blank

Маринована цибуля: пікантний додаток для смачних страв

  • Приготування
    20 хвилин
  • Порції
    1
  • Складність
    Легко

Солений оселедець, соковиті шматочки шашлику або консервовані грибочки будуть ще смачніші з хрумким додатком – маринованою цибулею. Вона надає стравам яскравості та робить їх смак дуже виразним. А ще це чудовий як гарнір до ароматного плову, гречки з м’ясом чи як доповнення до овочевого салату.

Маринована цибуля не гірка і не пекуча, не перебиває смак страв, а доповнює його. Робити її просто, тому не бачу перешкод, щоб ви приготували її вже сьогодні за моїм перевіреним рецептом.

Яку цибулю обрати та секрет її маринування

Для маринування я обрав синю цибулю, бо мені подобається, як вона яскраво виглядає на шматочках шашлику та оселедця. Крім того, вона не така пекуча, як звичайна, ріпчаста. Люблю її. Але маринувати можна будь-яку: і жовту, і білу. Якщо хочете зробити із ріпчастою, візьміть її більше, щоб приготувати ще й цибулевий пиріг, який у поєднанні із сиром нагадуватиме вам смак курки.

Біла та синя цибуля мають більш м’який смак, тому для їх маринування достатньо години, а ріпчасту залиште до 3 годин. Рецепт маринаду простий і криється у формулі «1:2:3». На одну частину солі й одну частину цукру потрібно взяти дві частини оцту і три частини води.

Щодо оцту, то раджу той, який виготовлений методом природної ферментації та має кислотність близько 6%. Тому раджу звернути увагу на яблучний, виноградний, рисовий оцет чи, якщо пощастить знайти, сливовий.

Як замаринувати цибулю

Інгредієнти

Маринована цибуля: пікантний додаток для смачних страв: Покроковий рецепт

Крок 1

Почистьте велику цибулю, нам потрібно 200 г. Наріжте її тонкими напівкільцями. Складіть у ємність, в який маринуватимете. Я вибрав 500 мл банку із кришкою, яка закручується. В ній зручно зберігати мариновану цибулю в холодильнику.

Крок 2

В сотейнику або каструлі підігрійте 150 мл води приблизно до 40-45 градусів – вона має бути відчутно теплою. Зніміть з вогню, додайте 50 г цукру, 50 г солі та влийте 100 г оцту з кислотністю 6%. Перемішайте інгредієнти до повного розчинення та залиште маринад охолонути до кімнатної температури.

Крок 3

Залийте півкільця цибулі маринадом, покладіть в банку 2 горошини духмяного перцю та 1 бутон гвоздики. За бажанням додайте невеликий лавровий лист або його половинку. Якщо маринуєте ріпчасту цибулю, за бажанням всипте дрібку куркуми. Вона набуде гарного жовтенького кольору.

Крок 4

Банку закрийте кришкою та залишіть цибулю маринуватися за кімнатної температури. Як я вище зазначив, для маринування білої та синьої цибулі достатньо 1 години, для ріпчастої – 3 години, бо вона має більш інтенсивний гіркий смак. Якщо плануєте її одразу використовувати, то повністю злийте маринад та додайте до улюблених страв. Якщо ні, то переставте в холодильник разом з маринадом та зберігайте до 3 днів.

Як порізати цибулю дивіться у відео

Готувати – це просто!

Відгуки

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...