Під час вагітності збалансоване харчування здатне покрити більшість потреб матері та дитини у білках, жирах та вуглеводах. Ми запитали лікаря-дієтолога Марту Лісевич, як потрібно харчуватися, щоб мати від продуктів найбільше користі.
Правильне харчування це запорука вашого здоров’я та майбутньої дитини.
Правильне харчування – запорука здоров’я жінки та майбутньої дитини. Cьогодні люди в цілому, і вагітні не виключення, споживають багато продуктів з високим вмістом калорій, жирів, цукру та солі. Дуже мало в раціоні фруктів, овочів та інших корисних компонентів. Проте для жінок при надії збалансоване та здорове харчування вкрай важливе. Воно має містити білки, жири, вуглеводи та клітковину. Без них перебіг вагітності може бути ускладненим. Розглянемо детальніше це питання.
Білки
Білок дуже важливий в період вагітності. Особливо на третьому триместрі, коли відбувається найбільш інтенсивне формування плоду. Білок традиційно міститься в яйцях, курятині, яловичині, рибі. Зауважимо, що варто змінювати джерела надходження в організм білка, тому в один день вживайте яловичину та рибу, а в інший, наприклад, куряче м’ясо чи бобові.
Вуглеводи
Їжа з вуглеводами – це енергія для майбутньої мами та дитини. Не можна уникати під час вагітності таких продуктів, як хліб та макаронні вироби. Варто вживати їх з цільнозернового борошна та твердих сортів пшениці. Також додавайте до раціону страви з рису, овса, гречки, сочевиці та різні бобові. Вуглеводи до того ж є хорошим джерелом фолієвої кислоти та вітамінів групи В, які вкрай важливі для розвитку плоду на ранніх термінах вагітності.
Жири
Жири теж джерело енергії для вагітної та плоду. Для отримання корисних жирів майбутнім мамам слід звернути увагу на якісні рослинні олії, як наприклад, оливкова чи лляна. Серед продуктів тваринного походження добре мати в раціоні натуральне вершкове масло та сало. Також будуть важливими в тарілці здоров’я горіхи, насіння льону та гарбузу. Уникайте вживання так званих трансжирів. Вони можуть порушити ліпідний баланс, збільшуючи кількість «поганого» холестерину. Йдеться перш за все про такі продукти, як маргарин, майже всю магазинну випічку, тістечка, торти, печиво та морозиво. З великою вірогідністю їх можна також зустріти у плавлених сирках та сировмісних продуктах.
Клітковина
Травна система майбутньої мами може нормально функціонувати лише завдяки достатній кількості спожитої клітковини. Бо при вагітності часто виникає проблема запорів. Щоб уникнути цього потрібно отримувати клітковину з фруктів та овочів. Яблука, сливи, груші, всі види ягід та огірки, гарбуз, буряк – тут фантазія необмежена, обирайте з усіх доступних для кожної варіантів. До речі, шкірка фруктів містить найбільше цього корисного компонента.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм лікарем або дієтологом.