Від води до зелених смузі. Найкращі здорові напої для схуднення

Простих і, головне, смачних відповідей на питання «як схуднути?» насправді досить багато. Не всі з них дуже швидкі, але є чимало здорових і корисних, що важливіше. Так, приміром, деякі напої, зокрема чай і зелені смузі, можуть допомогти схуднути, покращуючи метаболізм і забезпечуючи організм іншими перевагами для здоров’я. Якщо поєднувати регулярне споживання цих напоїв зі збалансованою дієтою та якимись активностями, вони можуть стати дуже хорошими союзниками в процесі схуднення. Ми зібрали 8 напоїв, котрі смачно та корисно допоможуть позбавитися від зайвої ваги.

Зелений чай і матча

Зелений чай не тільки наповнений корисними антиоксидантами та іншими потужними поживними речовинами, це також один із найефективніших напоїв для схуднення. Огляд 14 досліджень показав, що вживання зеленого чаю допомагає знизити масу тіла та жирові відкладення. Такий ефект спричинений катехінами, антиоксидантами, що посилюють спалювання жиру та прискорюють метаболізм. Окрім того, зелений чай містить кофеїн, який може сприяти зниженню ваги, підвищуючи рівень енергії та покращуючи продуктивність під час тренувань.

Матча це різновид зеленого чаю, який містить більшу кількість катехінів, ніж листовий зелений чай, що робить його ще кращою опцією для схуднення.

Зелений чай для схуднення

Чорний чай

Як і зелений, чорний чай містить сполуки, які можуть стимулювати втрату ваги. Він має багато поліфенолів, котрі є потужними антиоксидантами. Дослідження показали, що поліфеноли сприяють зниженню ваги за рахунок зменшення споживання калорій, стимулювання розщеплення жиру та прискорення росту дружніх кишкових бактерій. Тож 2-3 чашки чорного чаю на день у довготривалій перспективі цілком можуть трішки звузити талію, забравши зайвий жир.

Вода

Збільшення споживання води є одним із найпростіших способів покращити загальний стан здоров’я та схуднути. Саме вода між прийомами їжі забезпечує вас відчуттям ситості та сприяє кращому спалюванню калорій. Склянка води перед їжею також зменшує кількість спожитих калорій, що дуже помічно в процесі схуднення.

Кава

Люди в усьому світі використовують каву для підвищення рівня енергії та настрою. Але мало хто знає, що кофеїн, котрий діє на організм як стимулятор, може також сприяти зниженню ваги. Річ у тім, що люди, котрі п’ють каву, потребують менше енергії з їжі, отримуючи її з напою. Таким чином загальне споживання калорій на день знижується. У кількох інших дослідженнях було також показано, що споживання кофеїну прискорює метаболізм і сприяє спалюванню жиру. Дослідження показують, любителям кави також легше підтримувати втрату ваги з часом.

Кава допомагає схуднути

Імбирний чай

Імбир широко використовується як спеція і як засіб для лікування кількох захворювань, зокрема застуди, болі в горлі, нудоти та артриту. Дослідження на людях і тваринах також показали, що цей ароматний корінь має сприятливий вплив на втрату ваги. Він здатен зменшити апетит, а також збільшити витрату калорій.

Протеїнові напої

Напої з високим вмістом білка можуть приборкати почуття голоду, зменшити апетит і сприяти ситості, що важливо, якщо є бажання скинути зайві кілограми. Білок підвищує рівень гормонів GLP-1, що зменшують почуття голоду, та зменшує кількість греліну, гормону, що відповідає за відчуття голоду. За умови споживання однакової кількості калорій люди, що п’ють протеїнові коктейлі, втрачають вагу ефективніше, ніж ті, що цього не роблять.

Пропозиція протеїнових порошків, які можна додавати в смузі чи на основі яких готувати повноцінні коктейлі, досить широка. Тож тут кожен знайде на свій смак. Однак у цьому випадку краще проконсультуватися з дієтологом, нутриціологом чи тренером.

Протеїнові коктейлі для схуднення

Овочевий сік

Незважаючи на те, що фруктовий сік пов’язують зі збільшенням ваги, вживання овочевого соку може мати протилежний ефект. Річ у тому, що в овочах кількість фруктози невисока, а споживання овочевих соків збільшує відсоток цих продуктів у раціоні, зменшуючи вміст вуглеводів. І хоча клітковина, котра в овочах є найбільш важливою для схуднення, при вичавлюванні соку втрачається, це все ще хороша заміна фруктовим сокам і іншим солодким напоям.

Смузі та зелені коктейлі

Смузі для схуднення не завжди ефективні, адже переважна їх більшість готується на основі солодких фруктів. Однак є 2 але. По-перше, якщо замінити на смузі вуглеводні перекуси, ви таки виграєте в калорійності та в парі з іншими змінами раціону отримаєте хороші результати. По-друге, якщо в основу смузі ви додаватимете ягоди, зелень і овочі, ви отримаєте корисний напій-перекус, що сприятиме схудненню внаслідок низького вмісту вуглеводів.

Зелені коктейлі також хороший вихід. Ці коктейлі готуються на основі зелені із додаванням ягід, насіння льону, рослинного молока та подібних корисних добавок, що сприяють схудненню.

Звісно, жоден із цих напоїв не забезпечить вам миттєвих і суттєвих результатів за 5 днів (а усе, що забезпечить, паралельно ще й здоров’я підпсує), але в довготривалій перспективі вони таки будуть дієвими. Тим паче якщо ви любите солодкі напої чи навіть фреші, й заміните їх тим же смузі чи чашечкою чаю.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Читайте також

Завантаження...