Здорове харчування чи дієтичні добавки? Як отримати необхідну кількість вітамінів під час вагітності

Під час вагітності лише збалансоване харчування здатне покрити більшість потреб матері та дитини у білках, жирах та вуглеводах. Водночас існують важливі для розвитку плода та здоров’я матері компоненти, які можна отримати за допомогою харчових добавок. Ми запитали лікаря-дієтолога Марту Лісевич, якими є ці елементи.

Для жінок при надії важливі більшість вітамінів та мікроелементів. Ми розглянемо кілька з них і покажемо, які можна отримати з продуктів, а які варто приймати у вигляді харчових добавок після консультації у лікаря.

Кальцій для здоров’я кісток

харчування вагітної

Кальцій є важливим структурним елементом людського організму і для вагітних його  добова норма складає 1000 мг. Таку кількість легко отримати, споживаючи, наприклад, твердий сир, 100 г якого містить близько 500 мг цього мінералу, або моцарелу, яка містить приблизно таку ж кількість кальцію. Це вже половина від добової норми. Додамо до цього стакан молока, який містить приблизно 250 мг кальцію та кисломолочний сир в 100 г якого є 100 мг кальцію. Якщо з’їсти такі продукти за день, то добова потреба в кальції буде задовільнена.

Кальцій є важливим структурним елементом людського організму. Для вагітних добова норма складає 1000 мг.

Фолати для нормального розвитку плода

харчування вагітної

Фолати є дуже важливими на етапі розвитку плода. Нам більш відома їхня синтетична форма під назвою фолієва кислота. Вона не зустрічається в природі, але її можна приймати у вигляді харчових добавок. Рекомендована доза для вагітних жінок становить 400 мкг фолієвої кислоти на добу. Її важко отримати з повсякденного раціону. Всесвітня організація охорони здоров’я радить приймати вагітним 400 мкг фолієвої кислоти у вигляді харчової добавки незалежно від режиму харчування. Для жінок, що вже мали вагітність, яка закінчилась дефектом нервової трубки плоду – доза може бути збільшена майже вдесятеро, але це виключно за призначенням лікаря. Поза тим, намагайтеся щодня вживати продукти, які є джерелом фолатів. Це соняшникові олія або насіння, в 100 г якого міститься близько 230 мкг. Також радимо споживати свіже листя шпинату, в 100 г якого близько 190 мкг фолатів, чи варену сочевицю, в якій на 100 г приходиться 180 мкг фолатів.

Йод для зміцнення організму

харчування вагітної

Для покриття добової потреби йоду, які для вагітних складають близько 250 мкг, достатньо з’їсти 1,5 г йодованої солі (¼ чайної ложки) – 65-75 мкг; 100 г риби з сімейства оселедцевих, скумбрії або морського окуня – 85 мкг; стакан (200 мл) незбираного молока або йогурту – від 70 до 100 мкг; 50 г твердого сиру – 15-20 мкг, варене яйце – 20 мкг. До того ж 100 г звичайної морської капусти, яку можна знайти майже в будь-якому магазині, містить близько половини від добової норми йоду.

Залізо для запобігання анемії

харчування вагітної

Щоб у майбутньої мами не виникла анемія та не було кисневого голодування у плоду, вагітним слід вживати залізо у кількості, що відповідає 30 мг елементарного заліза. Цей елемент міститься у таких продуктах, як яловичина, курага, шпинат, бобові та різні види горіхів. Однак задовольнити добову потребу досить важко, навіть вживаючи їжу багату на цей елемент. Це пов’язано  з тим, що його норма міститься у більше, ніж кілограмі вареної яловичини, або кілограмі кураги, або кілограмі горіхів. Звісно, з’їсти таку кількість їжі за день практично неможливо. Тому лікар може призначити залізо у вигляді медичного препарату, якщо у цьому буде необхідність.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм лікарем або дієтологом.

Більше порад щодо харчування під час вагітності дивіться у відео


Читайте також

Завантаження...