Як варити спагеті – лайфхаки від Євгена Клопотенка

Спагеті, певно, – найпопулярніший вид пасти і в Італії, і поза її межами. Але при цьому правильно їх приготувати вміють не всі. Якщо ви раптом вирішите розламати пасту, щоб легше її варити, до вас приїде італійська кулінарна поліція і заарештує за цей злочин проти їхньої кухні. Якщо спагеті злипнеться, та ж поліція випише вам штраф! Жарти жартами, але які б види макаронів ви не обрали, правильно приготовані вони смакують справді краще. Тому даю вам коротку, але вичерпну інструкцію з приготування спагеті.

Як правильно варити спагеті

Отож вам у нагоді стануть ці поради та паковання з-під ваших спагеті. Справа в тім, що пасту готують з різних сортів борошна, з дещо різного тіста. А тому й час приготування спагеті може різнитися. У середньому тривалість приготування – 7-8 хвилин, але раджу таки перевірити інструкцію.

Для приготування спагеті беріть велику каструлю, навіть якщо готуєте на 1 людину. Так буде зручніше, адже паста довга і в малій каструлі вона матиме більше бажання злипнутися та довше опускатиметься в воду на всю довжину.

Спагетті в каструлі

Отож, закип’ятіть у каструлі воду. Ідеальна пропорція на одну велику порцію – 100 г пасти на 1 л води і на 10 г солі. Зі збільшенням кількості пасти, пропорційно додавайте й інші інгредієнти. Підсоліть воду та опустіть пасту на ту довжину, яка поміститься в каструлі. Найкраще опустити її по центру, щоб вона рівномірно «розсипалася» по периметру каструлі. Не переймайтеся, що більша частина пасти не поміститься у воду, спагеті поступово розм’якатиме в воді та саме опускатиметься на дно каструлі. Коли все спагеті опуститься в воду, розмішайте його, щоб воно не злиплося. Кришку закривати не варто, інакше вода википить.

Варіть спагеті 7-8 хвилин, або стільки, скільки зазначено на пакованні. Якщо хочете, пасту аль денте, готуйте її на хвилину менше.

Ну а далі обирайте рецепт пасти із майже нескінченної кількості варіантів і завершуйте страву. У найпростіших варіантах спагеті дістають із води, заправляють оливковою олією та притрушують сиром. Також можна приготувати складніші варіації пасти, обсмажуючи її з морепродуктами, овочами абощо. До речі, непогано також мати вдома щипці для пасти, щоб зручно діставати її з каструлі. Оце й усе! Готуйте спагеті та насолоджуйтеся життям і їжею, як італійці.

Читайте також

Завантаження...