Користь волоського горіха та в які страви додавати

Волоський горіх дуже популярний в Україні. Йому підходить тутешній клімат, тому зазвичай кожного року ми маємо врожаї, кількість яких і впливає на відносно невисоку ціну в країні.

Цілий рік волоський горіх може лежати у шкарлупі. Головне – дотримуватися правильних умов його зберігання. Для цього в приміщенні варто вибрати сухе, тепле та добре провітрюване місце. В горіхах, що перезимовують у квартирах чи будинках, навесні може завестися міль. Ми помітили, що якщо восени, після збору врожаю, горіхи потримати в духовці при температурі 80 градусів, шкідники їх не зіпсують

Коли є потреба вжити ядра горіха, варто лише зняти його міцну оболонку. Горіхи, що зберігаються без шкарлупи з часом стають не такими смачними, вони швидко згіркнуть і не будуть придатними для вживання.

Користь волоського горіха

Попри високу калорійність (654 калорій на 100 г), волоські горіхи наповнені важливими вітамінами, мінералами, клітковиною, жирами та рослинними сполуками, які необхідні для здоров’я людини. У складі є вітамін Е, кальцій, залізо, калій, магній та фолієва кислота. Ці горіхи – лідери по вмісту омега-3 жирних кислот. Цей жир незамінний, тобто не виробляється організмом людини, тому його можна отримати лише з їжі. Він необхідний для нормальної роботи серця та мозку. Волоські горіхи збільшують кількість корисних бактерій у шлунку та в цілому сприяють нормальній роботі шлунково-кишкового тракту.

В які страви додавати волоські горіхи

Горіхи можна вживати в їжу молодими, щойно зірваними з дерева чи сушеними. Якщо їсти просто ядра, то їх можна попередньо на пів години опустити у воду, щоб вони набули м’якості та стали як щойно зірвані з дерева. Для страв у більшості випадків варто підсмажувати горіхи на сухій пательні для отримання ще більш насиченого, по своєму унікального смаку та аромату.

Ядра волоських горіхів наче створені для різноманітної випічки. Вони надають їй яскравого горіхового аромату та хрумкості. Їх додають у булочки, медову пахлаву, начинку для пиріжків, у хлібне тісто, картопляний книш та печиво.

Майже всім овочевим салатам пасують волоські горіхи чи заправки з них. Спробуйте в оригінальному рецепті песто замінити кедровий горіх волоським. Ви отримаєте соус з більш інтенсивним смаком. Ще один рецепт, який підкорить ваші рецептори – соус песто-пхалі, який можна використати в якості начинки для м’ясних рулетиків.

Волоський горіх стане у пригоді, коли ви закриваєте варення з абрикосів чи будь-яких інших фруктів. А також використовуйте його як суперфуд у страви, які щодня вживаєте. Посипте ранкову вівсяну кашу та додайте у тушковану капусту з чорносливом.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...