Солодка та пікантна: що таке цибуля шалот та у яких стравах її використовувати?

Коли ми хочемо приготувати страву, до складу якої входить цибуля, то частіше за все беремо ріпчасту. Дійсно, цей сорт найпопулярніший в Україні, його вирощують та продають практично увесь рік. Та я хочу звернути вашу увагу і на інші сорти цих овочів, нагадати, що їх існує достатньо багато і кожен з них краще підходить до тієї чи іншої страви. Наприклад, найсмачніша маринована цибуля у вас вийде з червоної, до риби та крем-супів смачно додати порей, а смак салату пікантно підкреслить шалот або біла цибуля. Детальніше розповім вам про цибулю шалот, аби ви не оминали її на базарі чи у магазині та частіше застосовували у стравах.

Що таке цибуля шалот?

Цибуля шалот належить до сімейства Allium разом із ріпчастою цибулею, пореєм, шнітом і часником. Від звичної нам ріпчастої її відрізняє те, що вона росте гронами, так само як часник. Тобто її частинки вкриті тонкою оболонкою, знявши яку ми знаходимо всередині кілька цибулинок. Їй притаманний значно м’якший та солодкуватий смак, більш пікантний, аніж гострий та різкий, як у ріпчастої.

Шалот має менший розмір, більш довгасту форму та менш розповсюджена в Україні, тому коштує дорожче за ріпчасту. Вважається, що походить вона з Південно-Східної та Центральної Азії, а пізніше розповсюдилась в Індії та країнах Середземномор’я. Стародавні греки купували її під час торгівлі в палестинському порту, натепер знаному як Ашкелон в Ізраїлі, а єгиптяни використовували її як ліки проти хвороб ШКТ та для покращення зору. За її м’який смак зараз шалот використовують у кулінарії по всьому світі.

Як застосовувати цибулю шалот у кулінарії?

Мені дуже подобається, коли ви включаєте у свій раціон більше нових продуктів. Саме так ви можете отримати цікаві смакові поєднання та щоразу відкривати для себе щось нове. Цибуля шалот широко використовується у кулінарії завдяки її ніжному універсальному смаку. Я дам вам кілька прикладів страв, де ви зможете повною мірою насолодитися нею:

  1. Завдяки легкій пікантності та хрумкості сиру цибулю шалот можна сміливо додавати до бутербродів та бургерів, нарізавши тонкими пір’їнами. Вона не буде сильно «гострити» та не залишить відчутного цибулевого посмаку після вживання страви. Та якщо ви все ж таки переймаєтесь, тоді перед додаванням замаринуйте її, також буде дуже смачно.
  2. Оскільки цибуля шалот солодша за інші сорти, вона добре підходить для приготування гуакамоле з авокадо та різних видів мексиканської сальси. Додавайте її, порізавши дрібними кубиками.
  3. Також саме через солодкість її можна легко карамелізувати й зробити конфітюр. Для приготування знадобиться менше цукру, ніж пішло б для ріпчастої, до того ж ви теж витратите небагато часу, бо шалот м’якша. Готову карамелізовану цибулю шалот можна додавати до бутербродів, хот-догів та бургерів, подавати до м’яса.
  4. Через пікантність сиру цибулю шалот можна додавати до салатів зі свіжої зелені та овочів, нарізавши тоненькими напівкільцями.
  5. З цибулею шалот, як і з пореєм, дуже смачно запікати рибу, підклавши кружальця під тушку, а також тушкувати з іншими овочами й додавати до крем-супів.
  6. Через м’якість часто її використовують у приготуванні соусів. Один з найвідоміших – соус беарнез на основі вершкового масла та жовтків з додаванням шалоту й естрагону.

Тож наступного разу, коли побачите на прилавках цибулю шалот, придбайте кілька штучок та спробуйте додати її до різних страв. Я впевнений, вам сподобається!

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...