Страви з гороху популярні не лише через свій унікальний смак, але й через корисні властивості цих бобових. Адже вони є чудовим джерелом рослинного білка. Ароматний гороховий суп з копченими реберцями, ніжні горохові котлети та каші, начинка для пиріжків чи доповнення до салатів? Це ще далеко не всі варіанти страв, які можна приготувати з гороху.
Та багато хто уникає приготування гороху, адже процес здається занадто хитромудрим. Чи то треба його замочувати, чи то потім довго варити. Та й результат не завжди виходить вдалим, бо він інколи розвалюється у кашу чи навпаки залишається затвердим та навіть пригорає. Ми дамо вам кілька простих порад, як варити горох так, щоб він вийшов саме таким, як вам треба.
Вибір та попередня обробка гороху
Якщо ви обрали цілий горох, перед початком приготування радимо його перебрати, аби видалити зіпсовані бобові. Також і цілий, і колотий, і січку з гороху краще кілька разів промити під проточною водою, доки вона не стане прозорою.
Замочування гороху
Ця процедура значно скоротить час приготування вашої страви. Однак і тут важливо знати міру. Якщо ви перетримаєте горох у воді, він може забродити, тоді вам залишиться лише відправити його у смітник. Тож ми радимо замочувати колотий горох приблизно на 4-6 годин, але не більше, для цілих горошин можете збільшити час десь на годину. Після замочування горох варто ще раз промити під проточною водою або використати друшляк. Та насправді цей крок необов’язковий. Якщо ви маєте вдосталь часу, ви можете замочити горох буквально на годинку, практично перед початком приготування.
Варіння гороху
Цілий сухий горох треба варити протягом 2-2,5 години. Колотий буде готуватися трохи менше – 1-1,5 години. Якщо попередньо замочити горох, бобові розбухнуть та стануть м’якшими, тому час приготування скоротиться. Цілі горошини будуть варитися 40-60 хвилин, подрібнені – 30-45 хвилин. Також можна приготувати горох у мультиварці, час складе приблизно півтори години у режимі тушкування. Точний час завжди залежить від тієї консистенції, яку ви хочете отримати – більш кашоподібної чи твердішої.
Кілька порад, аби пришвидшити варіння гороху
Окрім того, щоб просто замочити горох, дамо ще кілька порад, як пришвидшити процес:
- не соліть горох одразу – зробіть це наприкінці приготування, бо сіль допомагає бобовим довше залишитися твердими;
- додайте трохи соди або рослинної олії, якщо варите цілий горох без замочування. Однак варто бути дуже обережними, щоб не зіпсувати смак, тому додавайте приблизно по половині чайної ложки соди на кожні 2 літри води.
Готувати – це просто!