blank

Безпека понад усе. Як правильно розморозити креветки, щоб зберегти їх смак

Чудово тримати в голові кілька швидких страв з креветками, коли потрібна вишукана вечеря чи раптом завітали гості. Взагалі пакет креветок в холодильнику рятує у багатьох ситуація. Бо до них пасує багато чого: рис, гречка, паста, різноманітні овочі, зелень та м’які сири. Яке велике поле для фантазії! Лише потрібен час на їх розморожування і я розкажу, як це зробити безпечно.

Як розморозити креветки

Як розморозити креветки

Я вже розповідав, як правильно розморозити рибу і ці способи підходять для безпечного розморожування креветок й збереження їхнього смаку. В супермаркеті та магазині ви знайдете різні – великі, маленькі й середні, з головами та без. А ще заморожені вареними у панцирах, чи очищеними. Ви легко розпізнаєте, бо вони рожевого, майже лососевого кольору, в той час, коли заморожені сирими – сірого. Вони зазвичай продаються лише в панцирах.

Розморозьте креветки в холодильнику

Отже, у вас в морозильній камері є пакет креветок, з яких ви плануєте приготувати щось смачне. Перекладіть його в глибоку тарілку або миску та поставте в холодник. Ідеальне рішення, якщо воно прийняте на ввечері, перед днем готування. Попереду вся ніч, вони точно до ранку розтануть ідеально.

В цілому, для розморожування 1 кг креветок в холодильнику потрібно від 6-8 годин. Якщо ви раптом передумали щось із них готувати, можете зберігати в холодильнику добу. Заморожувати повторно не бажано, бо такий продукт втратить свої смакові якості.

Розморозьте креветки в холодній воді

Якщо ідея приготувати щось смачне із креветками виникла тут та зараз, скористайтеся швидшим способом їх розморожування. Наберіть каструлю холодної води, щоб була нижче кімнатної – не більше 15 градусів. Помістіть в неї герметичний пакет з креветками. Якщо ви купили їх на вагу у звичайному пакеті, значить, треба перекласти в такий, який не пропускатиме рідину. Це принциповий момент, задля збереження смакових якостей креветок. Для розморожування 1 кг креветок потрібно 40-60 хвилин. Якщо у вас більша кількість, або ви хочете ще пришвидшити процес розморожування, міняйте воду кожні 30 хвилин. Як і в першому способі, розморожені таким чином креветки ви можете зберігати добу в холодильнику.

Перші два способи підходять для розморожування і варених, і сирих креветок і вже повністю очищених.

Зваріть креветки

Цей спосіб підходить для розморожування тільки сирих креветок, які ви плануєте додати в салат на брускети чи викласти на готову страву, скажімо, в пасту. Перекладіть їх з пакета в каструлю, залийте водою та дочекайтеся, поки закиплять. Проваріть 1-2 хвилини та відкиньте на друшляк. Дайте трохи часу остигнути, потім очищайте та використовуйте в страви. Якщо розморожувати таким способом вже варені креветки, додаткова термічна обробка зробить їх смак сухим, а текстуру «гумовою», тому для них краще обрати перші два варіанти.

Як не можна розморожувати креветки

Зауважу, що розморожувати креветки, залишивши їх за кімнатної температури, – небезпечний спосіб, бо верхній шар відтане, на ньому почнуть розмножуватися мікроби й поки весь процес завершиться повністю, такий продукт не бажано вживати в їжу. Особливо, якщо після цього ви його не будете піддавати термічній обробці, а очищати й додавати у страву.

Також не раджу розморожувати креветки за допомогою мікрохвильової печі. По-перше, цей продукт швидко готується, тому розморожування може перетворитися на часткове приготування, а по-друге, рівномірного розморожування не вийде. Верхні креветки розморозяться швидко, а нижні будуть заморожені. До того ж розморожені таким чином морепродукти не можна зберігати в холодильнику.

Як правильно очищати креветки

Розморозили? Тепер очищайте руками. Якщо у вас маленькі креветки, відірвіть голову і там, де ніжки зачепіть панцир. Як правило, в маленьких креветках він весь легко знімається.

Якщо у вас великі креветки, відірвіть голову та знімайте сегмент за сегментом панцира, починаючи від голови. За бажанням хвостики залиште. Це зручно, якщо ви плануєте готувати креветки в клярі. Потім можна взяти їх за хвостик та їсти руками. На великих креветках можете зробити надріз по всій довжині панцира та обережно зняти його весь.

Наступний етап – видалення кишок. Якщо залишите їх, креветки гірчитимуть, а нам потрібен максимально ніжний смак. Бачите, через усю «спинку» йде чорна смужка? Саме її й треба позбутися. Зробіть ножем невеличкий надріз та витягніть її, зачепивши пальцями, ножем чи зубочисткою. Спробуйте, чим вам буде зручніше це робити.

Очищені креветки перекладайте в друшляк, промийте та залиште в ньому, щоб стекла зайва рідина. Потім викладіть на паперовий рушник, на них не повинно залишитися води. Далі вже готуйте те, що запланували. Але пам’ятайте: чим довше ви піддаєте їх термічній обробці, тим більша ймовірність, що м’ясо з м’якого перетворюється на гумове, а смак втратиться. Достатньо дочекатися, поки сирі креветки сірого кольору стануть у помаранчеву смужку – значить готові!

Завантаження...