Збивати окремо чи разом – секрети приготування справжнього бісквіта

Ви ще досі вважаєте, що приготувати смачний та пухкий бісквіт це дуже складно? Доведеться працювати з вашими страхами та в котрий раз доводити, що це не так. Адже для його приготування потрібно лише три основних інгредієнти. Ми навіть вирішили приготувати відразу два варіанти – один на цілих яйцях, а другий з відділенням і збиванням білків окремо. Кажуть, якщо зробити саме так, то випічка вийде більш пухкою. Та чи так це насправді?

Секрети приготування бісквіту

Приготування бісквіту – справа дуже проста, але існує декілька секретів, які дозволять отримати ідеальну структуру та смак.

Свіжість яєць. Завжди використовуйте свіжі яйця – з дати виробництва, вказаного на пакуванні, повинно пройти не більше ніж тиждень.

Чистий посуд. У будь-якому варіанті приготування, а особливо, коли білки збиваються окремо, важливо робити замішування в абсолютно чистому скляному або сталевому посуді без залишків води чи жиру. Для впевненості можете протерти ємність чистою ганчіркою, трохи змоченою у столовому оцті.

Об’єднання інгредієнтів. Важливо запам’ятати декілька речей. На початку, коли ми збиваємо яйця чи білки важливо використовувати міксер, кухонний комбайн або блендер з насадкою віничком, щоб отримати пухку структуру. На другому етапі, коли додаємо до збитих яєць борошно або вмішуємо білок, треба користуватись силіконовою лопаткою, щоб не пошкодити готове бісквітне тісто.

Випікання бісквіту. Духовка має бути розігріта до заданої температури 180 градусів. В іншому випадку бісквіт може не піднятись як слід і не пропектись. Ну і звісно, не треба відкривати дверцята духовки під час приготування, особливо на початку. Холодне повітря, яке потрапить в середину, також може стати причиною того, що бісквіт не підійметься.

Рецепт бісквіту з відділенням білків

Це ускладнений варіант приготування бісквіту. Часто можна почути, що такий спосіб гарантує більш пухку структуру, бо білки збиваються окремо і вводяться до тіста в самому кінці. Нам стало цікаво, чи насправді це так, тож ми вирішили приготувати перший бісквіт за такою схемою.

Вам знадобиться:

  • 3 яйця
  • 150 г цукру
  • 110 г пшеничного борошна
  • 1 дрібка солі
  • 20 г вершкового масла для змащування форми

Розігрійте духовку до 180 градусів, а вершкове масло дістаньте з холодильника, щоб воно трохи розм’якло і було зручно змащувати форму для випікання. Відокремте білки від жовтків. Дуже важливо, щоб в процесі відділення жовтки не розбились і не потрапили до білків, інакше вони не зіб’ються до стійких піків. Тому найкраще відділяти білки від жовтків по одному в невеличкій ємності, а потім вже об’єднувати разом.

как приготовить бисквит

До білків додайте дрібку солі та збийте до стійких піків. Перевірити дуже просто – маса має збільшитись в об’ємі в 3-4 рази. Також добре збиті білки не мають вивалюватись з ємності, якщо її перегорнути. Якщо не впевнені, що збили їх так як треба, не експериментуйте з цим.

как приготовить бисквит

В іншій ємності збийте віничком жовтки з цукром доки маса трохи не побіліє та не збільшиться в об’ємі у два рази.

как приготовить бисквит

Додайте до збитих жовтків борошно та ретельно перемішайте за допомогою силіконової лопатки.

как приготовить бисквит

Після цього додайте збиті білки та продовжуйте ретельно, але не дуже інтенсивно, вимішувати. Маса має вийте майже однорідною, але в структурі може лишитись помітним білок — це абсолютно нормально.

как приготовить бисквит

Роз’ємну форму для запікання (у нас форма діаметром 26 см) застеліть пергаментом та змастіть дно і боки вершковим маслом. Акуратно перелийте бісквітне тісто до форми та випікайте у розігрітій духовці протягом 30 хвилин на середньому рівні в режимі конвекції, або якщо такого нема, нижнього нагріву. В залежності від особливостей духовки вам може знадобитись трохи менше чи більше часу. Орієнтуйтесь по скоринці – вона має стати яскраво-золотавою. Або ж скористайтесь дерев’яною шпажкою. Встромить її у бісквіт і витягніть, якщо на ній нічого не лишилось — випічка готова. Дістаньте з духовки та дайте охолонути в формі.

как приготовить бисквит

Як приготувати бісквіт з цілих яєць

Це найпростіший рецепт, з яким впорається навіть новачок. Все що потрібно – трохи часу та наші поради з приготування.

Вам знадобиться:

  • 3 яйця
  • 150 г цукру
  • 110 г пшеничного борошна
  • 1 дрібка солі
  • 20 г вершкового масла для змащування форми

Увімкніть духовку розігріватись до 180 градусів та нагрійте масло до кімнатної температури. Поєднайте в мисці яйця з цукром, дрібкою солі та збийте міксером чи блендером з насадкою віничком доки маса не стане достатньо щільною і не збільшиться в об’ємі в 3-4 рази.

как приготовить бисквит

Додайте до збитих яєць пшеничне борошно та акуратно перемішайте силіконовою лопаткою, доки маса не стане однорідною і без грудочок. Зверніть увагу, що дуже часто при вимішуванні на дні ємності залишаються інгредієнти, що не з’єднались. Тож перевірте, чи не лишилось там борошна.

как приготовить бисквит

Перекладіть тісто в застелену пергаментом та змащену маслом форму для випікання та відправте до розігрітої духовки на середній рівень в режимі конвекція на 30 хвилин або поки скоринка не стане яскраво-золотавого кольору. Також можна перевірити готовність випічки за допомогою дерев’яної шпажки. Якщо у вашій духовці немає режиму конвекції, випікайте в режимі нижнього нагріву. Дістаньте готовий бісквіт та дайте йому охолонути в формі до кімнатної температури. Після цього вже можна виймати його з форми.

как приготовить бисквит

Спосіб приготування має значення?

как приготовить бисквит

Після того, як ми приготували бісквіти двома різними способами нам стало зрозуміло, що принципової різниці немає. На фото ліворуч ми бачимо варіант з відділеними білками, а праворуч – з цілих яєць. Попри те, що в останнього трохи надірвалась скоринка, таке теж трапляється, за структурою та смаком вони майже однакові. Звісно ви можете експериментувати та, цілком можливо, у вас вийде трохи інший результат, але для себе ми вирішили, що варіант з цілих яєць набагато швидше і простіше готується.

Готувати – це просто!

Завантаження...