А ви знали, що чорнослив містить багато вітаміну А, який уповільнює процес старіння та покращує обмін речовин, тіамін у його складі корисний для нормальної роботи нервової системи, а вміст нікотинової кислоти допомагає роботі шлунково-кишкового тракту? Нещодавно дослідники з програми інтегративної та біомедичної фізіології та факультетів дієтології та кінезіології Пенсільванського державного університету виявили користь чорносливу для здоров’я кісток після менопаузи.
Що передувало дослідженню?
У людей старше 50 років є великий ризик розвинення остеопорозу. Він зумовлений втратою мінеральної щільності кісток. В зоні ризику жінки, які переживають менопаузу. Вони мають менший рівень естрогену, що впливає на збільшення запалень в організмі та може призвести до втрати кісткової маси.
«За оцінками, до 2030 року у 13,6 мільйонів людей у США віком від 50 років розвинеться остеопороз – втрата міцності кісток, спричинена зниженням мінеральної щільності кісток», – говориться в дослідженні.
Як проходило дослідження
Для дослідження відібрали жінок, які мали низькі показники щільності кісткової тканини, тобто маркер остеопорозу. Їх розділили на три групи.
Перша з’їдала 50 г чорносливу (приблизно 6 штук) щоденно протягом 12 місяців.
Друга група мала їсти 100 г чорносливу (приблизно 12 штук) за тих же умов, що і перша.
А контрольна, третя група взагалі виключила цей сухофрукт з раціону.
За аналізами крові було виявлено, що маркери запалень в перших двох групах у порівнянні з контрольною зменшилися.
«Наші результати показують, що вживання від 6 до 12 чорносливин на день може зменшити протизапальні медіатори, які можуть сприяти втраті кісткової маси у жінок у постменопаузі», – сказав Джанхаві Дамані, магістр медицини, автор дослідження.
Це гарна новина для тих, хто хоче убезпечити себе від остеопорозу і зменшити ризик переломів у літньому віці. Смачний чорнослив в допомогу аптечним пігулкам – чудовий вибір.