Багатьом знайомі ці проблеми: запор, печія, синдром подразненого кишківника та біль в шлунку. Вчені розповіли, як покращити травлення, полегшити роботу шлунку та позбутися неприємних симптомів.
Споживайте більше клітковини
Дієта, багата клітковиною, може покращити травлення та запобігти закрепам.
Рекомендується споживати 30 г клітковини на день.
Для здорового кишківник вам потрібна клітковина з різних джерел, таких як:
- цільнозерновий хліб
- коричневий рис
- фрукти та овочі
- квасоля
- вівсянка
Пийте багато рідини
Споживання достатньої кількості чистої води необхідне для здорового травлення. Рідина допомагає відходам проходити через вашу травну систему.
Річ у тому, що клітковина діє як губка, вбираючи воду. Без достатньої кількості рідини клітковина не може виконувати свою роботу, і в результаті ви отримуєте закреп.
Хороший спосіб переконатися, що ви споживаєте достатню кількість рідини – це випивати склянку води під час кожного прийому їжі. Уникайте напоїв з кофеїном, оскільки вони можуть викликати печію.
Зменшіть споживання жиру
Жирна їжа (чіпси, гамбургери, смажена їжа) важко перетравлюється і може викликати біль у шлунку та печію.
Щоб полегшити навантаження на шлунок, зменшіть споживання жирної та смаженої їжі.
Намагайтеся їсти більше нежирного м’яса та риби, пийте знежирене або напів-знежирене молоко, запікайте продукти в духовці або на грилі з невеликою кількістю олії.
Зменшіть кількість гострих спецій
Загалом у гострій їжі немає нічого поганого. Але, якщо ви помічаєте біль у шлунку, печію або діарею після вживання страв із гострими спеціями – вам варто зменшити їх споживання.
Остерігайтеся подразників кишківника
Багато людей помічають індивідуальні труднощі з певним типом продуктів. Наприклад, кислі продукти (помідори, цитрусові, деякі газовані напої) можуть спровокувати печію. Випічка або гострі спеції (чилі, часник) можуть загострювати синдром подразненого кишківника. Якщо ви не можете перетравлювати лактозу, то з’являється діарея кожного разу після вживання молока або молочних продуктів. Тож поспостерігайте за собою, і старайтеся уникати продуктів, які провокують неприємні симптоми.
Не всі напої однаково корисні для травлення
Напої з кофеїном, такі як кава, чай, енергетики та деякі газовані напої підвищують кислотність шлунку, що може призводити до печії. Газовані напої також можуть викликати здуття. Тож, для покращення травлення обирайте негазовані напої, наприклад трав’яні чаї, чисту воду, нежирний кефір. Якщо ви не можете обійтися без кави або чаю, спробуйте зменшити споживання до 1-2 чашок на день.
Додайте пробіотиків
Пробіотики — це так звані «корисні бактерії», які природно зустрічаються в нашому кишківнику.
Існують докази того, що пробіотики вони можуть бути корисними при деяких захворюваннях, зокрема при синдромі подразненого кишківника.
Пробіотики можна знайти у живому натуральному йогурті або у формі добавок в аптеці. Втім, перед початком прийому пробіотиків обов’язково порадьтеся з лікарем.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.