Часто буває, що буряк в процесі приготування змінює свій насичений багряний колір на більш світлий. Це впливає не лише на зовнішній вигляд овочу, але й на його користь та смакові якості. Якщо він світлішає, то це означає, що вийшла певна кількість соку, а отже, втрачено частину поживності та смаку.
Що робити? По-перше, коли будете вибирати овоч, зверніть увагу, щоб він був без пошкоджень, з цілими корінцями та верхівкою. По-друге, перед приготуванням просто добре його помийте, але не очищайте. А потім варіть, запікайте в духовці, готуйте на грилі чи на багатті.
Як приготувати буряк
Варимо
Якщо вам потрібно зварити багато буряків, виберіть овочі однакового розміру, щоб вони одночасно приготувалися. Добре помийте їх, за необхідністю використовуючи щіточку. Перекладіть у каструлю та залийте водою, щоб вона покрила всі овочі. Ставте на середній вогонь та варіть до готовності. Якщо потрібно, в процесі доливайте окріп. Як правило, на приготування середнього розміру буряка йде 1-1,5 години. Готовність перевіряйте дерев’яною шпажкою, але не проколюйте багато разів, бо почне виходити сік, а нам це не потрібно. Потім злийте воду та залиште остигати в каструлі. За нашими спостереженнями, якщо зварені буряки залити холодною водою та залишити до повного охолодження, то шкірка зніматиметься краще. Також приготуйте буряк в мультиварці в режимі Варка. Для середнього овочу ставте час 50-60 хвилин.
Якщо ви не впевнені, що буряк солодкий, то після закипання додайте 1 ст. л. цукру. До речі, це допоможе зберегти яскравий колір. Цього ж можна досягти, якщо влити 1 ст. л. яблучного оцту чи лимонного соку.
Запікаємо
Якщо запекти буряк в духовці, він буде більш насиченим за смаком та кольором, адже не виварюється. Та й посуд від нього не треба відмивати.
Помиті овочі обсушіть паперовим рушником та обгорніть фольгою в кілька шарів. Ставте запікатися в розігріту до 180 градусів духовку щонайменше на 1,5 години. Готовність перевіряйте зубочисткою чи шпажкою. Потім дістаньте із духовки, зніміть фольгу та залиште повністю остигати на тарілці. За бажанням використовуйте його зі шкіркою, вона зазвичай дуже м’яка після запікання і дуже корисна.
Готуємо на багатті
Напевно, у вас був досвід запікання картоплі у фользі на розпеченому багатті. Вона виходить неймовірно ароматною. Чому б це не повторити і з буряком?
Помийте овочі, висушіть паперовим рушником та змастіть соняшниковою олією, щоб не підгоряв. Оберніть в кілька шарів фольги, викладіть на вугілля, акуратно присипте ним ще й зверху. Зазвичай, для приготування середнього буряка треба 30-40 хвилин. Потім обережно дістаньте з багаття та залиште остигати у фользі. По-перше, це потрібно, щоб не обпекти пальці, а по-друге, так буряк зможе ще трохи “дійти”. Потім нарізайте його для салатів, скажімо, у вінегрет, чи просто посоліть і заправте запашною соняшниковою олією.
Робимо на грилі
Зазвичай, для гриля використовується стандартний набір овочів, як-то: солодкий перець, кабачки, баклажани тощо. А якщо нарізати хвилястими кружальцями буряк і теж його запекти? Вийде неймовірно смачно, красиво та ароматно. Молодий овоч приготується трішки швидше, але і старий не варто перепікати. Він повинен бути приготований до стану аль денте, тоді буде приємно хрумтіти та збереже більше вітамінів.
Що приготувати із буряка
Приготуйте смачні страви з буряка, щоб від душі насолодитися смаком. Запечений або відварений буде чудовим доповнення до рибних та м’ясних страв. Готуйте із нього той же вінегрет чи оселедець під шубою, нарізайте шматочками та поєднуйте із бринзою або рікотою. Він смакуватиме у складі бургерів, піци та сандвічів. Ще спробуйте приготувати з нього паштет, додавши підсмажену цибулю, варені яєчні жовтки та бринзу. Всі продукти перебийте до однорідної консистенції та насолоджуйтеся неймовірно простою та смачною стравою. Буряку пасує перець чилі, фенхель, кмин, часник та петрушка, тому додавайте їх до свого смаку та відшукуйте нові поєднання. А ще він добре поєднується зі сметаною та домашнім майонезом.
Приготовлений будь-яким способом буряк можна замаринувати. Маринад підійде найпростіший: із солі, цукру, оцту та води. Залийте буряк на 20 хвилин, а потім злийте рідину. За бажанням заправте запашною чи оливковою олією.
Готувати – це просто!