Найсмачніші «ліки» в світі: користь шоколаду для організму

Шоколад – це справжня гастропристрасть мільйонів людей по всьому світу. Якщо його виразний смак одного разу захопив ваші смакові рецептори у полон, це практично на все життя. Різноманітні цукерки, шоколадний фондан, з якого так апетитно витікає начинка, торт чи шоколадний кекс – неможливо встояти перед цією спокусою.

Та разом з тим багато хто з нас пов’язує вживання шоколаду з чимось поганим через шкідливий вплив на здоров’я. Експерти з харчування кажуть, що якщо звернути увагу на позитивні якості, то і вживання продукту не буде викликати почуття провини. Якщо знати міру, то шоколад може й приносити користь.

Переваги вживання шоколаду

Найкориснішим для організму людини є темний шоколад. Тому якщо ви хочете побалувати себе, обирайте продукт з якомога більшим вмістом какао. Більшість корисних властивостей, зафіксованих у дослідженнях, пов’язані з шоколадом, який містить принаймні 70% какао.

Чорний шоколад містить потужні антиоксиданти. Серед найбільш корисних є флавонол під назвою епікатехін. Флавоноли – це сполуки, що містяться в рослинах, які борються із запаленням і захищають клітини від пошкодження, викликаного вільними радикалами.

Ось ще кілька фактів, що доводять користь шоколаду для вашого організму.

Покращує здоров’я серця

Антиоксиданти, що є у темному шоколаді, сприяють зниженню кров’яного тиску, зменшують ризик утворення тромбів і покращують кровообіг серця. Це може допомогти знизити ризики інсульту, ішемічної хвороби серця та інших серцевих захворювань.

Допомагає схуднути

Як би химерно це не звучало, шоколад може допомогти вам схуднути. Нейробіолог Вілл Клоунер вважає, що шматочок чорного шоколаду за 20 хвилин до їжі може знизити апетит аж до 50%. За його словами це відбувається тому, що шоколад сприяє виробітку гормонів, які повідомляють вашому мозку: «Я ситий». Але варто зазначити, що це стосується саме чорного шоколаду, молочний або білий можуть підвищити рівень цукру в крові, що сприяє ще більшій тязі до їжі.

Покращує роботу мозку

Флавоноли в чорному шоколаді позитивно впливають на роботу мозку. Це покращує реакцію, зорово-просторове усвідомлення та зміцнює пам’ять. За даними досліджень, однією з причин цього може бути те, що флавоноли збільшують приплив крові до мозку.

Дає заряд енергії

Якщо ви намагаєтеся пити менше кави, але важко прожити день без кофеїну, чорний шоколад може допомогти: у 100 г міститься 43 мг кофеїну.

А ще, епікатехін у темному шоколаді збільшує вироблення оксиду азоту в крові, що підтримує кровообіг і зменшує кількість кисню, який використовується під час помірно інтенсивних вправ. Це дозволяє нам підтримувати інтенсивність тренування довше.

Робить вас щасливішими

Окрім свого приголомшливого смаку шоколад містить фенілетиламін – це органічна сполука, вивільнення якої викликає почуття, схоже на закоханість. Тож шоколад робить нас і трошечки щасливішими!

Завдяки корисним для здоров’я сполукам і мікроелементам вам варто впустити темний шоколад у своє життя, якщо він ще не є його частиною. Але пам’ятайте про високий вміст кофеїну у його складі. Тож якщо ви маєте протипоказання, обов’язково порадьтесь із лікарем.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Завантаження...