зменшити кількість спожитої на день кави, можливо, відмовитися від неї зовсім, а для когось альтернативи кави цікаві просто з дослідницької точки зору. На щастя, кілька досить вартісних альтернатив таки є, тому без кави зранку ми точно не пропадемо.

Цикорій

Цей напій на основі кореня цикорію, мабуть, – найпопулярніша та найбільш схожа на каву альтернатива. Корінь обсмажують і подрібнюють чи готують з нього густу пасту, котру потім заварюють у безкофеїновий напій дуже подібний до кави.

Окрім чудового смаку, котрий також гарно поєднується з молоком і рослинними напоями, цикорій ще й дуже корисний. Він є багатим джерелом інуліну, а тому сприяє травленню та підтримує здоровий кишківник. Крім того, він може стимулювати печінку виробляти більше жовчі, що дуже корисно для перетравлення жиру.

Зазвичай цикорій подається вже у зручному розчинному форматі, тож вам не потрібно заморочуватися над тим, як його варити. Просто залийте окропом і розмішайте.

Цикорій напій

Матча

Матча – це різновид зеленого чаю, який готують шляхом пропарювання, сушіння та подрібнення листя рослини Camellia sinensis у дрібний порошок. Цей напій більш концентрований за зелений чай, а тому є класним джерелом антиоксиданту EGCG. Згідно з дослідженнями, регулярне вживання матчі може знизити ризик високого кров’яного тиску та діабету 2 типу, а також допомогти схуднути.

Смак матчі досить специфічний, а тому багато людей потребують кількох дегустацій, щоб розпробувати напій. Окрім того, дуже важливим є спосіб приготування матчі. Тут усе, як із кавою в кав’ярнях третьої хвилі: матча – це культ, котрий потребує спеціальних ритуалів і дій, котрі забезпечать ідеальний смак.

Золоте молоко

Цей індійський напій пов’язують із шаленою кількістю переваг для здоров’я, включно із омолодженням і сильними протизапальними властивостями. Золоте молоко – це по суті тепле молоко з великою кількістю пряних спецій, серед яких імбир, кориця, куркума, чорний перець, часто – мед, ваніль і кардамон. Своїй корисності напій завдячує саме багатому набору спецій.

Щоб приготувати золоте молоко, до 250 мл молока додайте 1/2 ч.л. меленої куркуми, 1/4 ч.л. кориці, 1/8 ч.л. меленого імбиру та дрібку чорного перцю. За бажанням також додайте мед. Прогрійте суміш на невеликому вогні, часто помішуючи, щоб спеції не пригорали. Коли молоко зі спеціями стане гарячим, зніміть його з вогню, перелийте в чашку та насолоджуйтеся.

Золоте молоко

Ройбуш

Ройбуш або червоний чай – це напій без кофеїну, який походить з Південної Африки. Він містить значну кількість антиоксидантів, може допомогти захистити від серцевих захворювань і раку. Однак, звісно, наразі досліджень на людях бракує.

Але чудовий смак і відсутність кофеїну в цьому чаї робить його чудовою альтернативою каві. Ройбуш настоюється довше, ніж більшість чаїв, тому надмірне замочування не призводить до гіркого смаку. Натомість у ройбуша з’являється трохи солодкуватий фруктовий смак.

Якщо ви ще не пробували ці напої, спробуйте. Якщо пробували, спробуйте зменшити споживання кави, замінивши на один або кілька з цих напоїв. Або ж, якщо кава вам смакує чудово і не гірше засвоюється, не заміняйте її, але урізноманітьте напоєм цикорію чи тією ж матчею. Їх чудовий смак того вартий.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Читайте також

Завантаження...