Реабілітація картоплі. Як її готувати, щоб смакувала і не шкодила. Дослідження

Якщо ви любите страви з картоплею так, як люблю їх я, то це дослідження для вас. Дуже приємно, що вчені на нашому боці, бо постійно шукають відповіді на питання, чи можна їсти картоплю на дієті, а головне – знаходять гарні відповіді. Знову і знову.

Ми з командою не могли не поділитися з вами ще однією чудовою новиною про картоплю. Тож читайте, надихайтесь, готуйте так, як радять вчені та ми, і насолоджуйтесь чудовими та здоровими стравами.

У чому звинувачували картоплю і що змінилося зараз?

Під час раніше проведених досліджень вчені часто доводили, що картопля шкодить здоров’ю. Зокрема, провокує збільшення ваги та ожиріння, підвищує ймовірність розвитку діабету 2 типу. Тому людям з групи ризику, а також тим, хто на дієті задля схуднення, наполегливо не рекомендували її вживати.

Проте нове дослідження Університету Едіт Коуен показало, що у наших бідах винна не картопля, як окремий продукт, а те, як ми її готуємо та з чим їмо.

«У попередніх дослідженнях картоплю пов’язували із захворюваністю на цукровий діабет, незалежно від способу її приготування, але ми виявили, що це не так», – сказав д-р. Патрік Похарель, який очолював групу дослідників.

У довготривалому дослідженні взяли участь 54 000 людей, що дозволило побачити досить широку картину.

«Ми відокремили варену картоплю від картопляного пюре, фрі або чипсів, і тоді побачили, що вона більше не асоціюється з вищим ризиком розвитку діабету», – заявив вчений. При цьому він підкреслив, що негативний вплив такої страви дорівнює нулю.

«Ми побачили, що люди, які їли найбільше картоплі, також споживали більше масла та інших жирів, червоного м’яса та безалкогольних напоїв – продуктів, які, як відомо, підвищують ризик розвитку діабету 2 типу», – наголосив Похарель.

А отже, якщо контролювати те, що ми додаємо до картоплі, з чим її готуємо та їмо, то шкоди для здоров’я та фігури від неї не буде. І при діабеті 2 типу вона не буде шкідливою.

Овочі корисні, варена картопля – теж

Варена картопля з оливками

Доктор Покхарел наголосив, що результати дослідження вказують і на те, що овочі взагалі відіграють ключову роль у зниженні ризику розвитку діабету 2 типу. І хоча нема доказів користі саме картоплі для профілактики цього захворювання, вона, принаймні, не є шкідливою.

«Щодо картоплі, то не можна сказати, що вона корисна при цукровому діабеті 2 типу, але вона також непогана, якщо її приготувати здоровим способом», – зауважив вчений.

Мало того, він зауважив, що картопля для людей з діабетом буде кращим варіантом, ніж, скажімо, білий рис та макарони, бо в ній міститься клітковинна та інші поживні речовини. Але у цьому питанні завжди треба радитись з лікарем, бо дієта для людей з діабетом – має контролюватися фахівцем. Тож поговоріть з ним про варену картоплю.

Як готувати картоплю з найбільшою користю для себе?

«Люди говорять про те, що вуглеводи шкідливі, але це більше стосується тих, що містяться в продуктах, на зразок білого рису. Варена картопля – це вуглеводи хорошої якості», – підкреслив пан Покхарел.

Тож, головне для нас – подбати, щоб ми частіше споживали картоплю без калорійних і не надто корисних додатків. А віддавали перевагу іншим овочам, які добре поєднуються з картоплею. Вона «дружить» практично з усіма овочами та зеленню. Червоне м’ясо, яке часто лежить поряд на тарілці з нею, замініть запеченою рибою або курячим філе, приготовленими з мінімумом олії чи масла. Додавайте у пюре оливки, кріп, ароматні спеції, і обмежте жирні вершки, молоко та масло. Ну і, звичайно ж, максимально уникайте фрі, якщо у вас проблеми зі здоров’ям, чи ви просто прагнете бути у формі та харчуватися збалансовано і правильно.

На сайті чимало чудових рецептів з картоплею, страви за якими вам не нашкодять. Готуйте, їжте та залишайтеся здоровими.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Читайте також

Завантаження...