Тонкощі приготування розсипчастого рису від Євгена Клопотенка

Домовмося, якщо ви не збираєтеся ліпити з рису якісь форми чи суші, ви не готуватимете і не їстимете його шпалерно склеєні зернинки, тільки розсипчастий, правильно приготований гарнір. Коли він виходить клейким чи вже зліпленим, це, як правило, ознака того, що кожне зерно перед варінням було покрите крохмалем. А це не дуже добре. На щастя, дотримуючись кількох простих правил, ви можете запобігти склеюванню та зварити розсипчастий рис. У результаті ваші страви з рису завжди матимуть ідеальну текстуру.

Який рис найкраще обирати для гарніру

Сорти рису відрізняються за різними нюансами, але зараз нас цікавить тип крохмалю, який вони містять. Їх є два типи: амілоза та амілопектин. Амілоза — це довга молекула крохмалю без розгалужень. У процесі варіння він не желатинується, а це означає, що рис з амілозою добре розшаровується та виходить красивим і розсипчастим. У довгозернистому рисі його більше. А от амілопектин, з іншого боку, є сильно розгалуженою молекулою крохмалю, яка змушує рис злипатися під час процесу варіння. Переважно це стосується короткозернистого рису.

Тому, якщо ви хочете гарний розпушений рис, кожна зернинка якого відділяється від іншої, обирайте ​довгозернистий білий, або коричневий рис, котрий не злипається завдяки зовнішньому шару, та басматі і жасминовий рис. Усі вони вийдуть текстурними.

Як зварити рис, щоб він не злипався

Почати приготування потрібно з ретельного промивання. Не треба недооцінювати цю частину приготування. Коли рис транспортується, зернинки труться одна об одну, виділяючи крохмаль і покриваючи ним себе і сусідів. А коли такий рис потрапляє в киплячу воду, крохмаль розпускається і стає липким. Тут все ясно. Тому в першу чергу промиваємо рис. Покладіть необхідну кількість в чималу миску, залийте водою, покаламутьте рукою, щоб промити зернинки, та процідіть рис через сито. Повторіть процес 2-3 рази, щоб гарно вимити весь зайвий крохмаль. Ви також можете трохи спростити процес і мити рис одразу в великому ситі впродовж кількох хвилин, перебираючи його руками. Зупинитися можна, коли вода з-під рису буде чиста й прозора.

Далі дотримуйтеся правильної пропорції рису та води. На одну склянку довгозернистого рису потрібно 1¼ склянки води. Залийте рис, додайте ½ чайної ложки солі, поставте на вогонь і дайте йому закипіти. Далі знизьте вогонь до мінімуму та варіть рис, доки вода не випарується, приблизно 18 хвилин.

Також бажано дати рису відпочити після приготування, щоб волога всередині рівномірно переросподілилася. Зніміть каструлю з вогню, відкрийте кришку та накрийте каструлю сухим чистим рушником. Зверху знову накрийте кришкою та притисніть. Рушник вбере будь-яку зайву вологу та запобіжить стікання конденсату назад на рис. Дайте йому відпочити приблизно 15-20 хвилин. Зніміть кришку і розмішайте зварений рис виделкою. Подавати бажано відразу. Я люблю його зі скремблом та смаженими овочами чи м’ясом. А щоб зробити страву геть легкою, можете додати свіжі овочі та зелень.

Готувати – це просто!

Завантаження...