Ви любите картоплю, але дуже хочете схуднути чи тримати вагу у нормі? Справді дилема. Донині була рекомендація, що для досягнення бажаного результату, краще прибрати крохмалисті продукти з раціону. А як же печена картопелька з розмарином чи хоча б зварена у мундирах, притрушена спеціями? Вчені впевнені, що люди не будуть дотримуватися несмачної дієти, тому провели дослідження, результати якого порадують картопляних фанатів.
Виявляється, щоб наїстися, людині потрібна певна порція їжі, що не залежить від калорій. Картопля багата вуглеводами, тому швидше насичує та позбавляє відчуття голоду, а це означає, що люди менше їдять та перекушують. Тому в результаті, швидше худнуть. Щоправда, мова йде не про усі страви з картоплі.
Також ми розповідали, щоб прибрати зайвий вісцеральний жир і схуднути допоможе і «зелена» середземноморська дієта, у якій багато овочів, фруктів, риби та обов’язково зелений чай та напій із ряски.
Як проходило дослідження
В дослідженні прийняли участь 36 людей віком від 18 до 60 років із зайвою вагою, ожирінням та резистентністю до інсуліну. Їх розділили на дві групи. Учасники вісім тижнів їли по 85 г м’яса чи риби на обід та вечерю. Перша група додавала до неї 57 г картоплі, друга – 57 г бобових з хлібом, рисом чи макаронами.
Картоплю для експерименту варили зі шкіркою, а потім повністю охолоджували. Це збільшувало в ній кількість клітковини та знижувало реакцію глюкози в крові. Чипси чи смажену не вживали зовсім.
За результатами дослідження було виявлено, що в обох групах покращився показник резистентності до інсуліну. Учасники, які їли картоплю, в середньому схудли на 5,8 кг, а ті, хто вживав бобові – на 4 кг. Це гарні показники для двох варіантів харчування.
«Ми продемонстрували, що, всупереч поширеній думці, певним чином приготовлена картопля не має негативного впливу на рівень глюкози в крові», – каже професорка Кандіда Ребелло, дієтологиня з Пеннінгтонського центру біомедичних досліджень у Батон-Руж, штат Луїзіана, США.
Які ще рекомендації дали вчені для тих, хто бажає схуднути?
- Основа раціону – цільнозернові харчові продукти, а також крохмалисті – картопля, рис тощо.
- Внесіть різноманіття у свій раціон. Їжте не менше 5 порцій овочів та фруктів: свіжі, заморожені, консервовані чи термічно оброблені. Потрібно, щоб було не менше 30 г клітковини на день.
- Вживайте кисломолочні продукти чи альтернативу – напої з соєвого молока, мигдального чи вівсяного. Вибирайте ті, які не містять цукор.
- Їжте не менше двох разів на тиждень рибу, особливо жирну: скумбрію, лосось, оселедець тощо. Включіть в меню бобові, яйця та м’ясо.
- Пийте достатньо води, щоб в раціоні було не більше 6 г солі та 20 г на добу насичених жирів для жінок та 30 г для чоловіків.