blank

Як правильно розморозити рибу

Безумовно, якщо є можливість, то я завжди віддам перевагу охолодженій, а краще – тільки виловленій рибі, але, тим не менш, часто використовую для приготування страв і заморожену рибу. Сучасні технології дозволяють настільки добре зберегти продукт, що при розморожуванні він практично нічим не відрізняється від живої риби. Тому вирішив поділитися з вами простими та ефективними способами, як швидко й безпечно розморозити рибу в домашніх умовах.

Сьогодні в супермаркетах можна знайти два варіанти замороженої риби: в глазурі або шокової заморозки. Не варто пояснювати, що другий варіант і смачніше, і економічніше. Для заморозки риби в глазурі її заливають водою та заморожують. У результаті при розморожуванні маса значно зменшується. Шокова заморозка – це обдув продукту дуже холодним повітрям протягом декількох секунд. У результаті цього процесу маса замороженої риби практично не змінюється, крім цього, смакові й поживні якості краще зберігаються.

Із риби можна приготувати багато різних страв: рибу можна готувати на мангалі, коптити, тушкувати з овочами, солити і в’ялити. А можна просто посмажити. Мені подобається робити паніровку з манної крупи, тоді рибне філе виходить хрустким. Звичайно, добре планувати меню наперед на тиждень, але, хто так робить? На щастя, у мене є пару слушних порад, які допоможуть приготувати вечерю швидко.

Два безпечних способи розморозити рибу

Найпоширеніший спосіб розморожування будь-якої риби – це перекласти її з морозильної камери в холодильник, де вона поступово буде відтавати. Якщо я знаю, що вранці буду готувати щось щось рибне, то з вечора перекладаю продукт в холодильник, не дістаючи його з пакета.

Другий безпечний, а головне дуже швидкий спосіб для розморожування риби – дістати з морозильної камери та відправити в каструлю з холодною водою. Якщо ви купили рибу в поліетиленовому пакеті, то не діставайте її з нього. Якщо риба була куплена на вагу, то покладіть її в зіп-пакет, максимально випустіть повітря та відправте в холодну воду. На розмороження таким способом піде від 30 хвилин до півтори години, в залежності від розміру шматка або тушки. Для розморожування великої риби, я рекомендую поміняти холодну воду кілька разів.

как разморозить рыбу

І, звичайно, треба сказати про те, як не варто розморожувати рибу:

Не можна розморожувати рибу, залишаючи її на кухонному столі в тарілці або мисці, особливо, це стосується спекотної пори року. Що відбувається: верхній шар відтає, на ньому починають розмножуватися бактерії та поки риба поступово розморозиться, такий продукт вже буде не дуже придатний для їжі. Візуально й за запахом його нічого не видасть, але бактерії вже почали свою роботу.

Також не рекомендується розморожувати рибу в теплій або гарячій воді. Під дією високих температур – понад 45-40 градусів – рибний білок починає згортатися. Тому в процесі приготування м’ясо стане сухим і може розвалюватися на шматки. Ще один варіант розморожування риби – за допомогою мікрохвильової печі. Він буде досить безпечним, але з досвіду знаю, що відіб’ється на смакових якостях продукту. Рибу необхідно покласти на тарілку, вибрати режим розморожування на мікрохвильовій печі та стежити, постійно перевертаючи її.

Мені подобається експериментувати з рибними рецептами, тому хочу поділитися своїм досвідом, як я вибираю заморожену рибу.

Як правильно вибрати заморожену рибу?

Я вже говорив, що мій вибір – це риба шокової заморозки. Часто вона продається в поліетиленових упаковках, а й можна зустріти на вагу. Принципової різниці для мене немає. Єдине, потрібно звернути увагу на наступне:

Зовнішній вигляд. На рибі не повинно бути ніяких пошкоджень, а її зовнішній вигляд не повинен відрізнятися від свіжого варіанту кольором. Якщо ви бачите, що риба візуально суха, значить, вона вже довгий час лежить у супермаркеті. У цьому випадку рибу в поліетиленових пакетах легше оцінити на свіжість – просто подивитися термін придатності і термін зберігання. Якщо купуєте заморожену рибу на вагу, то залишається тільки довіритися тому, що написано на ціннику, як правило, зазначено, звідки привезена риба та її кінцевий термін придатності. До слова, останній можна буде знайти важко. Але, якщо сильно хочете – запитайте менеджера супермаркету, він надасть таку інформацію.

Склад. Якщо ви вибрали рибу в поліетиленовому пакеті, є можливість прочитати, що в складі. Як правило – це просто риба. Якщо риба в глазурі, то риба і вода. Поліфосфати або консерванти в складі будуть говорити про те, що за їх допомогою виробник вирішив збільшити вагу риби, так як вони здатні утримувати вологу всередині.

Готувати – це просто!

Завантаження...