Щоб служила якомога довше. Як користуватися сковородою з антипригарним покриттям

Антипригарні сковорідки це безумовна любов, котра, однак, як і будь-які стосунки, потребує певних правил і догляду. Фішка посуду з цим спеціальним покриттям полягає в тому, що його довговічність залежить не тільки і насправді не стільки від ціни та бренду, скільки від того, як ви ним користуєтеся. Правила користування антипригарним покриттям досить прості та, якщо їх дотримуватися, посуд житиме максимальну відведену йому кількість часу.

Спершу варто зазначити, що кожен виробник сковорідки додає інструкцію з її використання, адже види та кількість шарів покриття у всіх різні. Я вам розповім кілька універсальних порад про антипригарне покриття, але наполегливо раджу також читати інструкцію конкретно до вашої сковорідки.

Правила користування антипригарним покриттям

Почнімо з того, що варто і не варто робити з вашою антипригарною сковорідкою під час приготування їжі. Правил тут не надто багато, однак вони досить важливі.

Чиста плита. Якщо ви користуєтеся склокерамічною поверхнею плити, стежте за тим, щоб ставити сковорідку виключно на чисті конфорки. Бруд з плити може пригоріти до сковорідки та зіпсувати її зовнішній вигляд ще й додати не дуже приємний запах під час нагрівань. Відмити такі плями досить складно, тому краще просто використати трішки часу на те, щоб вимити плиту.

Конфорка по розміру пательні. Якщо ви ставитимете сковорідку на конфорки меншого радіусу, ніж ваша сковорідка, вона буде перегріватися в одному місці та швидше зіпсується. По краях сковорідка буде ще цілком нормальна, а от центр спаленим. Та й розігріватиметься ваша сковорідка таким чином нерівномірно та повільніше.

Антипригарні сковорідки не можна перегрівати

Середні та низькі температури. Антипригарні сковорідки не радять перегрівати, щоб не пошкодити покриття. Ніякі токсини там не виділяються, але радувати вас відсутністю прилипань сковорідка буде недовго. Разово чи зрідка, звісно, використати інтенсивний вогонь можна, але чим частіше ви нагріватимете її до високих температур, тим менше вона вам служитиме.

Дерево, пластик і силікон. Саме ці матеріали єдино прийнятні для використання з антипригарними сковорідками й не дряпають їх. Будь-які металеві девайси будуть шкрябати та пошкоджувати покриття. Ножі з цими сковорідками використовувати – взагалі боронь боже. З маркетингових цілей деякі виробники кажуть, що їхній антипригарний посуд підходить для металевих лопаток і ножів. Але я вам того робити все одно не раджу.

Випікання в духовці. Чимало антипригарних сковорідок пристосовані для використання в духовці. Однак з частини посуду потрібно знімати ручку, а частина взагалі до того не підходить. Тому тут раджу уважно читати інструкції від виробника.

Як доглядати за антипригарним покриттям

Питання «як мити сковороду з тефлоновим покриттям», здається, з’являються частіше, ніж питання про види антипригарного покриття, що насправді значно складніше. Мити всі антипригарні сковорідки ну дуже просто, але, знову ж таки, кілька правил:

  • мийте сковорідку після кожного використання. Якщо цього не робити, масло на ній заполімеризується і стане дуже не піддатливим до миття;
  • мийте виключно холодну сковорідку. Контрасти температур, котрі спричиняє заливання гарячої пательні холодною водою, псують покриття;
  • мийте пательню м’якими мийними засобами та губками без абразиву. Наразі можна зустріти деякі абразивні губки зі спеціальним пластиковим покриттям для антипригарного покриття – вони цілком прийнятні. З зовнішнього боку також краще мити усім тим самим, щоб зберегти красивий зовнішній вигляд.

Вимиті сковорідки важливо також правильно зберігати, щоб вони не подряпалися та не пошкодилися між використанням. Найкраще, щоб вони висіли. Також непоганий варіант для тих, хто зберігає сковорідки одна в одній, прокладати між ними спеціальні підкладки, що захищають поверхню.

Ото й уся наука з цими антипригарними сковорідками. Готуєте, ніжно з ними поводитеся та насолоджуєтеся цією кухонною ідилією.

Читайте також

Завантаження...