Існують різні грані мого кулінарного натхнення: пропрацювати старовинний рецепт із сотнею кроків, щоб продегустувати страву наших предків, або ж покласти в духовку великий шмат м’яса, забути про нього десь на годинку, а потім повернутися і насолоджуватися смаком і зекономленим часом. Буженина ці два моїх настрої поєднує, адже вона була відома ще в давньослов’янську добу, а для її приготування потрібні лише м’ясо та піч, тобто духовка. До всього ця страва може і стіл святковий собою наповнити та прикрасити, і стати хорошою заготівлею на пару днів харчування. А позаяк основні її принципи – це цільний шматок м’яса та випікання, експериментуючи з сировиною та спеціями можна отримати неймовірне розмаїття смачних результатів.
Буженина з яблучним конфітюром
Мед, лайм, яблука і свинина. На перший погляд мікс може здатися дивним, однак сам баланс смаку солодке-кисле-солоне – класичний у кулінарії. І ця буженина з яблучним конфітюром має ідеальний баланс усіх смаків. За рахунок солодкавого посмаку м’ясо не набридає, а конфітюр дарує йому соковитості.
Буженина з індички
Якщо ви не дуже любите свинину й віддаєте перевагу птиці, ця буженина з індички стане ідеальним рішенням. Ходять дивні легенди, що приготувати соковиту буженину з індички практично неможливо, але я на те не зважаю. Використавши правильний маринад, можна отримати ніжну соковиту буженину з будь-якої птиці. Повірте мені.
Буженина в рукаві
Цю буженину я готував, нашпигувавши часником, обваляним у солі, щоб м’ясо буквально просоталося прянощами. А щоб зберегти вологу та соковитість, готувалася ця буженина в рукаві з пергаменту. Такі тонкощі приготування зробили страву довершеною. Тому, якщо вам потрібна класична буженина, сміливо беріть цей рецепт.
Запечена свинина в тісті
Колись модних рукавів не було, а тому автентична буженина запікалася в натуральному конверті – з тіста. Для класного смаку м’ясо довго маринується в спеціях, а потім загортається в прісне тісто. У результаті ця запечена свинина в тісті зберігає свої соки та спеції. Скоринку з тіста можна зняти й прибрати, однак вона насичена спеціями та ароматом м’яса, а тому часто стає улюбленою частиною страви для багатьох людей, особливо дітей.
Шинка в духовці
Хоча класично шинка коптиться, в Україні буженину шинкою називають давно. Тож, хай там як, а ця шинка в духовці має надто ніжну текстуру й нелегально хрустку скоринку, щоб ви пройшли повз неї. Як завжди соковитість м’яса забезпечуємо маринадом чи то пак соусом, який покриває шматочок цілком і повністю.
Буженина з рибною пастою
Чули про серф-енд-терф, поєднання у стравах м’яса та риби? Я от вирішив застосувати ту техніку до буженини й отримав просто божественний результат. Запечена буженина з рибною пастою з кільки чи оселедця зверху стане справжнім хітом будь-якого свята, я вам обіцяю. Хоча не варто відкладати цей чи жоден інший рецепт на особливий випадок, просто приготуйте та насолоджуйтеся.