Максимально просто: як варити цвітну капусту для різних страв?

Найкраще споживати овочі та фрукти у сезон, адже саме тоді вони найбільш смачні та корисні для організму. Сезон споживання цвітної капусти починається приблизно серпні та триває до квітня. Вона багата клітковиною, є джерелом вітаміну С та антиоксидантів, що виконують важливу роль у запобіганні багатьох хвороб серця та раку.

Відповідь на питання, як приготувати цвітну капусту, доволі проста. Як і всі інші види, її можна тушкувати, варити, смажити та їсти сирою. Якщо досі не знайшли свій улюблений смак цвітної капусти, спробуйте приготувати її у клярі з яйця до сніданку, похрумкотіть сирою у салаті, обсмажте та полийте якимось цікавим соусом, зваріть у супі чи стушкуйте з м’ясом або іншими соусами.

Ми з командою подаруємо вам дещицю кулінарної турботи та розповімо, як правильно варити цвітну капусту, щоб вона була максимально смачною та залишалася корисною.

Як підготувати цвітну капусту?

Спочатку відділіть від головки капусти зелене листя та зріжте товсту ніжку. В залежності від того, яку саме страву ви плануєте готувати, залиште капусту цілою або розберіть на суцвіття.

Варити цілою рекомендується лише невеличкі капустини, якщо ж головка велика, краще все ж її розділити. Для цього обережно відривайте руками суцвіття від центрального стебла, а потім відрізайте ніжки. Намагайтеся розбирати так, щоб усі вони були приблизно однакового розміру, це надалі дозволить їм рівномірно приготуватися. Складіть усі суцвіття у друшляк та ретельно промийте під проточною водою. Якщо ви бачите потемнілі частини, їх краще або відрізати або не використовувати взагалі, якщо вони достатньо великі.

Скільки варити цвітну капусту

Скільки варити цвітну капусту?

Правильно приготована цвітна капуста має приємний ніжний смак. Але якщо її переварити, вона може набути неприємного аромату та сильно розм’якшитись. Тож якщо після варіння ви плануєте ще обсмажувати капусту, зменште час готування у 2 рази, інакше суцвіття розваляться на пательні.

Якщо ви готуєте цвітну капусту на парі, викладіть її у пароварку на 15-20 хвилин. Або встановіть сито над каструлею, в якій кипить вода, та накрийте кришкою на той самий час.

Якщо ви хочете варити цвітну капусту у воді, закип’ятіть її з дрібкою солі та опустіть суцвіття в окріп. Зменште вогонь до середнього та готуйте 10-15 хвилин. Цілу капустину варіть довше приблизно на 10 хвилин.

У будь-якому з цих способів орієнтуйтеся на свій смак. Якщо хочете, щоб капуста залишилась хрумкою всередині, піддавайте її термічній обробці мінімальну кількість часу. Щоб перевірити готовність, трохи проштрикніть суцвіття кінчиком ножа.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...